Apple Card’ın arkasındaki banka olan Goldman Sachs, düzenleyicilerin kredi kartı uygulamalarını araştırdığını söyledi – Borsa – Finans Haberleri

Apple Card’ın arkasındaki banka olan Goldman Sachs, düzenleyicilerin kredi kartı uygulamalarını araştırdığını söyledi

Goldman Sachs CEO’su David Michael Solomon, 18 Ekim 2019’da Washington DC’de Dünya Bankası’nda “Finans ve Piyasalar Yoluyla Kadın Girişimciler” konulu bir tartışmaya katıldı.

Olivier Douliery | AFP | Getty Resimleri

Goldman Sachs, kredi kartı işinin Tüketici Mali Koruma Bürosu tarafından bir dizi fatura ve ödeme uygulaması üzerinden araştırıldığını söyledi.

Banka, Perşembe günü üç aylık bir dosyalamada soruşturmayı açıkladı ve düzenleyicilerin “geri ödemelerin uygulanması, uygun olmayan ödemelerin kredilendirilmesi, fatura hatalarının çözülmesi, reklamlar ve kredi bürolarına raporlama dahil olmak üzere hesap yönetimi uygulamalarını” incelediklerini söyledi.

New York merkezli Goldman, dosyalamada teknoloji devi Apple ile ortaklığından bahsetmezken, bankanın ikinci çeyrekte 11,84 milyar dolarlık kart kredisinin çoğu Apple Card’dan geldi.

CEO David Solomon’un yatırım bankasının gelir akışlarını çeşitlendirmeye yardımcı olmak ve fintech kaynaklı bir büyüme kaynağı sağlamak amacıyla perakende bankacılığa geçişinin bir parçası olarak Goldman, 2019’da Apple Card’ı piyasaya sürdü. Ürün, manşetlere ve müşteri memnuniyeti için bir JD Power alıntısı oluşturdu. geçen yıl.

Daha sonra bir General Motors kartı duyurdu ve yönetim, bankanın Goldman markalı bir kart üzerinde de çalıştığını söyledi. Wall Street Journal’ın geçen ay bildirdiğine göre, firma GM kart kullanıcılarını platformuna taşırken teknik sorunlarla karşılaştı.

Perşembe gününün en düşük seviyesinde, Goldman hisseleri %0.7 kadar düştü.

.

Apple Card’ın arkasındaki banka olan Goldman Sachs, düzenleyicilerin kredi kartı uygulamalarını araştırdığını söyledi
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.cnbc.com

Sevdiklerinle Paylaş: