Ark Invest’ten Cathie Wood, firmanın iki ETF’sinde portföy yöneticisi rolünden vazgeçti – Finans Haberleri

Ark Invest’ten Cathie Wood, firmanın iki ETF’sinde portföy yöneticisi rolünden vazgeçti

ARK Invest’in kurucusu ve CEO’su Cathie Wood, düzenleyici bir dosyaya göre yatırım yönetimi firmasının borsada işlem gören fonlarından ikisinde portföy yöneticisi rolünden feragat etti.

2014 yılından bu yana ARK’da ticaret müdürü olarak görev yapan William Scherer, Eylül ayından itibaren şirketin iki endeks fonu olan ARK 3D Printing ETF (PRNT) ve ARK Israel Innovative Technology ETF (IZRL) için Wood’un yerine yatırımları yönetmek üzere atandı. .

3D baskı odaklı fonun net değeri yaklaşık 196.7 milyon dolar iken, ARK İsrail’in yönetim altında kabaca 115,4 milyon dolarlık varlıkları var. Wood, aktif olarak yönetilen araçların baş yatırım görevlisi ve portföy yöneticisi olarak hizmet vermeye devam edecek.

Ark, Yahoo Finance olarak rol değişikliğini onayladı, ancak dosyalamanın ötesinde yorum yapmadı.

Wood’un rolleri Scherer’e devretmesi, ARK Invest’teki bir dizi üst düzey yönetim değişikliğini takip ediyor – ARK için bir halefiyet planının erken aşamalarını önerebilecek hamleler.

Ark Invest CEO’su Catherine Wood, 18 Ekim 2021’de Beverly HIlls, California’da Milken Enstitüsü Küresel Konferansı’nda konuşuyor. (Fotoğraf: Patrick T. FALLON / AFP)

Bu yılın başlarında iki analist olan Sam Korus ve Nicholas Grous’un portföy yöneticilerini ilişkilendirmek üzere terfi etmesine kadar, 66 yaşındaki Cathie Wood, ARK’nın dokuz ETF’sinin tamamı için tek portföy yöneticisiydi.

Bu ayın başlarında firma, ARK’da ilk kez “baş fütürist” olarak adlandırılan araştırma direktörü Brett Winton tarafından nihayetinde doldurulan yeni bir pozisyon oluşturdu – bu, Winton’ın potansiyel bir halefi olabileceği tartışmalarını da ateşledi. Odun.

ARK, Wood’un artık operasyonları denetleyememesi durumunda sıralanmış bir varisi olmadığı için firmadaki sorumluluklarının genişliği konusunda eleştiriler aldı.

Morningstar’dan Robby Greengold, Winton’ın uzun yıllara dayanan endüstri deneyiminin hiçbirinin portföy yönetimi içermediğinin altını çizen Nisan notunda, “Bu kilit kişi riskinin artması, firmanın yeteneği geliştirip elde tutamamasıdır” dedi. “Analistlerinin çoğu gelip gitti ve kalan dokuz kişinin çoğu derin endüstri deneyiminden yoksun.”

ARK’nın web sitesindeki biyografisine göre Scherer, istenen yatırım stratejilerini uygulamak için doğrudan ARK’nın CIO’su, COO’su ve araştırma ekibiyle çalıştı ve başlangıcından bu yana ARK’nın endeksli portföylerinin yeniden dengelenmesinden sorumluydu.

hikaye devam ediyor

ARK 3D Printing ETF, 2022’de şimdiye kadar yaklaşık %41 düştü ve ARK İsrail Yenilikçi Teknoloji ETF’si bugüne kadar yaklaşık %38 düştü. Kayıplar, 2022’de yaklaşık %60 düşüş gösteren ARK’nın amiral gemisi Ark Innovation ETF’ye (ARKK) kıyasla sönük kalıyor.

Alexandra Semenova, Yahoo Finance’in muhabiridir. Onu Twitter’da takip et @alexandraandnyc

Yahoo Finance platformunun en son trend hisse senetleri için buraya tıklayın

Hisse senetlerini hareket ettiren olaylar da dahil olmak üzere en son borsa haberleri ve derinlemesine analizler için buraya tıklayın

Yahoo Finance’den en son finans ve iş haberlerini okuyun

Apple veya Android için Yahoo Finance uygulamasını indirin

Twitter, Facebook, Instagram, Flipboard, LinkedIn ve YouTube’da Yahoo Finance’i takip edin

Ark Invest’ten Cathie Wood, firmanın iki ETF’sinde portföy yöneticisi rolünden vazgeçti
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: finance.yahoo.com

Sevdiklerinle Paylaş: