9 Ülkedeki Küçük İşletmelerin %25’i 2022’de Kripto Ödemelerini Kabul Etmeyi Planlıyor (Vize Çalışması)

9 Ülkedeki Küçük İşletmelerin %25’i 2022’de Kripto Ödemelerini Kabul Etmeyi Planlıyor (Vize Çalışması)

Ödeme işlemcisi devi Visa tarafından yakın zamanda yürütülen bir ankete göre, dokuz ülkedeki katılımcıların neredeyse dörtte biri, bu yıl içinde dijital para birimlerini bir ödeme şekli olarak benimsemeyi düşündüklerini söyledi. Ayrıca, bu ülkelerdeki tüketicilerin %13’ü, perakende mağazalarının önümüzdeki 12 ay içinde kripto ödemelerine izin vermeye başlayacağını tahmin ediyor.

‘İnsanlar Kripto ile Daha Güvende Hissediyor’

Reuters tarafından bildirildiği üzere Visa, Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Brezilya ve Singapur dahil olmak üzere dünya genelinde dokuz ülkeden 2.250 küçük işletme sahibiyle anket yaptı. Sonuçlara göre, her dört katılımcıdan biri, devam eden yılın sonundan önce bir ödeme yöntemi olarak bitcoin veya bazı alternatif madeni paraları benimsemeyi planlıyor. Yine de, farklı ülkelerdeki yüzde oranını gözlemlemeye değer. Visa, Birleşik Arap Emirlikleri, Hong Kong, Singapur ve Brezilya merkezli küçük işletme tüccarlarının %30’undan fazlasının önümüzdeki aylarda müşterilerine kripto para birimi seçenekleri sunmayı planladığını tahmin ediyor. Buna karşılık, ABD’dekilerin %19’u ve Kanada’dakilerin sadece %8’i aynı şeyi yapmayı planlıyor. Ödeme işleme kuruluşu, şirketlerden sorumlu olmayan 1000 Amerikalı yetişkinle ve diğer ülkelerden 500 kişiyle daha görüştü. Bu 1.500 kişinin yaklaşık %13’ü, perakende mağazalarının 2022’de dijital varlık ödemeleri sunmaya başlayacağını tahmin ediyor. Visa’nın Ticari Satışlar ve Satın Alma Küresel Başkanı Jeni Mundy, dünya çapındaki birçok işletme sahibinin yeni ödeme biçimlerinin benimsenmesini “temel” olarak gördüğünü söyledi. şirketlerinin büyümesi. Kripto para birimlerini kabul etmenin birçok küçük firma için “doğal bir evrim” olarak geldiğini de sözlerine ekledi. Mundy, “Bence daha fazla insan kripto konusunda daha güvende hissediyor” dedi.

Evlat Edinme 2021’de Çiçek Açtı

Çok sayıda dev şirket, müşterilerin istekli olmaları durumunda dijital varlıklarla ödeme yapmalarına izin verdiğinden, kripto para biriminin benimsenmesinin son 12 ayda geliştiğini söylemek güvenli. Bu tür örnekler arasında Hırvatistan ve Meksika’nın en büyük süpermarket zincirleri – Konzum ve Elektra bulunmaktadır. Geçen yıl bir noktada, büyük elektrikli araç üreticisi Tesla bile arabaları için bitcoin ödemelerini kabul etmeye başladı. Ancak şirket, çevresel kaygılar nedeniyle birkaç ay sonra girişimi durdurdu. Muhtemelen 2021’de bu tür bir benimsemenin en önemli örneği, El Salvador’un Bitcoin’i sınırları içinde yasal ihale olarak resmen tanıma kararıydı. ÖZEL TEKLİF (Sponsorlu)
Binance Ücretsiz 100$ (Özel): Kayıt olmak ve ilk ay Binance Vadeli İşlemlerinde 100$ ücretsiz ve %10 indirimli ücret almak için bu bağlantıyı kullanın (şartlar).PrimeXBT Özel Teklifi: Kayıt olmak ve işlem ücretlerinde %25 indirim elde etmek için POTATO50 kodunu girmek için bu bağlantıyı kullanın.

Kaynak: cryptopotato.com

Sevdiklerinle Paylaş: