ABD Vadeli İşlemleri Temel Enflasyon Raporundan Önce Yükseldi: Piyasalar Sarıldı – Finans Haberleri

ABD Vadeli İşlemleri Temel Enflasyon Raporundan Önce Yükseldi: Piyasalar Sarıldı

(Bloomberg) — ABD hisse senedi vadeli işlemleri, Fed’in daha fazla faiz artırımına yönelik yatırımcı beklentilerini şekillendirecek ABD enflasyon verileri öncesinde temkinli ticarette Çarşamba günü mütevazı kazançlar kaydetti.

Bloomberg’den En Çok Okunan

S&P 500 sözleşmeleri, Micron Technology Inc.’in yavaşlayan talep konusunda uyaran en son çip üreticisi olmasının ardından Salı günü altta yatan göstergedeki dördüncü düşüş seansının ardından %0,2 yükseldi. Nasdaq 100 vadelileri yüzde 0.3 yükseldi. Tesla Inc., CEO Elon Musk’ın rekor düzeydeki en büyük hisse satışının ardından ön pazarda kazanç elde etti. Avrupa’nın Stoxx 600 Endeksi ilk düşüşü sildi.

Tahviller sabitlendi. İki yıllık Hazine oranı, 10 yılı neredeyse 50 baz puan aşıyor, bu, Fed’in enflasyonu frenlemek için parasal sıkılaştırma kampanyası kapsamında yaklaşmakta olan bir durgunluğun işareti olarak görülen – 2000’den bu yana en derin civarında – bir tersine dönüş.

Çarşamba günü yayınlanan bir raporun, ABD tüketici fiyat enflasyonunun Temmuz ayında soğumasına rağmen yüksek kaldığını, çekirdek okumanın yıllık bazda hızlanmış olabileceğini göstermesi bekleniyor. Rakamların Fed’in sıkılaşmasına ilişkin görüşleri nasıl etkileyeceği risk duyarlılığı için kilit nokta olacak.

Oanda’nın kıdemli piyasa analisti Craig Erlam, “Bugünün enflasyon rakamı ayın geri kalanında piyasaların gidişatını belirleyebilir” dedi. “Beklenenden düşük bir rakam piyasalar için büyük bir arka rüzgar olabilirken, Haziran okumasına yakın veya üzerindeki herhangi bir şey, tartışma 75 veya 100 baz puana kayarken, 50’si arka görüşte olmak üzere piyasalarda büyük bir risk tersine dönmesini tetikleyebilir. ayna.”

Dolar göstergesi düşerken ham petrol varil başına 90 doların altına düştü. Altın çok az değişti ve Bitcoin düşüş yaşadı.

Louis Federal Rezerv Bankası Başkanı James Bullard, enflasyonun yukarı yönlü sürpriz yapmaya devam etmesi durumunda ABD merkez bankasının faiz oranlarını “daha uzun süre daha yüksek” tutmaya hazır olacağını söyledi.

hikaye devam ediyor

Wells Fargo Investment Institute’un küresel stratejisti Gary Schlossberg, Bloomberg Television’a yaptığı açıklamada, Fed’in “kısa oranları daha da yükselteceğini” söyledi. “Hazine getiri eğrisinde derinleşen bir tersine dönüş ve tam bir tersine dönüş göreceğiz.”

Çin ordusu, ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi’nin ziyaretine yanıt olarak Tayvan çevresinde düzenlenen tatbikatların sona erdiğini ve adanın yakınında düzenli devriyelere devam etme sözü verdiğini söyledi.

Avrupa’nın on yıllardır görülen en kötü enerji krizinin potansiyel bir tırmanışında, Ren Nehri 12 Ağustos’ta Almanya’daki önemli bir geçiş noktasında neredeyse geçilmez hale gelecek ve dizelden kömüre kadar her şeyi taşıyan mavnalar nehirden fiilen geçemeyecek. Bu arada Birleşik Krallık, soğuk havanın gaz kıtlığı ile birleşerek sanayi ve hatta evlerde organize elektrik kesintilerine yol açabileceği kış aylarında birkaç gün geçirmeyi planlıyor.

Musk, milyarderin rekor düzeydeki en büyük satışı olan Tesla’nın 6.9 milyar dolarlık hissesini sattı ve Twitter Inc.’i satın almak için iptal edilen anlaşmasını sürdürmek zorunda kalması durumunda nakde ihtiyacı olduğunu söyledi. Tesla, piyasa öncesi ticarette %2.7 yükseldi.

İyi getirileri ve nispeten düşük oynaklığı bir araya getirmesiyle onlarca yıldır saygı duyulan 60/40 portföyü bu yıl şimdiye kadar %11.5’lik bir kayıp üretti. Stratejiyi tamamen bırakmanın zamanı geldi mi yoksa sadece bir ince ayar mı gerekiyor? Anonim MLIV Pulse anketinde söz sahibi olun.

Bu hafta ne izlenir:

 • ABD TÜFE verileri, Çarşamba

 • Chicago Fed Başkanı Charles Evans ve Minneapolisli mevkidaşı Neel Kashkari Çarşamba günü konuşacaklar

 • ABD ÜFE, ilk işsizlik başvuruları, Perşembe

 • San Francisco Fed Başkanı Mary Daly, Perşembe günü Bloomberg Televizyonu’na röportaj verdi.

 • Euro bölgesi sanayi üretimi, Cuma

 • ABD Michigan Üniversitesi tüketici duyarlılığı, Cuma

Piyasalardaki ana hareketlerden bazıları:

Hisse senetleri

 • S&P 500 vadelileri New York saati ile 06:05’te %0.2 yükseldi

 • Nasdaq 100 vadelileri yüzde 0.3 yükseldi

 • Dow Jones Sanayi Ortalamasında Vadeli İşlemler %0,2 yükseldi

 • Stoxx Europe 600 çok az değişti

 • MSCI Dünya Endeksi yüzde 0.1 düştü

para birimleri

 • Bloomberg Dolar Spot Endeksi yüzde 0.1 düştü

 • Euro %0,1 artışla 1.0225$’a yükseldi

 • İngiliz sterlini 1.2084 dolardan çok az değişti

 • Japon yeni, dolar başına 134.94’te çok az değişmedi

Tahviller

 • 10 yıllık Hazine tahvillerinin getirisi %2.77 ile çok az değişti

 • Almanya’nın 10 yıllık faizi üç baz puan düşüşle %0,89’a geriledi

 • İngiltere’nin 10 yıllık faizi iki baz puan düşüşle %1.95’e geriledi.

emtialar

 • West Texas Intermediate ham petrolü %1.1 düşüşle varil başına 89.53$’a geriledi.

 • Altın vadeli işlemleri %0.1 düşüşle ons başına 1.810.20$’a geriledi.

Bloomberg Businessweek’ten En Çok Okunan

©2022 Bloomberg LP

ABD Vadeli İşlemleri Temel Enflasyon Raporundan Önce Yükseldi: Piyasalar Sarıldı
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: finance.yahoo.com

Sevdiklerinle Paylaş: