87,8 milyon dolara listelenen bu gösterişli Bel Air malikanesi müzayedede satıldı – ve şimdi satıcı öfkeli – Kurumsal Haberler

87,8 milyon dolara listelenen bu gösterişli Bel Air malikanesi müzayedede satıldı – ve şimdi satıcı öfkeli

Bel Air’deki modern bir konak, bu hafta açık artırmada 87.8 milyon dolara listelendi. Ancak ev satıcısı, dermatologdan geliştirici Alex Khadavi’ye göre en yüksek teklif 45.8 milyon doların biraz altında geldi.

“Korkunç, Korkunç, Korkunç!” Khadavi’nin müzayede sonuçlarını CNBC’ye nasıl nitelendirdiğiydi. Geçen yıl evi piyasaya sürdükten iki hafta sonra Bölüm 11 iflas koruması için başvurdu.

Oturma odası tabanından hidrolikle yükselen gizli bir DJ kabini, siyah mermer kaplı bir araba galerisi ve fuayenin üzerinde asılı duran cam ve mermer bir köprü gibi gösterişli olanaklara rağmen, lüks Los Angeles semtindeki mülkün müzayedesi başarısız oldu. 50 milyon dolarlık rezervi karşılamak için, Khadavi’nin eğleneceği en düşük miktar.

“Kimse bana bu şeyin bu seviyenin altına ineceğini söylemedi,” dedi.

Dr Khadavi, Bel Air’deki özel evinde, zeminin altından yükselen DJ kabininin tepesinde oturuyordu.

Joe Bryant

Mahkeme dosyalarına göre birkaç alacaklıya on milyonlarca dolar borcu olan Khadavi, müzayedenin borcunu karşılayacak kadar büyük bir satış fiyatı getireceğini ummuştu. Ancak doktor CNBC’ye Pazartesi akşamı sona eren açık artırmanın hem hisse senetlerinde hem de kriptoda büyük düşüşlerle çakışmasından memnun olmadığını söyledi.

Khadavi ayrıca, müzayedeci Concierge Auctions ile yaptığı anlaşmanın, şirketin rezerv fiyat altında teklif vermeye başlamasını engellediğine inandığını söyledi. Beş günlük müzayede açıldığında, müzayede evinin kabul ettiği en düşük fiyatın 10 milyon doların altında teklif vermeye başladığını görünce şok oldu. Satıcı, beklenenden daha düşük başlangıç ​​noktasının bir sonraki adım için zemin hazırladığına inanıyor.

Teklifler yavaş geldi ve müzayedenin son gününde en yüksek teklif kabul edildi ve rezervin yaklaşık 4.2 milyon$ altına düştü. Müzayede kapanmadan önceki 46,8 milyon dolarlık son teklife ulaşılamadı.

Khadavi’nin cep telefonundan müzayede sonuçlarının ekran görüntüsü.

Alex Kadavi

Concierge Auctions, Khadavi’nin tekliflerin neden rezervinin altında başladığına dair kafa karışıklığı hakkında yorum yapmadı. Müzayedeci, müzayedede gerçekte kaç teklif verenin teklif verdiğini açıklamayacaktır. Ancak şirketin başkanı Chad Roffers, bu açıklamayı e-posta yoluyla sundu:

“Canlı bir müzayededen sonra, teklif kapandı ve yüksek teklif Mütevelli Heyetinin elinde. Son 60 gün içinde 80’den fazla nitelikli gösterimle, piyasa değerinin teslim edildiğinden eminiz.”

Cam ve mermerden bir köprü oturma odasına bakar ve sahibinin kanadına götürür.

Marc & Tiffany Angeles / Aaron Kirman Grubu

Tipik olarak, bir satıcının rezerv fiyatının altında bir teklifi kabul etmesi gerekmez, ancak Khadavi’nin 777 Sarbonne Road’da bulunan mülkünün açık artırması, iflas işlemlerinin bir parçası olduğu için biraz daha karmaşıktır. Khadavi CNBC’ye, Haziran ayı başlarında ev için mevcut en yüksek teklifin mahkeme tarafından değerlendirileceğini ve onaylanırsa, beğense de beğenmese de satışın devam edeceğini söyledi.

Khadavi şimdi müzayedede verilen en yüksek teklifi aşan bir teklif bulmak için bir yarış içinde ve müzayedeciye karşı “kusurlu” bir müzayede için yasal işlem yapmayı düşündüğünü söyledi.

Compass’tan ortak listeleme ajanı Aaron Kirman, “Dürüst olmak gerekirse, mutlu değilim” dedi. “Daha fazlasını istedik.”

Ancak Kirman, açık artırmanın kusurlu olduğuna inanmadığını söyledi. Birkaç lüks emlak müzayedesine katılan acente, “Günün sonunda, en yüksek teklifi veren en yüksek teklifi verendir” dedi.

Sonunda müzayedeye gitmeden önce uzun bir süre piyasada kalan üst düzey mülkler için neredeyse %50’lik bir fiyat indirimi alışılmadık bir durum değil. CNBC’nin son ultra-lüks müzayedelere ilişkin incelemesine dayanarak, müzayedede şimdiye kadar satılan en iyi dört malikanenin orijinal fiyatlarının %68 veya daha fazla düştüğü görüldü.

Bel Air anlaşması, müzayedecinin web sitesine göre, alıcı tarafından ödenecek olan, mahkeme tarafından onaylanmış %5’lik bir müzayede ücretini içerecek. Bu, mülkün mevcut teklifini 48 milyon doların biraz üzerine çıkaracaktır. Satış mahkemeden onay alırsa, malikane müzayedede satılan en pahalı dördüncü ev olacak.

.

87,8 milyon dolara listelenen bu gösterişli Bel Air malikanesi müzayedede satıldı – ve şimdi satıcı öfkeli
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.cnbc.com

Sevdiklerinle Paylaş: