AMC CEO’su 1. Çeyrekte Yapılan Toplam Kripto Ödemelerini Açıkladı – Kripto Haberleri

AMC CEO’su 1. Çeyrekte Yapılan Toplam Kripto Ödemelerini Açıkladı

Bitcoin, Ether, Bitcoin Cash, Litecoin, Dogecoin ve Shiba Inu gibi dijital varlıklar, 2022’nin ilk çeyreğinde AMC’nin çevrimiçi ödemelerinin yaklaşık %35’ini oluşturdu.

AMC Theatres CEO’su Adam Aron, 2022’nin ilk çeyreğinde şirketin çevrimiçi ödemelerinin üçte birinden fazlasını kripto para birimlerinin ve diğer dijital ödeme yöntemlerinin oluşturduğunu açıkladı. Dünyanın en büyük sinema salonu zinciri, Bitcoin de dahil olmak üzere çeşitli dijital varlıkları kabul ediyor, Eter, Litecoin, Bitcoin Cash, Dogecoin ve Shiba Inu.

AMC’nin Kriptoyu Kucaklama Kararı Başarı Olarak Etiketlendi

Geçen yıl eğlence şirketi, müşterilerin bitcoin’deki ABD merkezli tüm tiyatrolardan bilet satın almalarına izin vererek dijital varlık ekosistemine atladı. Bir ay sonra, Ethereum, Litecoin ve Bitcoin Cash ekleyerek teklifi genişletti. Bu yılın başlarında AMC Theatres, müşterilerin en popüler iki memcoin olan Dogecoin ve Shiba Inu’yu kullanarak biletler için çevrimiçi ödeme yapmalarını sağladı.

Q1 2022 kazanç çağrısı sırasında, CEO Adam Aron, kripto para birimlerinin ve dijital ödeme yöntemlerinin, yılın ilk çeyreğinde işletmenin çevrimiçi ödemelerinin yaklaşık %35’ini oluşturduğunu açıkladı:

“Birlikte ele alındığında, bu çeşitli yeni ödeme seçenekleri, etkileyici bir şekilde, son zamanlarda toplam çevrimiçi ödemelerimizin yaklaşık %35’ini temsil ediyordu.”

Ayrıca Aron, AMC’nin bu dönemde 2021’in ilk çeyreğine kıyasla önemli bir gelişme kaydettiğini ve esas olarak COVID-19 pandemisinin azalan etkisinden kaynaklandığını açıkladı. Toplam gelir 148,3 milyon dolardan 785,7 milyon dolara yükselirken, net zarar 567,2 milyon dolardan 337,4 milyon dolara düştü.

AMC bugün 2022 1. çeyrek kazançlarını açıkladı. Gelirler 2021’in ilk çeyreğine göre 5 kat arttı. FAVÖK kaybı %80 azaldı. Kullanıcı başına gelir, pandemi öncesi 2019’a göre %34 arttı. Dr Strange açılışı 2022’nin en büyüğü ve son iki yılın en büyük 2. açılışıydı! Git gör! Tebrikler @Disney.

— Adam Aron (@CEOAdam) 10 Mayıs 2022

AMC ve NFT’ler

CEO ayrıca eğlence şirketinin, takas edilemeyen jetonları içeren sekiz programı olduğunu açıkladı. Bunlar ya geçtiğimiz birkaç ay içinde piyasaya sürüldü ya da gelecekte bir noktada tanıtılacak.

Böyle bir proje, AMC Theatres’ın geçen yıl en son Spider-Man filminin ilk alıcılarına 86.000 dijital koleksiyon sunma kararıydı. NFT’ler 100 farklı tasarımdaydı ve şirket, WAX blok zinciri üzerine inşa edilmiş “çevre dostu” olduklarına söz verdi.

Girişim, film hayranları arasında büyük bir coşku yarattı. Aron, müşterilerin “Spider-Man: No Way Home” için bilet almak için acele ettiğini ve AMC’nin tarihindeki ikinci en büyük bir günlük transfer bileti satışı olduğunu açıkladı. Rekor “Avengers: Endgame”e ait.

.

AMC CEO’su 1. Çeyrekte Yapılan Toplam Kripto Ödemelerini Açıkladı
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.bitcoin-rss.com

Sevdiklerinle Paylaş: