ABD Hisseleri Düşmeye Hazır – Finans Haberleri

ABD Hisseleri Düşmeye Hazır

Hisse senetleri, yoğun bir kazanç haftası öncesinde Pazartesi günü düşük açılacak.

Getty Images aracılığıyla ANGELA WEISS/AFP’nin fotoğrafı

Yazı Boyutu

ABD hisse senetleri, yoğun bir kazanç haftası öncesinde Pazartesi günü düşecek.

Pazar gecesi,


Dow Jones Endüstriyel Ortalama

vadeli işlemler 133 puan veya %0,4 düştü.


S&P 500

vadeli işlemler %0,4 düştü ve


Nasdaq Kompozit

vadeli işlemler %0.4 düştü.

Ham petrol vadeli işlemleri (West Texas Intermediate) %0.7 kayıpla varil başına 97.91$’a geriledi. Uluslararası standart olan Brent ham petrolün varili %0,5 düşüşle 103,52$’a geriledi.

S&P 500 şirketlerinin yaklaşık %30’u veya 150’sinin bu hafta kazançlarını bildirmesi planlanıyor: Pazartesi günü Devon Energy ve Simon Property Group; Advanced Micro Devices, Airbnb, Caterpillar, Cummins, DuPont, Eaton, Electronic Arts, Marathon Petroleum, Marriott International, Occidental Petroleum, PayPal Holdings, Starbucks ve Salı günü Uber Technologies; Allstate, Booking Holdings, Clorox, CVS Health, eBay, MetLife, Moderna ve Yum! Çarşamba günü markalar; Alibaba Group Holding, Block, ConocoPhillips, Eli Lilly, Expedia Group, Kellogg, Lyft, Paramount Global ve Warner Bros. Discovery Perşembe günü; ve Cuma günü EOG Kaynakları ve Western Digital.

Bu haftanın dikkate değer ekonomik olayları arasında şunlar yer alıyor: Pazartesi günü, Tedarik Yönetimi Enstitüsü Temmuz için İmalat Satın Alma Yöneticileri Endeksini yayınladı. Salı günü, ISM Temmuz için Hizmet Satın Alma Yöneticileri Endeksini yayınladı ve İşgücü İstatistikleri Bürosu, Haziran için İş Fırsatları ve İş Gücü Devir Hızı Anketini bildirdi.

Perşembe günü, Çalışma Bakanlığı 30 Temmuz’da sona eren hafta için ilk işsizlik başvurularını bildirdi ve İngiltere Merkez Bankası para politikası kararını açıklayacak. Ve Cuma günü, Çalışma İstatistikleri Bürosu Temmuz ayı istihdam raporunu yayınlayacak.

Janet H. Cho’ya janet.cho@dowjones.com adresinden yazın.

.

ABD Hisseleri Düşmeye Hazır
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.barrons.com

Sevdiklerinle Paylaş: