‘Avatar’ın yeniden piyasaya sürülmesi, yurt içinde 10 milyon dolar çekerken franchise’ın denizaşırı gücünü gösteriyor – Kurumsal Haberler

‘Avatar’ın yeniden piyasaya sürülmesi, yurt içinde 10 milyon dolar çekerken franchise’ın denizaşırı gücünü gösteriyor

avatar

Kaynak: Walt Disney Stüdyoları

Disney’in 2009’un “Avatar”ının yeniden gösterime girmesiyle dünya çapında 30 milyon dolarlık bilet satışı yakalaması bekleniyor.

Tahminlere göre 10 milyon dolara ulaşacak olan yurt içi bilet satışları analistlerin tahminleriyle paralellik gösterirken, gişe analistlerini heyecanlandıran şey uluslararası 20 milyon dolarlık rakam.

20th Century Studio filminin yeniden gösterimi, izleyicilerin James Cameron tarafından yaratılan eko-bilinçli bilim kurgu dünyasını hala ziyaret etmek isteyip istemediğine dair bir tür turnusol testi olarak görülüyor. Orijinal filmin dört devam filminden ilki olan “Avatar: The Way of Water”ın Aralık ayında vizyona girmesi planlanıyor.

BoxOffice.com’un baş medya analisti Shawn Robbins, “Filmin 3D’deki özel oyunu göz önüne alındığında bu hafta sonu elde edilen sonuçlar sağlam ve devam filminin Aralık ayındaki çok daha önemli vizyona girmesi için iyiye işaret etmeli” dedi.

Pazar günkü tahmini rakamları gördükten sonra, gişe analistleri “Avatar” için hala izleyici ilgisi olduğunu kabul etti. Ancak, bu ilginin özellikle 3D gösterimler için Aralık ayında bilet satışlarına dönüşüp dönüşmeyeceği hala havada.

Robbins, “Yine de cevaplanması gereken sorular var.” Dedi. “Yeni sürümlerin genel olarak son yıllarda nasıl performans gösterdiği göz önüne alındığında, buradaki izleyici katılımının özel 3D sunumlar üzerinde yeterince turnusol testi sağladığını güvenle söyleyemeyiz.”

Robbins, Disney’in 3D’ye olan desteğinin yanı sıra IMAX gibi premium ekranlarda 2D dahil olmak üzere çeşitli ekran seçenekleri sunmasının önemli olabileceğini kaydetti. “Avatar’ın” ilk sürümünün ardından izleyicilerin yoğun bir şekilde 3D gösterimlere yöneldiği küçük bir pencere olsa da, bu son on yılda azaldı.

Ancak bu uluslararası bir sorun olmayacak. 3D, özellikle Çin’de, dış pazarlarda son derece popüler olmaya devam etti. Ve “Avatar”ın parasının büyük kısmını ABD dışından kazandığını hatırlamak önemlidir – 2,08 milyar dolar gibi.

Yurtiçi gişelere kıyasla uluslararası bilet satışlarının iki katına çıkması, “Avatar”ı gişe listelerinin zirvesine taşıyan izleyicilerin büyük olasılıkla “The Way of Water” için geri döneceğine işaret ediyor.

Comscore’un kıdemli medya analisti Paul Dergarabedian, “Etkileyici bir şekilde, beyaz perdedeki ‘Avatar’ serisine hala büyük bir izleyici ilgisi var,” dedi. “Bu hafta sonu uluslararası olarak kazanılan 20.5 milyon dolar, yeni filmin Aralık ayında dünya çapında büyük bir çıkış yapma potansiyeli için güçlü bir kanıt oluşturuyor.”

.

‘Avatar’ın yeniden piyasaya sürülmesi, yurt içinde 10 milyon dolar çekerken franchise’ın denizaşırı gücünü gösteriyor
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.cnbc.com

Sevdiklerinle Paylaş: