ABD hisse senetleri, daha önceki kırpma kayıplarından sonra Fed dakikalarının ardından düşük işlem görüyor – Finans Haberleri

ABD hisse senetleri, daha önceki kırpma kayıplarından sonra Fed dakikalarının ardından düşük işlem görüyor

ABD hisse senedi endeksleri, Federal Rezerv’in Temmuz toplantısının tutanaklarının politika yapıcıların oranları artırmaya devam etmeye hazır olduklarını ancak aşırıya kaçmaktan çekindiklerini belirtmesinin ardından Çarşamba öğleden sonra düştü.

Hisse senetleri nasıl işlem görüyor

 • Dow Jones Endüstriyel Ortalama DJIA, seansın en düşük seviyesinde 324 puan düştükten sonra, %-0.50 163 puan veya %0.5 düşüşle 33.988’de kaldı.

 • S&P 500 SPX -%0.72, 30 puan veya %0.7 düşüşle 4.275’e geriledi.

 • Nasdaq Bileşik COMP, -%1.25, 152 puan veya %1,2 düşüşle 12.949’a geriledi.

Salı günü Dow 240 puan veya %0.7 yükselirken, S&P 500 %0.2 yükselerek Nisan sonundan bu yana en yüksek seviyesinde kapanırken, Nasdaq %0.2 düştü.

Piyasaları yönlendiren nedir?

Politika yapıcıların 75 baz puanlık bir artış sağladığı Temmuz toplantısının tutanakları, Fed yetkililerinin, kamuoyunun Fed’in yeterli miktarda faiz artırma kararlılığını sorgulamaya başlaması halinde, yüksek enflasyonun kalıcı hale gelebileceği “önemli risk” konusunda endişeli olduğunu söyledi. enflasyonu dizginlemek için.

Tutanaklarda, “birçok” Fed yetkilisi, Fed’in para politikası duruşunu gereğinden fazla sıkılaştırma riskinden endişe duyduklarını söyledi.

James Knightley, “Temmuz ayındaki FOMC toplantısının tutanakları, Fed’in sıkılaşma yolunda kalacağını gösteriyor, ancak bazı yetkililerin, sonunda çok sertleşebilecekleri ve sonunda rotayı tersine çevirmeleri gerekebileceği konusunda biraz gergin olduklarına dair işaretler var” dedi. ING’de baş uluslararası ekonomist, bir notta.

Dakikalar öncesinde, yatırımcıların borsayı üç ayın en yüksek seviyesine çıkaran güçlü yaz dalgalanmasını değerlendirmek için zaman ayırmasıyla, ek riskli bahislere olan iştahın azaldığı görüldü.

Enflasyonun zirve yapmış olabileceğine ve Fed’in bu şekilde sert bir ekonomik iniş yapmaktan kaçınabileceğine dair umutlar, S&P 500’ü Haziran ortasındaki en düşük seviyesinden %17.4 yukarı itti. Salı günkü kıyaslama, Nisan ayından bu yana ilk kez 200 günlük hareketli ortalamaya meydan okudu, ancak sert bir dirençle karşılaştıktan sonra bunun üstesinden gelemedi.

Görmek: Borsa rallisi, S&P 500’ün 200 günlük hareketli ortalamasında önemli bir zorlukla karşı karşıya

Kaynak: BNP Paribas

Daha önce, yatırımcılar ABD’li tüketicinin sağlığına ilişkin daha fazla ipucu aldı. Salı günü Walmart WMT, +%0.12 ve Home Depot HD’den beklenenden daha iyi sonuçların ardından, -%0.50,
kazanç sağlama sırası perakendeci emsalleri olan Target TGT, -%2,60 ve Lowe’s LOW, +0,57’ye geldi. Hedefin rakamları, daha yüksek indirimlerin daha düşük marjlara yol açmasından sonra hayal kırıklığına uğradı, ancak Lowe’un rakamları iyi karşılandı.

Navellier bir röportajda, “Walmart ve Home Depot’un ardından Wall Street’in Target için çok daha yüksek beklentileri olduğunu düşünüyorum” dedi.

Yenilenen meme stoku ateşi, perakendeci Bed Bath & Beyond Inc. BBBY’nin hisselerinin %+11.77 oranında artışla Çarşamba günü %27 daha yükseldiğini ve meteorik bir ralliyi sürdürdüğünü gördü.

Ekonomik verilerde, ABD perakende satışları, büyük ölçüde düşen benzin fiyatları ve daha az yeni araba ve kamyon alımı nedeniyle Temmuz ayında genel olarak değişmedi. Dow Jones Newswires ve The Wall Street Journal tarafından ankete katılan ekonomistler, %0,1’lik bir büyüme öngörüyorlardı.

Temmuz’da perakende satışlar eksi otomobiller %0,4 artarken, otomobil ve benzin hariç perakende satışlar Temmuz’da %0,7 arttı.

Odaktaki şirketler

 • Payları TJX Şirketleri
  TJX, fiyat dışı giyim ve ev modası perakendecisi ikinci çeyrek mali karının beklentilerin üzerinde arttığını ve aynı mağaza satışlarının “tarihsel olarak yüksek enflasyonun” tüketici harcamalarına zarar vermesi nedeniyle tahminden daha fazla düştüğünü bildirmesinin ardından Çarşamba günü +%2,85 %4 kazandı. özellikle ev eşyaları için.

 • Payları Mavi Su Aşıları A.Ş.
  BWV, biyofarmasötik şirketinin yeni bir maymun çiçeği aşısı “geliştirme potansiyelini keşfetmeyi” planladığını söyledikten sonra Çarşamba günü % 199.61 arttı.

 • Payları FuboTV
  FUBO, Salı günü sanal yatırımcı gününde akış hizmeti tarafından ortaya konan karlılık yol haritasına rağmen Çarşamba günü %15,59’dan %12’den fazla düştü.

Diğer varlıklar nasıl gidiyor?

 • Petrol vadeli işlemleri yükseldi ve ABD gösterge endeksi %1.8 artışla 88.11a$’da kapandı.

 • 10 yıllık Hazine getirisi TMUBMUSD10Y, %2.884, 6 baz puan artarak %2.882’ye yükseldi.

 • ICE ABD Dolar endeksi DXY, +%0.11 sabit kaldı.

 • Bitcoin BTCUSD, -%2.93 düşüşle %2.6 düşüşle 23.284 $’a düştü.

 • Wall Street’in bir gecede üç ayın en yüksek seviyesine ulaşmasının ardından Asya piyasaları genel olarak daha güçlüydü. Japon Nikkei 225 NIK %+1.23, %1.2 ve Hong Kong’da Hang Seng HSI %+0.46, %0.5 yükseldi. Avrupa’da ruh hali, Çarşamba günü ABD vadeli işlemlerindeki düşüşü yansıtarak daha karışıktı ve Stoxx 600 SXXP -%0.91 düşüşle tamamladı.

— Frances Yue ve Jamie Chisholm bu makaleye katkıda bulundu.

.

ABD hisse senetleri, daha önceki kırpma kayıplarından sonra Fed dakikalarının ardından düşük işlem görüyor
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.marketwatch.com

Sevdiklerinle Paylaş: