Batık bir şehir ve bir Instagram kullanıcısının rüyası: Dubai’nin yeni su atraksiyonları intikam turizmi trendine giriyor – Kurumsal Haberler

Batık bir şehir ve bir Instagram kullanıcısının rüyası: Dubai’nin yeni su atraksiyonları intikam turizmi trendine giriyor

Deep Dive Dubai havuzu, Guinness Dünya Rekorları tarafından dünyanın en derin yüzme havuzu olarak onaylandı.

Derin Dalış Dubai

DUBAİ, Birleşik Arap Emirlikleri – Yıl boyunca güneş ve devasa bir uluslararası havaalanının yanı sıra Dubai, yeni inşaatlara “hadi gidelim” yaklaşımıyla desteklenen eşsiz bir tanıtım yeteneği nedeniyle denizaşırı ülkelerden gelen ziyaretçileri çekmeye devam ediyor. .

Bariz bir üstünlük ve teatral gösteriler şehrin DNA’sının bir parçası – ve iç karartıcı uluslararası haberlerin olduğu bir çağda, tatilcileri bu dünya dışı bir kaçış istedikleri için kim suçlayabilir?

Ve Dubai’de tam da bunu sunan iki yeni rekor kıran destinasyon var.

Gizemli sulak arazilere serbest düşmeyi sevenler artık becerilerini 60 metre derinliğe dalabileceğiniz dünyadaki tek tesis olan Deep Dive Dubai’de test edebilirler. dört kat daha büyük.

Dubai’nin Nad Al Sheba semtinde bulunan Deep Dive Dubai havuzu, Guinness Dünya Rekorları tarafından dünyanın en derin yüzme havuzu olarak onaylanmıştır ve altı olimpik havuza eşdeğer 14 milyon litre su tutar. Denemek için önceden rezervasyon yaptırmanız gerekiyor ve sadece tüplü dalış için 10 yaş ve üzerindekilere açık.

Uçsuz bucaksız bir batık şehri andıracak şekilde inşa edilmiş, çölün kalbindeki bu ürkütücü delik, son teknoloji ışık ve ses sistemlerinin yanı sıra ziyaretçi güvenliğini sağlamak için 56 kamera ile donatılmıştır.

Kendisi de dünya rekoru sahibi bir mağara dalgıcı olan tesis Direktörü Jarrod Jablonski geçen yılki lansmanda “Tasarım gereği Deep Dive Dubai herkes için gerçekten benzersiz bir şey sunuyor ve ekibimiz unutulmaz bir deneyim sağlamaya kararlı” dedi.

Hindistan’dan Dubai gurbetçisi Gautam Kulkarni kısa süre önce bu olağandışı cazibe merkezine daldı ve uygun şekilde etkilendi.

CNBC’ye verdiği demeçte, “Dalışın kendisi çok iyiydi – normal derinliğe sahip bir havuza adım atmak ve sonra aniden altınızda koca bir uçurumun açılması inanılmaz” dedi.

Tek dezavantajının deniz yaşamının olmaması olduğunu, ancak tek seferlik bir deneyim için harika olduğunu ekledi.

sonsuzluk havuzu

Göz kamaştırıcı Dubai güneş ışığına geri dönün ve gökyüzüne 294 metre ilerleyin ve başka bir Guinness Dünya Rekoru kıranını bulacaksınız – dünyanın en yüksek Jumeirah Beach Residence’taki lüks beş yıldızlı Address Beach Resort’un tepesindeki açık sonsuzluk havuzu.

77. kattan dışarı fırlayan havuz (geçen yıl da açılmıştı), Bluewaters Adası, Palm Jumeirah ve yelken şeklindeki Burj Al Arab gibi şehrin en popüler simge yapılarının inanılmaz panoramik manzarasına sahip bir Instagrammer’ın ateşli rüyası. Vertigoya eğilimli yüzücüler, nefes kesici damlasıyla kenardan çok uzak durmalıdır.

Çatıdaki ıslak yüzey alanı gökyüzünde devasa bir göl görünümü verirken, alan aynı zamanda deniz ürünlerinden ilham alan menüsüyle şık bir Asya restoranı olan ZETA Seventy Seven’a da ev sahipliği yapıyor.

Konukların dingin manzaraların ve VIP muamelesinin keyfini çıkarmalarını sağlamak için, kat sadece 21 yaşından büyüklere açıktır.

Jumeirah Beach Residence’taki lüks beş yıldızlı Address Beach Resort’un tepesindeki açık sonsuzluk havuzu.

Adres Beach Resort, Dubai

Birleşik Krallık’tan Address’in keyfini çıkaran turist Stuart Davids, “Dubai’ye yıllardır geliyoruz ve bu çılgınca, bu yer akıllara durgunluk veren manzaralarla karşı karşıya geliyor – o zaman bir şeyin üstesinden gelemeyeceklerini düşünüyorsunuz,” dedi. Otelin havuz kenarındaki kabinleri CNBC’ye söyledi.

“Dubai’deki en iyi otellerden bazılarına gittik ama bu çok özel – çılgın manzaralar, muhteşem sonsuzluk havuzu, hizmet, her şey.”

Address Beach Resort, Al Ain Holding tarafından Address Beach Residences ile birlikte geliştirilen ikiz kule projesinin bir parçasıdır ve 217 otel odası ve süit, 443 servisli daire ve 478 rezidans daireden oluşmaktadır.

Araştırma firması New World Wealth’e göre, bu gösterişli pedler şu anda Dubai’nin eşit derecede gelişen emlak piyasasında Aralık 2020’de 52.000’den Haziran 2021’de 54.000’e yükselen ve %3,8’lik bir büyüme elde eden varlıklı bireylerin akını ile kapanıyor.

Covid vuruşu

.

Batık bir şehir ve bir Instagram kullanıcısının rüyası: Dubai’nin yeni su atraksiyonları intikam turizmi trendine giriyor
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.cnbc.com

Sevdiklerinle Paylaş: