Adidas patronu, LIV Golf’ün ‘normal bir evrim’ olduğunu söylüyor, oyuncu ortaklıklarına odaklanmak istiyor – Kurumsal Haberler

Adidas patronu, LIV Golf’ün ‘normal bir evrim’ olduğunu söylüyor, oyuncu ortaklıklarına odaklanmak istiyor

Centurion Club, Hemel Hempstead, St Albans, İngiltere, 8 Haziran 2022’deki açılış LIV Golf Invitational sırasında ABD’den Phil Mickelson

Paul Childs | Reuters üzerinden Aksiyon Görüntüleri

Adidas CEO’su Kasper Rorsted, tartışmalı Suudi Arabistan destekli LIV Golf serisinin sporun “normal evriminin” bir parçası olduğuna inanıyor ve Alman spor giyim devinin bireysel oyuncularla ortaklıklara odaklanmaya devam edeceğini söyledi.

PGA Tour, açılış sezonunda olan ve çok yüksek ücretlerle oyuncuları cezbettikten sonra golf dünyasında sürtüşmelere neden olan ayrılıkçı yarışmaya katılımları nedeniyle birçok büyük ismini askıya aldı.

LIV, Suudi Arabistan’ın egemen servet fonu tarafından finanse ediliyor ve eleştirmenler, diziyi, insan hakları ihlalleri ve 9/11 komplocularıyla potansiyel bağları konusundaki ısrarlı endişelere rağmen krallığın imajını geliştirmeye hizmet etmekle suçluyor.

PGA Tour şimdi, Phil Mickelson ve Ian Poulter dahil olmak üzere LIV serisine katılan 11 oyuncunun geleneksel Kuzey Amerika turundan uzaklaştırılmaları nedeniyle antitröst davasıyla karşı karşıya.

Golf efsanesi ve 15 kez büyük şampiyon olan Tiger Woods, LIV Golf’e katılmak için bölgede 700 milyon ila 800 milyon dolarlık bir teklifi reddetti, CEO’su Pazartesi günü yaptığı açıklamada, geçen ayki Açık Şampiyonasında seriyi onaylamadığını dile getirdi.

Adidas’ın üç aylık kazanç raporunun ardından Perşembe günü CNBC’nin “Squawk Box Europe”a konuşan Rorsted, şirketin LIV serisinde bir takıma sponsor olup olmayacağı konusunda henüz bir karar verilmediğini söyledi.

Asi turu hakkındaki fikri sorulduğunda, “Bunun normal bir evrim olduğunu düşünüyoruz ve nihayetinde ne yapacaklarına karar vermesi gereken vücutlar. Şampiyonlara baktığınızda aynı konuşmayı yapıyoruz” dedi. UEFA veya FIFA ile Lig veya Dünya Kupası.”

Rorsted, Adidas’ın “bireyin sponsoru olarak kalmak” istediğini de sözlerine ekledi.

“Oyunculara karşı çok güçlü bir bakış açımız var ve özünde en iyi oyuncuyla ortak olduğumuzdan emin olmak istiyoruz – bunun ne kadar kolay olduğunu düşünüyoruz.”

Perşembe günü Adidas, Rusya’daki işlerin askıya alınması, yüksek tedarik zinciri maliyetleri ve Çin’deki Covid-19 kilitlenmelerinin Kuzey Amerika’daki devam eden güce rağmen kazançları düşürmesi nedeniyle ikinci çeyrekte faaliyet karında yıllık %28 düşüş bildirdi.

.

Adidas patronu, LIV Golf’ün ‘normal bir evrim’ olduğunu söylüyor, oyuncu ortaklıklarına odaklanmak istiyor
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.cnbc.com

Sevdiklerinle Paylaş: