APE Stok Durduruldu, Slaytlar; AMC, Yeni Temettü Payı İçin Uçucu Açıkta Düştü – Finans Haberleri

APE Stok Durduruldu, Slaytlar; AMC, Yeni Temettü Payı İçin Uçucu Açıkta Düştü

12:58 EST’de güncellendi

AMC Entertainment’ın (AMC) APE hisse senedi sembolünü taşıyan yeni tercih edilen temettü, Pazartesi günü New York Menkul Kıymetler Borsası’ndaki ilk çıkışından sadece birkaç dakika sonra durduruldu.

AMC’nin “imtiyazlı öz sermaye birimleri” olarak adlandırdığı ve “adi hisse senedi ile aynı ekonomik değere ve oy haklarına sahip olacak şekilde tasarlanmış” yeni hisseler, sonraki işlemlerde 9,49 dolardan durdurulmadan önce her biri 6,95 dolardan açıldı.

APE birimleri tasarlandığı gibi ticaret yaparsa, onlar ve bağımsız AMC hisseleri, teoride, her bir ortak hissedara ana şirkette aynı özsermaye payını verdiğinden, ‘bire iki’ hisse senedi gibi hareket etmelidir. Ancak, yönetim kurulunun tavsiyesi üzerine AMC hissedarlarının oylamasına tabi olan dönüşüm potansiyelleri, AMC hisselerinin ödenmemiş değerini azaltabilir ve Pazartesi günü erken alımlarda aşağı yönlü baskıya katkıda bulunabilir.

“Bu nedenle bir yatırımcı, tek başına bir hisse senedinin fiyatının mantıksal olarak en azından başlangıçta düşmesini beklemelidir, ancak yatırımcının ekonomik çıkarının, bir hisse senedinin fiyatı ile bir APE’nin fiyatının toplamı olacağını, AMC, imtiyazlı hisse senetleri ilk ihraç edildiğinde açıklayıcı bir açıklamada bulundu.

Devam etmek için kaydırın

AMC hisseleri Pazartesi öğleden sonra ticaretinde %38.65 düşüşle her biri 11.05$’dan el değiştirdi. APE hisseleri en son her biri 6.64 dolardan görüldü.

Bu, hisselerin toplu değerini, bağımsız AMC hisseleri için 18.01 $’lık Cuma kapanış fiyatına kıyasla, her biri yaklaşık 17.69 $’a koyacaktır.

AMC hisseleri, hem bağımsız müşterek hisselerinin etkin bir şekilde APE dağıtımından elde edilen temettü alım satımı yapması hem de sinema zincirinin en büyük rakibi Cineworld’ün, Bölüm 11’de iflas başvurusunda bulunmayı düşündüğünü doğrulaması nedeniyle baskı gördü. Amerika Birleşik Devletleri.

ABD’de Regal sinemalarının sahibi olan İngiltere merkezli Cineworld, Wall Street Journal’ın, grubun Pazartesi günü pandemi sırasında biriken borçları azaltmak için göründüğü seçeneklerden biri olduğunu söylediği Bölüm 11 seçeneğini bildirmesinin ardından Cuma günü rekor bir düşüş yaşadı. ve Kanada merkezli Cineplex’in başarısız devralınması.

Şirket, Pazartesi günü Londra Menkul Kıymetler Borsası’na yaptığı açıklamada, “Dünya çapında Cineworld ve Regal tiyatroları her zamanki gibi iş için açık ve konukları ve üyeleri ağırlamaya devam ediyor.” Dedi. “Cineworld’ün yeniden yapılandırma hedeflerine ulaşabileceği stratejik seçenekler arasında, düzenli bir uygulama sürecinin bir parçası olarak Amerika Birleşik Devletleri’nde olası bir gönüllü Bölüm 11 dosyalama ve diğer yargı alanlarındaki ilgili yan işlemler sayılabilir.”

Açıklamada, “Cineworld, teminatlı borç verenleri ve yasal ve mali danışmanları da dahil olmak üzere birçok büyük paydaşıyla görüşmelerde bulunuyor” denildi. “Cineworld, herhangi bir başvuruya kadar ve sonrasında faaliyetlerini olağan seyrinde sürdürmeyi ve nihayetinde işini uzun vadede çalışanları üzerinde önemli bir etki yaratmadan sürdürmeyi bekleyecektir.”

.

APE Stok Durduruldu, Slaytlar; AMC, Yeni Temettü Payı İçin Uçucu Açıkta Düştü
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.thestreet.com

Sevdiklerinle Paylaş: