Arjantin Eyaleti Mendoza, Kripto’da Vergi Ödemelerini Kabul Etmeye Başladı – Kripto Haberleri

Arjantin Eyaleti Mendoza, Kripto’da Vergi Ödemelerini Kabul Etmeye Başladı

Arjantin’in bir eyaleti olan Mendoza, vergi mükelleflerinin vergilerini tamamen kripto para birimleri ile ödemelerine olanak tanıyan bir sistem hayata geçirdi. Bu hafta başlatılan sistem, Mendoza vergi dairesi tarafından taşınan ödemelerin modernizasyonu ve dijitalleştirilmesi için stratejik bir çabanın parçası ve işlemek için üçüncü bir tarafın hizmetlerini kullanıyor. […]

Arjantin’in bir eyaleti olan Mendoza, vergi mükelleflerinin vergilerini tamamen kripto para birimleri ile ödemelerine olanak tanıyan bir sistem hayata geçirdi. Bu hafta başlatılan sistem, Mendoza vergi dairesi tarafından taşınan ödemelerin modernizasyonu ve dijitalleştirilmesi için stratejik bir çabanın parçası ve işlemleri işlemek için üçüncü bir tarafın hizmetlerini kullanıyor.

Mendoza Vergi Ödemeleri İçin Kripto Paraya Geçiyor

Son zamanlardaki popülerlikleri nedeniyle giderek daha fazla hükümet, devletle ilgili yükümlülükleri ödemenin bir yolu olarak kripto para birimlerini dahil ediyor. Arjantin’in bir eyaleti olan Mendoza, vergi mükelleflerinin dijital para birimleriyle ödeme ve diğer işlemleri gerçekleştirmesine olanak tanıyan dijital bir sistemi uygulayan ülkede ilk olanlardan biri.

24 Ağustos’ta başlatılan sistem, eyalet yetkililerinin vergi ve devlet haraçlarının ödenmesini modernleştirmeye yönelik stratejik bir hamlenin parçası olarak vatandaşlara yükümlülüklerini yerine getirmeleri için çeşitli seçenekler sunuyor. Mendoza vergi idaresi dairesi genel müdürü Nicolas Chavez şunları söyledi:

Vergilerin mükelleflere ödenmesini kolaylaştıran bir kapı daha. Bu, sanal cüzdanlar ve kripto para birimleri gibi yeni teknolojileri dahil ettiğimiz ödeme işlemcisi tarafından sunulan bir hizmettir.

Ödeme aracı doğrudan eyalet sayfasına gömülüyken, ödemeler kripto kabul eden ve eyalete Arjantin pesosunda yapılan ödemeleri tasfiye eden üçüncü taraf bir şirket tarafından işlenir. Sistem, diğerlerinin yanı sıra USDT, USDC ve DAI dahil olmak üzere yalnızca stablecoin’lerde ödeme alır. Bu şekilde sistem, operasyonlarının volatilitesini korur.

Benzer Girişimler

Arjantin ve Latam’daki diğer belediye hükümetleri de kripto para birimlerinin vergi ödeme aracı olarak dahil edildiğini duyurdu. Geçen Nisan ayında Buenos Aires hükümetinin başkanı Horacio Larreta, şehrin vergiler için kripto ödemeleri de getirmeyi planladığını duyurdu. Larreta, bu kullanım durumunun 2023’te blok zinciri tabanlı bir tanımlama sistemi ile birlikte uygulanabileceğini belirtti.

Brezilya’nın en büyük şehirlerinden biri olan Rio de Janeiro, popülerlikleri nedeniyle bu varlıkların 2023’te vergi ödemeleri olarak dahil edildiğini de bildirdi. Ancak Rio’nun planları daha da ileri gidiyor, taksi yolculuğu gibi diğer hizmetler için kripto ödemeleri ve sanat, kültür ve turizm alanlarını teşvik etmek için NFT’lerin yanı sıra yeni bir kurum olan Belediye Komitesi aracılığıyla şehir fonlarının bir kısmını kriptoya yatırmayı öngörüyor. Kripto Yatırımları için.

Mendoza’da vergi ödemek için kriptonun dahil edilmesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorum bölümünde bize bildirin.

Arjantin Eyaleti Mendoza, Kripto’da Vergi Ödemelerini Kabul Etmeye Başladı
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.bitcoin-rss.com

Sevdiklerinle Paylaş: