Bed Bath & Beyond hisseleri, mesaj panosunun sorunlu, aşırı derecede kısa devre yapan hisse senetlerinden bahsetmesiyle %60’tan fazla arttı – Borsa – Finans Haberleri

Bed Bath & Beyond hisseleri, mesaj panosunun sorunlu, aşırı derecede kısa devre yapan hisse senetlerinden bahsetmesiyle %60’tan fazla arttı

Daly City, California’da bir Bed Bath and Beyond mağazasının görünümü.

Justin Sullivan | Getty Resimleri

Bed Bath & Beyond hisseleri, meme tüccarlarının hareket için herhangi bir belirgin katalizöre rağmen hisse senedi üzerine bahis yapıyor gibi görünmesiyle Pazartesi günü %60’tan fazla arttı.

Quiver Quantitative’e göre, bu yıl %44’ten fazla değer kaybeden yoğun açığa satış, Pazartesi günü Reddit’in WallStreetBets tartışma panosunda en çok aranan isim oldu. “8 Ağustos 2022 Pazartesi için GME, BBBY ve AMC Memestock Megathread” başlıklı sabitlenmiş bir başlığın altındaki kullanıcılar, perakende hisse senetlerini satın alıyor gibi görünüyordu.

Bir kullanıcı, bir grup moderatörünün onayladığı gibi “27 bin kredi aldıklarını, her şeyi BBY’ye aldıklarını” söyledi. Başka bir kullanıcı (TheDude0007), BBBY artışından yararlandığını ve adi hisse senedi ve çağrı seçeneklerini kullanarak 45.000 doları neredeyse 450.000 dolara çevirdiğini iddia etti.

Bed Bath & Beyond, son yıllarda Wall Street’i vuran ve GameStop ve AMC Entertainment gibi isimleri yatırımcıların hisse satın alması ve kısa satıcıları kayıplarını karşılamaya zorlamasıyla daha da yükselten meme stok çılgınlığının bir parçası oldu. “kısa sıkma” olarak. FactSet’ten alınan verilere göre, hisse senedinin yüzde 46’sı açığa satıldı.

Pek çok perakendeci enflasyona karşı dikkatli tüketiciler ve aşırı stoklarla uğraşırken, Bed Bath & Beyond azalan satışları tersine çevirmek, mağazacılık stratejisini düzeltmek ve rakiplerine kaçan müşterileri geri kazanmak için mücadele etti. Ayrıca, yönetim kurulunun Haziran ayı sonlarında CEO Mark Tritton’ın şirketten ayrıldığını açıklamasının ardından yeni bir lider arıyor.

Aynı zamanda, New Jersey merkezli ev eşyası perakendecisi Union, net zararları arttıkça nakit para harcıyor. Şirket bir tahminde bulunmasa da, 28 Mayıs’ta sona eren çeyrekte aynı mağaza satış trendlerinin yıldan yıla %24 düşmesinin ardından iyileşmesini beklediğini söyledi.

GameStop ve AMC’nin hisseleri Pazartesi günü sırasıyla %9 ve %14’ten fazla yükseldi.

— CNBC’den Melissa Repko ve Jack Stebbins raporlamaya katkıda bulundu.

.

Bed Bath & Beyond hisseleri, mesaj panosunun sorunlu, aşırı derecede kısa devre yapan hisse senetlerinden bahsetmesiyle %60’tan fazla arttı
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.cnbc.com

Sevdiklerinle Paylaş: