ABD hisse senedi vadeli işlemleri, Amazon ve Snapchat’ten gelen kazanç raporlarının ardından yükseldi

ABD hisse senedi vadeli işlemleri, Amazon ve Snapchat’ten gelen kazanç raporlarının ardından yükseldi

Bir tüccar New York Menkul Kıymetler Borsası’nın katında çalışıyor.

NYSE

Hisse senedi vadeli işlemleri, Nasdaq Composite’ın bir yıldan fazla bir sürenin en kötü gününü yayınlamasının ardından yatırımcıların bir dizi kurumsal kazanç raporunu sindirmesiyle Perşembe günü bir gecede yükseldi.

Dow Jones Sanayi Ortalamasında vadeli işlemler yaklaşık 190 puan kazandı. S&P 500 vadeli işlemleri %1,1 arttı ve Nasdaq 100 vadeli işlemleri %1,9 yükseldi.

Birkaç teknoloji hissesi, güçlü üç aylık sonuçların ardından mesai sonrası büyük kazançlar kaydetti. Amazon %15’ten fazla yükseldi, Pinterest %24’ten fazla yükseldi ve Snap, kazançları bildirdikten sonra yaklaşık %60 arttı.

Hareketler, Facebook’un ana şirketi Meta’dan gelen hayal kırıklığı yaratan bir kazanç raporunun mega-kap teknoloji stokunu düşürmesinin ve hisse senedi piyasalarında ağırlık yaratmasının ardından geldi.

Lightshed Partners’tan Rich Greenfield Perşembe günü CNBC’nin “Kapanış Çanı”na verdiği demeçte, Facebook’un üç aylık sonuçlarından sonra, “herkes vazgeçti ve tüm sektörü sattı. Bu açıkça yanlış bir okumaydı” dedi. “Gerçekten ilginç olacak olan şey, yatırımcıların bu şirketlere tüm sektöre karşı daha bireysel olarak nasıl bakmaya başladıkları.”

CNBC Pro’dan hisse senedi alımları ve yatırım trendleri:

Perşembe günü, teknoloji ağırlıklı Nasdaq Bileşik Endeksi Eylül 2020’den bu yana en kötü günlük performansı için %3,7 düştü. S&P 500, %2,4 kayıpla yaklaşık bir yılın en kötü gününü yaşadı. Dow Jones Sanayi Ortalaması 518,17 puan düştü.

Goldman Sachs, “Bugün FB piyasa değerindeki keskin düşüş ve buna eşlik eden S&P500 endeksindeki düşüş… Chris Hussey Perşembe günü bir notta söyledi.

Bu arada, ABD petrol fiyatları 2014’ten bu yana ilk kez varil başına 90 doları aşarak enflasyon endişelerini artırdı.

Yatırımcılar ayrıca ekonomik verilere de baktı. Çalışma Bakanlığı Perşembe günü yaptığı açıklamada, ABD işsizlik başvurularının geçen hafta 238.000’de, beklenenden biraz daha az geldiğini bildirdi.

Odak şimdi Cuma sabahı yayınlanacak Ocak iş raporuna çevrildi. Dow Jones tarafından araştırılan ekonomistler, 150.000 iş kazanımı, ancak bazı kayıplar 400.000 kadar büyük olmasını bekliyor.

.

Sevdiklerinle Paylaş: