2 ‘Güçlü Alım’ Hisse Senedi JP Morgan’ın Tahmini %40’ın Üzerinde Artacak – Finans Haberleri

2 ‘Güçlü Alım’ Hisse Senedi JP Morgan’ın Tahmini %40’ın Üzerinde Artacak

Ayı piyasası bitti mi? Herkesin bilmek istediği soru bu.

Yılın ilk yarısında neredeyse tarihi bir düşüşün ardından, borsa geçen ay boyunca S&P 500’ün yaklaşık %9, Nasdaq’ın ise %14 artmasıyla yükselişe geçti.

JPMorgan küresel piyasalar baş stratejisti Marko Kolanoviç, rallinin sürdürülebilirliği konusunda endişe duyanlar için iyimser bir mesaj veriyor.

“Risk piyasaları, bazı hayal kırıklığı yaratan veri yayınlarına rağmen toparlanıyor, bu da kötü haberlerin şimdiden beklendiğini/fiyatlandırıldığını gösteriyor… Faaliyet görünümü zorlayıcı olmaya devam etse de, 2.H’ye geçerken hisse senetleri için risk-ödülünün daha çekici göründüğüne inanıyoruz.” Kolanoviç görüş bildirdi.

Bu arka plana karşı, bankacılık devindeki analistler, %40 veya daha fazla artış göstermeye hazır olduklarına inandıkları iki isim belirlediler. Aslında, bu hisse senetlerini övenler sadece JPM uzmanları değil. TipRanks platformuna göre – Street’in analistleri tarafından Güçlü Satın Almalar olarak derecelendiriliyorlar. Hadi daha yakından bakalım.

Olin (OLN)

Kökleri 1892’ye kadar uzanan ve küçük bir kumlama tozu tedarikçisi olan Olin ile başlayacağız. O zamandan beri, küresel bir kimyasal ürün üreticisi ve distribütörü olmak için önemli ölçüde büyüdü. Aslında, şu anda dünyanın en büyük klor ve kostik soda ve türevleri üreticisidir ve ~%6’lık bir pazar payı ile küresel klor/kostik soda pazarında 1 numaralı sırada yer almaktadır.

Geçen ayın sonuna doğru Olin, en son üç aylık raporunu yayınladı – 2Ç22 için. Gelir yıllık %18 artarak 2.62 milyar dolara yükselirken, şirket 2.76 dolarlık seyreltilmiş EPS teslim ederek Street’in 2.57 dolarlık çağrısını geride bıraktı. Ancak, hissedarları özellikle ilgilendiren manşet rakamlarının ötesinde, şirketin geri alım faaliyeti var.

2021 yılında bilançosunu rehabilite eden şirket, şimdi nakit akışını hissedarlarının avantajına kullanıyor ve agresif bir şekilde hisse tabanını küçültüyor. Şirket, ikinci çeyrekte 7.4 milyon hisseyi geri satın aldı ve bu çabaya 426,5 milyon dolar tahsis etti ve ilk çeyreğin alımlarıyla birlikte, yılın ilk yarısında 689,7 milyon dolarlık geri alımlar harcadı.

hikaye devam ediyor

Önceki bir programdan kalan 362,5 milyon $’ı tamamlayan yeni duyurulan 2 milyar $’lık yeni bir hisse geri alım programıyla, bu alımlar JP Morgan’dan Jeffrey Zekauskas’ın yükseliş eğilimini gösteriyor.

Analist, “Olin’in bu yıl hisse geri alımlarına 1,4 milyar dolar harcayacağını tahmin ediyoruz” diye yazıyor. “Olin, hisse geri satın alma çabasını serbest nakit akışıyla yürütüyor ve finansal kaldıraç kullanmıyor. Ayrıca, Olin’in hisse fiyatı anlamlı bir şekilde yükselmezse, bu geri alım modelinin 2023’te veya gelecek yıllarda aynı oranda devam etmemesi için hiçbir neden görmüyoruz. Bununla birlikte, Olin’in halka açık yorumlarına dayanarak hisselerini en azından 60 doların ortalarına kadar geri satın alma konusunda rahat olduğuna inanıyoruz.”

Bu amaçla, Zekauskas, Olin’in bir Fazla Kilolu (yani, Satın Al) hissesini oranlarken, 85$’lık fiyat hedefi ~%67’lik hisse değerlenmesi için yer açıyor. (Zekauskas’ın sicilini izlemek için, buraya tıklayın)

Genel olarak, Olin hisseleri analist konsensüsünden Strong Buy derecesine sahip ve Wall Street’in Zekauskas’ın değerlendirmesiyle aynı fikirde olduğunu gösteriyor. Derecelendirme, son 3 ay içinde belirlenen 9 Alış ve 2 Bekletmeye dayanmaktadır. Hisseler 51.01 dolardan satılıyor ve 71.91 dolar olan ortalama fiyat hedefi ~%41’lik bir yukarı potansiyel anlamına geliyor. (TipRanks’te Olin hisse tahminine bakın)

GFL Çevre (GFL)

Kimyasal ürünlerden atık yönetimi hizmetlerine sadece kısa bir atlama. Green for life anlamına gelen GFL, atık çözümleri ve toprak iyileştirme hizmetleri sunar. Şirket, Kanada’ya yayılmış konut, belediye, ticari, endüstriyel ve kurumsal müşterilere hizmet vermektedir ve ABD eyaletlerinin yarısından fazlasında müşterileri bulunmaktadır. 19.000’den fazla çalışanı ile GFL, Kuzey Amerika’nın en büyük dördüncü çeşitlendirilmiş çevre hizmetleri şirketidir.

Şirket, satın alma cephesinde çok meşguldü ve yılın başından bu yana 28 adet gizli satın alma gerçekleştirdi, bunun kârlılık üzerinde önemli bir olumsuz etkisi olduğu söylenemez.

Son 2. çeyrek raporunda, adj. FAVÖK, Wall Street’in beklediği 427 milyon C$’dan önce hafifleyerek 453 milyon C$ olarak geldi. Üst düzey performans, kazanç profilini tamamlar; gelirler 1.708 milyar C$ olarak gerçekleşti ve aynı zamanda 1.559 milyar C$’lık konsensüs tahmininin de üzerine çıktı.

Şirket, orta noktada 2022 gelir hedefini 400 milyon C$ artırırken, aynı zamanda düzeltilmiş FAVÖK tahminini orta noktada 20 milyon $ artırdığı için, görünümle daha iyi haberler sunuldu.

JP Morgan’dan Stephanie Yee, maliyetlerin marjlar üzerindeki etkisini not etse de, boğa tezini sağlam tutmak için yeterince pozitif görüyor.

Yee, “Yönetim, şirketin ayak izini yoğunlaştırmak için daha fazla gizli anlaşma fırsatları görmeye devam ediyor” diye yazıyor. “Maliyet rüzgarları şirketin zaman çizelgesini daha yüksek marjlar elde etme yönünde zorlamış olsa da, genel işin 2022’de çift haneli ve 2023’te yüksek tek haneli rakamlarla büyüdüğünü ve işe koyulabilecek daha fazla dolar ürettiğini görüyoruz. Ayrıca hisseyi mevcut seviyelerde cazip bir şekilde değerli görüyoruz.”

Bu yorumlar Yee’nin Fazla Kilolu (yani Satın Al) puanını ve 42$ fiyat hedefini destekliyor. Rakam karşılanırsa, yatırımcılar bundan sonra yılda %47’lik bir getiri üzerinde oturacaklar. (Yee’nin sicilini izlemek için, buraya tıklayın)

Peki ya Caddenin geri kalanı? Herkes gemide. Hisse, oybirliğiyle 8 Satın Alma’ya dayanan bir Güçlü Satın alma konsensüs derecesine sahiptir. Tahmin, ortalama fiyat hedefinin 39.65 dolar olduğu göz önüne alındığında, 12 aylık %39 kazanç çağrısı yapıyor. (TipRanks’te GFL stok tahminine bakın)

Çekici değerlemelerle hisse senedi ticareti için iyi fikirler bulmak için, TipRanks’in tüm hisse senedi bilgilerini birleştiren yeni başlatılan bir araç olan TipRanks’in Satın Alınacak En İyi Hisse Senedi’ni ziyaret edin.

Feragatname: Bu makalede ifade edilen görüşler yalnızca öne çıkan analistlerin görüşleridir. İçeriğin yalnızca bilgilendirme amaçlı kullanılması amaçlanmıştır. Herhangi bir yatırım yapmadan önce kendi analizinizi yapmanız çok önemlidir.

2 ‘Güçlü Alım’ Hisse Senedi JP Morgan’ın Tahmini %40’ın Üzerinde Artacak
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: finance.yahoo.com

Sevdiklerinle Paylaş: