Amazon’un ‘Perşembe Gecesi Futbolu’ NFL için yeni bir akış dönemi başlattı – Kurumsal Haberler

Amazon’un ‘Perşembe Gecesi Futbolu’ NFL için yeni bir akış dönemi başlattı

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki futbol taraftarlarının sevinci ve hayal kırıklığı için, yalnızca bir akış hizmetinde görünen Ulusal Futbol Ligi oyunlarının çağı geldi.

Amazon Prime Video, önümüzdeki sezon “Perşembe Gecesi Futbolu”na ev sahipliği yapıyor ve lig tarihinde ilk kez bir yayın hizmetinin bir ulusal maç paketinin tek taşıyıcısı olacağına işaret ediyor. Dönem, 25 Ağustos’ta San Francisco 49ers ve Houston Texans arasında bir sezon öncesi maçıyla başlıyor. Amazon için ilk normal sezon maçı, Los Angeles Chargers’ın NFL sezonunun 2. Haftasında Kansas City Chiefs ile oynadığı 15 Eylül’de olacak. Belirli bir hafta içinde oynayan takımların yerel yayın istasyonları da maçları yayına taşıyacak.

Amazon, televizyon yayınlarını ölçmek için bu hafta Nielsen ile bir anlaşma imzaladı, bu da sağlam derecelendirmeler beklediğine dair bir güven işareti. Şirket, Mayıs ayında yaptığı açıklamada, seksen milyon ABD’li abonenin geçtiğimiz yıl içinde en az bir kez Amazon Prime Video izlediğini söyledi. Bağlam açısından Netflix, ikinci çeyreği ABD ve Kanada’da 73,3 milyon aylık ücretli aboneyle sonlandırdı. Disney+ en son çeyreğini ABD ve Kanada’da 44,5 milyon aboneyle sonlandırdı.

Oyunları izlemek isteyenlerin ayda 14,99 ABD Doları veya yılda 139 ABD Doları tutarında bir Amazon Prime hesabına veya ayda 8,99 ABD Doları olan bir Prime Video üyeliğine kaydolmaları gerekir.

Yeni oyun özellikleri

İzleyicileri Amazon’a yılda 1 milyar dolara mal olan NFL yayınına yönlendirmek için, insanlar Amazon.com’a giriş yaptığında canlı oyunlar otomatik olarak oynamaya başlayacak. Oyunlar ayrıca, gerçek zamanlı olarak yer aldıkları aboneleri uyarmak için Prime Video’nun ana ekranında belirgin bir şekilde gösterilecek.

İzleyicilere, yayını başından itibaren izleme, kaydetme veya başlatma seçeneği sunulacaktır. Bireysel maçları kaydetmeye devam etmek istemiyorlarsa, sezon için Perşembe gecesi oyunlarının tamamını kaydetme seçeneğine de sahip olacaklar.

Amazon ayrıca diğer yeni teknoloji özelliklerini de piyasaya sürüyor. Çoğu platformda (hala Roku ile bir anlaşma üzerinde çalışıyor), izleyicilere ekranda gerçek zamanlı istatistikleri görme yeteneği verecek “X-Ray istatistikleri” sunacak. Yardalar ve goller gibi standart istatistiklere ek olarak, oyun kurucular için ortalama atış süresi ve geri koşucular ve alıcılar için temastan sonraki yardalar gibi sözde yeni nesil rakamları içerecekler. Oyuncular, Amazon Web Services çipleriyle geliştirilmiş üniformalar giyecek ve anında güncellemelere izin verecek.

Amazon ayrıca, erken aksiyonu kaçıran ve yetişmek isteyen izleyiciler için oyun boyunca güncellenen X-Ray aracılığıyla öne çıkan bir müşteri paketine sahip olacak. Fire TV kullanıcıları için, izleyiciler “bana istatistikleri göster” veya “son touchdown’ı oynat” gibi komutları uzaktan kumandaya söyleyebilecekler. Bu özellikler, Perşembe Gecesi Futbolu normal sezon açılışı için hazır olacak.

Disney’in ESPN’si ve Paramount Global’in ortaya koyduğu bir trendi sürdüren Amazon, popüler komedi YouTube grubu Dude Perfect’den başlayarak daha az ciddi bir televizyon yayını isteyenler için alternatif yayınlar da sunacak. Amazon, zaman içinde başka alternatif beslemeler eklemeyi planlıyor.

Büyüyen ağrıları

Bazı büyüme ağrıları bekleniyor. Örneğin, Amazon, internet hızları bir canlı yayınla başa çıkamayan hayal kırıklığına uğramış izleyicilerden veya akışlı navigasyona hâlâ aşina olmayan izleyicilerden geri bildirim almaya hazırlanıyor.

Amazon sözcüsü Tim Buckman, “Doğrusal platformlarda isteğe bağlılığı kısıtlayan bant genişliği ve kanal sınırlarından arındırılmış olarak, sözümüz müşterilerimizi sürekli olarak dinlemek, yinelemek ve kasıtlı olarak daha fazla hayranın oyunların keyfini çıkarması için yeni ve daha iyi yollar geliştirmektir” dedi.

Amazon, birincil yayınına gelince, izleyicilerin memnun olacağından emin. Apple TV+, Major League Baseball oyunlarında farklı olmaya çalıştığı için ilk başta bir dizi tepki alırken, Buckman, Amazon’un hedefinin yaratıcı olmadan önce temel oyun izleme deneyimini sunmakta harika olmak olduğunu söyledi.

Amazon, play-by-play için uzun süredir kolej futbolu analisti Kirk Herbstreit ile birlikte NBC’nin “Sunday Night Football” programından ayrılan yayın efsanesi Al Michaels’ı arıyor.

Açıklama: NBC ve CNBC, her ikisi de NBCUniversal birimleridir.

.

Amazon’un ‘Perşembe Gecesi Futbolu’ NFL için yeni bir akış dönemi başlattı
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.cnbc.com

Sevdiklerinle Paylaş: