Ahlaksız Öğrenci Kredisi Bağışlaması, Bozuk Akademi Bir Bitcoin Standardı ile Düzeltilebilir – Kripto Haberleri

Immoral Student Loan Forgiveness, Broken Academia Could Be Fixed With A Bitcoin Standard

Ahlaksız Öğrenci Kredisi Bağışlaması, Bozuk Akademi Bir Bitcoin Standardı ile Düzeltilebilir

Federal öğrenci kredisi affı ahlaksızdır ve bozuk para sistemi tarafından körüklenir. Bitcoin, yüksek öğrenimi geliştirmeye zorlar.

Federal öğrenci kredisi affı ahlaksızdır ve bozuk para sistemi tarafından körüklenir. Bitcoin, yüksek öğrenimi geliştirmeye zorlar.

Bu, Satoshi Roundtable’a ev sahipliği yapan ve şu anda ABD Senatosu adayı olan Bruce Fenton’un bir fikir editörüdür.

Başkan Joe Biden tarafından vaat edilen sözde “öğrenci kredilerinin bağışlanması”, yalnızca ABD’deki sağlam ekonomi politikasının ölümü değil, birçok Amerikalı için hesap verebilirliğin ölümüdür.

Kredi bağışlama planı, ücretleri ve serveti işçilerden borçlulara taşır. Bu tür bir anlaşma, kararların sonuçlarının olduğu karar verme sürecinde insanların sahip olduğu pazarlığı bozar. Bu durumda, artık kararları sonuç doğurmayan insanlar ve borçlarını ödeyen, ödemeyenler için ödemek zorunda kalan insanlar var. Bu, ahlaki bir ekonomik sistemde son derece adaletsiz ve uygulanamaz.

Birçok insan, kötü ekonomik politikalarla ilgilenmeyi veya şefkati karıştırır. Gençleri bir ömür boyu borç yükü altına sokan ve sonra da o borcun sözde “affı” için diğer insanlara yük olan bir sistemi beslemeye yardım etmek sevecen ya da merhametli değil. Birinden başkasının borcunu ödemek için para almak tamamen ahlaka aykırıdır ve ödemek zorunda kalanların haklarına aykırıdır.

Devlet Müdahalesi İle İlgili Sorunlar

Birçok hükümet projesi ve politikasında olduğu gibi, bunun da istenmeyen sonuçları vardır. Son birkaç on yılda artan öğrenim maliyetleri döngüsü, öğrenim satın alma sürecinde artan hükümet müdahalesi ile birleştiğinde, yüksek öğrenim için çok daha yüksek maliyetlere yol açmıştır. Öğrenciler için kolay para ve kolay erişim, okulların fiyatları konusunda piyasa güçleri tarafından çok daha az kısıtlanmasına neden oldu. Bu, son birkaç yılda gördüğümüz gibi, öğrenim fiyatlarının radikal bir şekilde fırlamasına neden oluyor. Ucuz krediye kolay erişim nedeniyle öğrenim ücreti artık çok daha yüksek.

Ne yazık ki bu öğrencilere yardımcı olmak için hiçbir şey yapmaz. Öğrenciler, giderek daha fazla yararsız hale gelen çok daha yüksek borç ve derecelerle yükleniyor.

Bu hükümetin eğitim işine karışmasının bir başka ilginç yan etkisi, devlet maaş çeklerine bağımlı olan akademisyenlerin daha fazla hükümet yanlısı olma eğilimidir.

Son yıllarda, solun hakim olduğu üniversitelerde büyük bir genişleme gördük, diğer yandan sol, akademideki seçmenlerine giderek daha büyük ödüller dağıtıyor gibi görünüyor. Bana öyle geliyor ki, akademi, çoğu yüksek öğrenim kurumu ve çoğu ikincil öğrenim kurumu tamamen tek bir siyasi partinin egemenliğinde ve çoğu zaman o partinin daha aşırı kanatları ile aşırı derecede önyargılı hale geldi.

Kökteki Kötü Para

Bu tür sorunlar sadece fiat dünyasında mevcuttur. Bunun temelinde kötü para var. Bozuk fiat olmayan bir dünyada, eğitim çok daha ucuz olacak ve kolejler çok daha fazla rekabet etmek zorunda kalacaktı. Öğrenciler borçları için daha fazla sorumluluğa sahip olacak ve daha iyi kararlar verme olasılıkları daha yüksek olacaktır.

Bu dolandırıcılığın en büyük mağduru öğrencilerdir. Öğrencilere hiçbir şey için bir şey olmadığı, kararların sonuçları olmadığı ve dünyanın onlara bir şeyler borçlu olduğu öğretiliyor. Bazı üniversiteler, öğrencileri hobi derecelerinin borca ​​girmeye değer olduğuna ikna edecek kadar ileri gidiyor. Şahsen, hobileri severim – aslında hobi olan birçok mükemmel ve gerçekten şaşırtıcı ve değerli derece vardır – gerçek dünya piyasa değeri yoktur. Bunda yanlış bir şey yok ve birinin bu kursları almaya karar vermesinde yanlış bir şey yok. Ancak karlı olmayan bir alana girerseniz, bunun için ödeme yapmak başkasının sorumluluğunda değildir.

Çizgi romanları severim ama bir başkasına çizgi roman okuluna gitmem için para ödemesi gerektiğini söylemek kesinlikle benim ahlaki hakkım değil. Bu bana yüksek bir maaş garanti edecek bir ana dal olsa bile, yine de bir kişinin eğitim ücretini başka birinden talep etmesi hakkı değildir.

Genel olarak daha fazla sorumluluğa ihtiyacımız var. Öğrencilerden ve velilerden hesap sormamız gerekiyor. Öğrencileri istismar eden ve onları değersiz dereceler için borçlandıran akademik kurumlardan hesap verme sorumluluğuna ihtiyacımız var. Paramızı sürekli olarak devalüe eden ve değerini düşüren ve kayırmacılık için işçi ücretlerinden çalan politikacılardan hesap verme sorumluluğuna ihtiyacımız var. Ve medyanın ve sistemi destekleyen diğerlerinin hesap verebilirliğine ihtiyacımız var.

Sonuç olarak, hepimizin kendi paramız ve kendi kararlarımız için kendimize karşı sorumlu olması gerekir. Nihayetinde, bu sorumluluğu kendimize de saklamalı ve iyi ya da kötü kararlarımızın bedelini başkasının ödemesini asla beklememeliyiz.

Bu, Bruce Fenton’ın konuk yazısıdır. İfade edilen görüşler tamamen kendilerine aittir ve BTC Inc veya Bitcoin Magazine’in görüşlerini yansıtmayabilir.

Ahlaksız Öğrenci Kredisi Bağışlaması, Bozuk Akademi Bir Bitcoin Standardı ile Düzeltilebilir
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.bitcoin-rss.com

Sevdiklerinle Paylaş: