19 milyon Amerikalı için uzatılmış vergi süresi hızla yaklaşıyor. Hâlâ dosyalamadıysanız bilmeniz gerekenler – Kurumsal Haberler

19 milyon Amerikalı için uzatılmış vergi süresi hızla yaklaşıyor. Hâlâ dosyalamadıysanız bilmeniz gerekenler

Cecilie Arcurs | Getty Resimleri

17 Ekim vergi süresinin uzatılmasına yaklaşık bir ay var ve uzmanlar, dosyalayıcıların özellikle daha karmaşık iadeler için hazırlanmaları gerektiğini söylüyor.

IRS’ye göre, tahmini olarak tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 19 milyon Amerikalı vergi mükellefi 2021 getirileri için bir uzatma başvurusunda bulundu.

Sertifikalı bir finansal planlayıcı ve New York’taki Wealthspire Advisors başkan yardımcısı Kevin Brady, vergi uzmanlarının son tarih değişiklikleri ve yeni Covid ile ilgili mevzuat dahil olmak üzere birçok zorlukla karşılaştığını söyledi.

“Bu gerçekleri, vergi hazırlık ve muhasebe firmalarındaki yetersiz personel ve olağan vergi kanunu karmaşıklığı ile birleştirdiğinizde, uzatma başvurusu daha fazla bir zorunluluk haline geldi” dedi.

Kişisel Finans’tan daha fazlası:Öğrenci kredisi affı borcunuza nasıl uygulanacak Rekor gıda fiyatları enflasyonu arasında tasarruf etmenin 5 yolu ‘Süper tasarruf sahiplerinin’ finansal alışkanlıkları ‘en fazla serveti inşa etmenize’ nasıl yardımcı olabilir?

Örneğin, Moline, Illinois’deki The Planning Center’da EBM ve vergi danışmanı olan Rob Baner, pandemi sırasında işletmeler için yürürlüğe giren Maaş Koruma Programı ve çalışanları elde tutma kredisinin “önemli miktarda karmaşıklık ve belirsizlik” eklediğini söyledi.

Bu zorluklara rağmen, vergi mükellefleri 2021 için son tarihe hızla yaklaşıyor.

New Jersey, New Providence’daki Peapack Private Wealth Management’ın yönetici müdürü ve aynı zamanda CNBC’nin Mali Müşavirlik Konseyi’nin bir üyesi olan CFP Diahann Lassus, “Verebileceğimiz en iyi tavsiye, iadeyi mümkün olan en kısa sürede dosyalamaktır” dedi.

17 Ekim tarihine kadar nasıl organize olunur?

IRS, daha fazla denetimle yüksek kazananlara baskı yapabilir

Uzmanlar, son teslim tarihine yalnızca dört hafta kala, organize olmanın, vergi hazırlayıcınızla iletişim kurmanın ve mümkün olan en kısa sürede bilgi sağlamanın çok önemli olduğunu söylüyor.

Baner, bazı vergi belgelerinin işlenmesinin daha uzun sürebileceğini belirterek, “Ertelemeyin” dedi. Tüm evraklar için bir klasör tutmayı önerdi.

Örneğin, vergi uzmanları, 15 Eylül veya 30 Eylül’e kadar gelmeyebilecek uluslararası vergiler için yeni Çizelge K-2 ve K-3 formlarıyla boğuşuyor. , tröstler ve mülkler.

Elektronik dosyalama en verimli olanıdır.

Diahann Lassus

Peapack Private Wealth Management’te müdür yardımcısı

Bir geri ödeme bekliyorsanız, IRS’ye göre e-posta göndererek ve doğrudan para yatırmayı seçerek daha hızlı alabilirsiniz ve çoğu hatasız iade 21 günden daha kısa sürede işlenir.

Lassus, “Elektronik dosyalama en verimli olanıdır” dedi.

17 Ekim vergi uzatma son tarihi için ipuçları

1. Ertelemeyin.

2. Erken ve sık iletişim kurun.

3. Elektronik olarak dosyalayın.

4. Vergi bakiyenizi ödeyin.

5. Covid yardımını uzlaştırın.

Ancak, 18 Nisan tarihine kadar bakiyenizi ödemediyseniz, faiz borcunuz olacak ve iade türüne ve son teslim tarihini geçen süreye göre değişen bir geç ödeme cezası ödeyeceksiniz, dedi Baner.

IRS’ye göre, eksik ödemeler için faiz oranları 1 Ekim’de %5’ten %6’ya ve günlük bileşik faize çıkıyor. Ve vergi son tarih uzatmasını kaçırırsanız, geç başvuru cezası borcunuz olabilir.

Lassus, “Buradaki tek iyi haber, geri ödemeniz gerekiyorsa, başvuruda bulunmama durumunda herhangi bir cezanın olmamasıdır,” ancak bunu talep etmek için üç yıl içinde başvuruda bulunmanız gerekir, dedi.

IRS hala işlenmemiş iadelerin birikiminden kurtulurken, gereksiz işleme gecikmelerini önlemek için doğru bir şekilde dosyalamak çok önemlidir.

Dosyalamadan önce, teşvik ve avans çocuk vergi kredisi ödemeleri gibi Covid indirimlerini iki kez kontrol etmek isteyeceksiniz, diye önerdi Baner, dosyalayıcıları IRS mektuplarını banka hesap özetleriyle karşılaştırmaya çağırdı.

.

19 milyon Amerikalı için uzatılmış vergi süresi hızla yaklaşıyor. Hâlâ dosyalamadıysanız bilmeniz gerekenler
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.cnbc.com

Sevdiklerinle Paylaş: