AT&T Hisse Senedi, Kablosuz Abone Güç Kazandıkça Yükseliyor 3. Çeyrek Kazanç Yendi – Finans Haberleri

AT&T Hisse Senedi, Kablosuz Abone Güç Kazandıkça Yükseliyor 3. Çeyrek Kazanç Yendi

10:06 EST’de güncellendi

AT&T Inc. (T) Perşembe günü beklenenden daha güçlü üçüncü çeyrek kazançları yayınladı ve kısmen Apple ile bağlantılı promosyon planlarının yardımcı olduğu kablosuz abonelerdeki büyük kazanç sayesinde tam yıl kar tahminini artırdı (AAPL) iPhone’lar.

AT&T, Eylül ayında sona eren üç aylık düzeltilmiş kazançların, geçen yıla göre %3 düşüşle hisse başına 68 sente sabitlendiğini, ancak hisse başına 61 sentlik Street konsensüs tahmininin kesin olarak önünde olduğunu söyledi. Şirket, devam eden operasyonlarından elde edilen grup gelirlerinin %4,1 düşüşle 30,04 milyar $’a düştüğünü, grubun bağımsız mobilite hizmeti gelirlerinin ise geçen yıla göre %6 artarak 20,3 milyar $’a sabitlendiğini söyledi.

Şirket, bu çeyrekte yaklaşık 708.000 faturalı kablosuz abonenin eklendiğini, yaklaşık 530.000’lik konsensüs tahmininin oldukça üzerinde olduğunu ve toplam gelir rakamlarının medya varlıklarının Warner Bros. Discovery’ye bölünmesini yansıttığını söyledi. (WBD) bu senenin başlarında.

AT&T, yılın ikinci yarısına bakıldığında, tüm yıl için 14 milyar dolarlık serbest nakit akışı tahminini yineledi, ancak mobilite geliri büyüme kılavuzunu, %4,5 ile %5 arasındaki önceki tahmininin “üst ucuna” yükseltti. A&T, tüm yıl kazançlarının, yaz tahminlerinin üst sınırına göre 4 sentlik bir artışla hisse başına 2,50$’a yükselmesi gerektiğini söyledi.

CEO John Stankey, “5G ve fiber bağlantımızı geliştirmek ve piyasada mevcut olan en iyi deneyimi sunmak için rekor seviyelerde yatırım yapıyoruz” dedi. “Sonuçlarımız, faturalı telefon net eklerinin sağlam seviyelerini görmeye devam ederken ve yıl için 1 milyon AT&T Fiber net ek gelirine yaklaşırken stratejimizin müşterilerde yankı bulduğunu gösteriyor.

“Disiplinli pazara açılma yaklaşımımız, yüksek kaliteli müşterilerle sağlıklı abone büyümesine yardımcı oluyor” diye ekledi. “Yıl için tüm finansal taahhütlerimizi gerçekleştirme veya aşma yeteneğimize güveniyoruz, ancak yine de yatırım yapmaya devam ediyoruz. müşterilerimize sektörün en iyi hizmetlerini sunuyoruz.”

AT&T hisseleri Perşembe günü erken saatlerde %10.14 artışla her biri 17.14$’dan el değiştirerek hisse senetlerini altı aylık düşüşü %12.3’e indirecek bir hareket olarak işaretlendi.

.

AT&T Hisse Senedi, Kablosuz Abone Güç Kazandıkça Yükseliyor 3. Çeyrek Kazanç Yendi
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.thestreet.com

Sevdiklerinle Paylaş: