‘Bant-Aid’i sökün’: Wells Fargo, Fed toplantısında 150 baz puanlık artış için dava açıyor – Borsa – Finans Haberleri

‘Bant-Aid’i sökün’: Wells Fargo, Fed toplantısında 150 baz puanlık artış için dava açıyor

Wall Street’te paniğe neden olabilecek bir hareket.

Ancak Wells Fargo Securities’den Michael Schumacher, Federal Rezerv’in oranları çok yavaş artırdığını öne sürerek CNBC’nin “Hızlı Para”sına, Başkan Jerome Powell’ın yerinde olsaydı bu hafta 150 baz puanlık bir artışı ciddi olarak düşüneceğini söyledi.

Firmanın makro strateji başkanı Salı günü yaptığı açıklamada, “Fed hedefin ne olduğunu biliyor. Yani şimdi fon oranı var, üst sınır %2.5. Büyük olasılıkla bu yıl %4’ün üstüne çıkacak.” “Neden yara bandını söküp atmıyorsun. Bir gün içinde oraya gidelim. Ama tabii ki Fed bunu yapmayacak.”

Piyasaları şiddetle sarsmadan çekilmenin zor bir manevra olacağını kabul ediyor. Anahtar, politika yapıcıların yatırımcıları, Schumacher’e göre oranlardaki tarihi sıçramanın önden yüklemeli olduğuna ikna etmeleri gerektiğidir.

“Büyük bir hamle yapacak ve sonra çok yakında duracak ya da duracaktı. Piyasadaki en büyük korku ‘Aman Tanrım, rekor büyüklükte bir hamle yaptılar. Önümüzdeki ay veya ondan sonraki ay ne olacak? Yoldan çekilsek iyi olur” dedi Schumacher. “İnanılmaz derecede iyi bir iletişim ve güven ya da sonuç gerektirir: Carnage. Ve kimse bunu istemez.”

Bu ayki CNBC Fed Anketine göre Street, Fed’in Çarşamba günü oranları 75 baz puan artıracağına inanıyor. Bu, Fed’in bu yılki beşinci zammı olacak.

Yakınlaştır Simge Oklar dışa dönük

Schumacher, Street’in Eylül ayı toplantı oranı tahminini doğru yaptığına inanıyor. Ancak Powell’ın Çarşamba günkü basın toplantısında sıcak enflasyon nedeniyle daha şahin olacağı konusunda uyarıyor.

“Son 10 yılı göz önünde bulundurduğunuzda, o zamanın çoğunda inanılmaz derecede kolay para politikamız oldu. Pek çok durumda, özellikle ABD’de süper teşvik edici maliye politikası Yani, çok hızlı bir U dönüşü yapıyor — I çok kayalık olacağından şüpheleniyorum. Zaten kayalıktı” dedi Schumacher. “Bundan sonra bir şekilde sorunsuz gideceğini düşünmek muhtemelen büyük bir sıçrama.”

Dow, S&P 500 ve Nasdaq Salı günü yüzde bir düştü ve son dört seansın üçünde düştü. Temmuz ayındaki Fed toplantısından bu yana Dow ve Nasdaq yaklaşık %5, S&P ise %4 düştü.

CNBC Pro’dan hisse senedi alımları ve yatırım trendleri:

Ve Hazine getirileri hızla yükseliyor. 2 yıllık Hazine Bonosu getirisi 2007’den bu yana en yüksek seviyesine ulaştı. Schumacher’in yatırımcılara göreceli güvenlik için önerdiği bir yer.

Schumacher, “ABD Hazine eğrisinin ön ucuna bakın. Yaklaşık %4 getiri sağlayan 2 yıllık hazineniz var. Muazzam yükseldi” dedi. “Bono piyasasındaki birçok insanın odaklandığı gerçek getiriyi düşünürseniz, muhtemelen saklanmak için kötü bir yer değil. Kısa vadeli bir pozisyon alın, birkaç ay orada oturun. [and] Federal Rezerv’in ne yaptığını görün ve sonra tepki verin.”

sorumluluk reddi

.

‘Bant-Aid’i sökün’: Wells Fargo, Fed toplantısında 150 baz puanlık artış için dava açıyor
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.cnbc.com

Sevdiklerinle Paylaş: