ABD 2 – 30 Yıllık Eğrisi Bu Yüzyılda En Çok Ters Düzeyine Ulaştı – Finans Haberleri

ABD 2 – 30 Yıllık Eğrisi Bu Yüzyılda En Çok Ters Düzeyine Ulaştı

(Bloomberg) — Karşılaştırılabilir 30 yıllık gösterge üzerindeki iki yıllık Hazine getirisinin primi, bu haftanın beklenenden daha sıcak olan ABD tüketici fiyatlarının ardından kısa vadeli oranların tırmanışını artırmasının ardından bu yüzyılda görülmemiş bir seviyeye yükseldi. fiyat enflasyon verileri.

Bloomberg’den En Çok Okunan

İki yıllık getiri, Perşembe günü 30 yıllık oranın 35 baz puan üzerinde gerçekleşti ve getiri eğrisinin tersine çevrilmesi Ağustos’ta düşen derinlikleri en son 2000 yılında görülen seviyelere gönderdi.

İki yıllık Hazine faizi, Federal Rezerv’in enflasyonu düşürmek için sıkılaştırma politikasını hızla sürdürmesi gerekeceği beklentileriyle bu hafta 23 baz puan artarak %3.79’a yükseldi. 30 yıllık getiri, aynı dönemde iki baz puandan daha az bir artışla %3.46’ya yükseldi.

Vanguard portföy yöneticisi John Madziyire, “Eğri daha fazla düzleşiyor ve sert iniş senaryosu enflasyon verilerinden sonra daha yüksek bir risk” dedi. Faiz oranı vadeli işlemleriyle “2023’te 2024’e daha fazla faiz indirimi fiyatlanıyor” diye ekledi.

Hazine eğrisinin tersine çevrilmesi, birçok kişi tarafından ekonomik sıkıntının potansiyel bir habercisi olarak görülen, geniş çapta izlenen göstergelerdir. 2 ila 30 yıl arasındaki fark, en uzun ve en kısa sıradan ABD ölçütleri arasındaki farkı işaret ediyor, ancak 5’e 30’a fark ve 2’ye 10’a fark gibi diğerleri genellikle daha yakından takip ediliyor. 10 yıllık getiri %3.41 ile çok az değişti.

Tüccarlar, Çarşamba günü gelecek haftaki Federal Açık Piyasa Komitesi toplantısı için gecelik endeks takas sözleşmesi aracılığıyla 80 baz puanlık bir sıkılaştırma fiyatladı ve 75 baz puanlık bir artış yerine 100 baz puanlık bir hareket için küçük bir şans olduğunu öne sürdü.

Fed tarafından belirlenen mevcut hedef aralığı %2,25 ile %2,50 arasındadır. Tüccarlar, Mart ayındaki en yüksek oran tahminlerini %4.4’e indirdi.

hikaye devam ediyor

Chicago’da bir vadeli işlem komisyoncusu olan RJ O’Brien’ın genel müdürü John Brady, “Piyasa Fed’e önümüzdeki hafta 100 baz puan taşıma seçeneği verecek” dedi. “Fed kabul etmeyebilir” Eylül ayı piyasa fiyatlarının ötesinde, trader’lar merkez bankasına “Kasım ve Aralık toplantılarında 50 baz puan alma seçeneği” de sunuyorlar.

Hangi Getiri Eğrileri Önemlidir ve Ne Diyorlar?: QuickTake

(İkinci ve beşinci paragraflardaki verim güncellemeleri)

Bloomberg Businessweek’ten En Çok Okunan

©2022 Bloomberg LP

ABD 2 – 30 Yıllık Eğrisi Bu Yüzyılda En Çok Ters Düzeyine Ulaştı
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: finance.yahoo.com

Sevdiklerinle Paylaş: