AMC Entertainment ‘Maymunlar’ Tout Yeni Paylaşım Sınıfından Sonra %19 Arttı – Finans Haberleri

AMC Entertainment ‘Maymunlar’ Tout Yeni Paylaşım Sınıfından Sonra %19 Arttı

(Bloomberg) — Dünyanın en büyük tiyatro zinciri olan AMC Entertainment Holdings Inc., küçük yatırımcılardan oluşan ordusunun şirketin dağıttığı yeni bir tercih edilen hisse senedi sınıfını benimsemesinin ardından dört ayın en yüksek seviyesine yükseldi.

Bloomberg’den En Çok Okunan

Hisse senedi, Perşembe günü yeni birimlerin açıklanmasının ardından başlangıçta düştükten sonra Cuma günü New York’ta kapanışta %19 artışla 22.18$’a yükseldi. Tercih edilen hisseler, 22 Ağustos’tan itibaren New York Menkul Kıymetler Borsası’nda “APE” kodu altında işlem görecek.

AMC, zinciri iflasın eşiğine getiren 2020’de pandemi kaynaklı bir gelir çöküşüyle ​​başlayarak baş döndürücü bir kaç yıl geçirdi. Şirket kısmen kendilerine maymun diyen ve hisse senetlerini yükseltmek için Reddit mesaj panoları, Twitter ve YouTube’da toplanan küçük yatırımcılar tarafından kurtarıldı. Perşembe gecesinden beri yine hisselerin çığırtkanlığını yapıyorlar.

Reddit’te bir katılımcı “Resmi olarak atladık” dedi. “Kelimeler şu anda mutluluğumu ifade edemez.” Bir diğeri dedi ki: “Bugün on hisse daha aldım.”

Piyasa, AMC’nin tercih edilen hisse planına ilk başta şüpheyle tepki verdi. 2021’de şirket daha fazla adi hisse senedi ihraç etmeyi denedi ve başarısız oldu. İcra Kurulu Başkanı Adam Aron liderliğindeki yöneticiler, geçtiğimiz yıl yeniden bir araya geldi ve bunun yerine sermayeyi artırmak için tercihli hisse ihraç edebileceklerini anladılar. Hissedarlar, şirkete Aron CEO olmadan önce 2013 yılında yetki vermişti.

AMC, her ortak hissedarına temettü olarak tercih edilen bir öz sermaye birimi verecektir. Ağustos ayının sonlarında, bu birimler ticarete başlayacak ve yatırımcılar bunları normal şekilde alıp satabilecekler. Aron, şirketin kazanç çağrısının ardından bir röportajda, şirketin para toplamak için yeni APE hisseleri de çıkarabileceğini söyledi. Bu, 10 milyar dolarlık borç ve kiralama yükümlülüklerini ödemesine ve diğer tiyatro zincirlerini satın almasına yardımcı olabilir.

hikaye devam ediyor

Aron, hissedarlara yazdığı bir mektupta, yeni öz sermayenin “bu pandemi boyunca yolumuza devam ederken hayatta kalma riskini büyük ölçüde azalttığını” söyledi.

Birçok küçük yatırımcı bu fikri beğenirken, analist tepkisi karışıktı. Bazıları yeni hisselerdeki olası seyrelme konusundaki endişelerini dile getirirken, diğerleri bunun borcu azaltmak için çekici bir yol sağlayabileceğini söyledi.

Aron, Twitter’daki temettü hakkında kendi tanımladığı bir “tweetstorm”da “Karmaşık” diye yazdı, “ama 3 boyutlu satranç oynamak gerçekten tatmin edici.”

Bloomberg Businessweek’ten En Çok Okunan

©2022 Bloomberg LP

AMC Entertainment ‘Maymunlar’ Tout Yeni Paylaşım Sınıfından Sonra %19 Arttı
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: finance.yahoo.com

Sevdiklerinle Paylaş: