AMC, ‘APE’ koduyla 517 milyon imtiyazlı hisse senedi ihraç etmeyi planlıyor – Kurumsal Haberler

AMC, ‘APE’ koduyla 517 milyon imtiyazlı hisse senedi ihraç etmeyi planlıyor

New York Times Meydanı’ndaki AMC 25 Tiyatroları 8 Temmuz 2014 Salı günü izleniyor.

Richard Levine | Corbis Haberleri | Getty Resimleri

AMC Entertainment, yatırımcıların geçen yıl daha fazla hisse ihraç etme teklifini reddetmesinin ardından hisse sayısını artırmak ve fon toplamak için yaratıcı bir çözüm bulmuş gibi görünüyor.

AMC Perşembe günü, tüm adi hissedarlara imtiyazlı hisseler şeklinde temettü dağıtmayı planladığını söyledi. Şirket, 2021’in başlarında dünyanın en büyük sinema zincirini iflasın eşiğinden kurtarmaya yardım eden perakende yatırımcılara bir selam niteliğindeki “APE” sembolü altında New York Menkul Kıymetler Borsası’nda bu tercih edilen hisse senedi birimlerini listelemek için başvuruda bulundu. “maymunlar.”

AMC’nin hisseleri Perşembe günü genişletilmiş işlemlerde yaklaşık %6 düştü.

CEO Adam Aron yaptığı açıklamada, “Bugün hem ABD’deki hem de uluslararası hissedarlarımıza tutkulu ve destekleyici hissedarlarımızı ödüllendiriyor ve takdir ediyoruz.” Dedi. “Hissedarlar, sahip oldukları AMC adi hisse senetlerinden ihraç edilen her şirket için bir AMC İmtiyazlı Sermaye birimi alacaklardır.”

Şirket, bu ayın sonunda yaklaşık 517 milyon APE biriminde temettü dağıtmayı bekliyor. Hisseler 22 Ağustos’ta işlem görmeye başlayacak. Şirketten yapılan açıklamada, yeni hisse sınıfının mevcut adi hisselerle aynı oy haklarına sahip olduğu belirtildi.

AMC, pandemi sırasında yeni hisse senedi satarak milyarlarca dolar topladı ancak satacak hisseleri tükendi. Seyreltmeden korkan yatırımcılar, şirketin ek hisse senedi çıkarma çabalarını reddetti.

Bu tercih edilen öz sermaye birimleri bir tür geçici çözümdür ve pandemiden sonra işini canlandırmaya devam ederken ek hisse senedi satmak için ücretsiz AMC’dir. 517 milyon APE birimini teklif ettikten sonra, AMC’nin fon toplamak için satabileceği yaklaşık 4,5 milyar birimi kalacak.

Aron, Perşembe günü yayınlanan ayrı bir hissedar mektubunda, “APE’lerin yaratılmasıyla AMC, şirketimizi derinden ve temelden güçlendiriyor.” Dedi. “APE’lerin bize sağlayacağı esneklik göz önüne alındığında, ihtiyacımız olursa ya da seçersek büyük olasılıkla para toplayabileceğiz, bu da bu pandemiden iyileşme ve dönüşüme doğru yolumuza devam ederken hayatta kalma riskini büyük ölçüde azaltıyor.”

AMC, 30 Haziran’da sona eren çeyrekte yaklaşık 1,2 milyar dolar gelir elde ederken, şirket Perşembe günü ikinci çeyrek sonuçlarına göre 121.6 milyon dolar net zarar açıkladı.

.

AMC, ‘APE’ koduyla 517 milyon imtiyazlı hisse senedi ihraç etmeyi planlıyor
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.cnbc.com

Sevdiklerinle Paylaş: