Ben Tahvillerini Şimdi %9,6’dan Satın Alın. Yeni Bir Fiyat Geliyor. – Finans Haberleri

Ben Tahvillerini Şimdi %9,6’dan Satın Alın. Yeni Bir Fiyat Geliyor.

Yazı Boyutu

I tahvillerinin oranı, Mayıs ayından başlayıp Ekim ayının sonuna kadar devam eden satın alınan tahvillerde %9,6 ile rekor seviyeye ulaştı.

rüya zamanı

Tahvil piyasasındaki mevcut en iyi anlaşmalardan biri olan Hazine Serisi I tasarruf tahvilleri, popüler yatırımlar için yeni bir oranın belirlendiği Kasım ayında daha az cazip hale gelecek.

Bireysel yatırımcılar, ilk altı ay için mevcut %9,6 faiz oranını elde etmek için Ekim ayının sonundan önce enflasyona bağlı I tahvillerini almak isteyebilirler. Barron’un tahminlerine göre, Kasım ayında satın alınan tahvillere uygulanan yeni oran, ABD Hazinesi’nin altı aylık faiz oranını hesaplamak için kullandığı formüle göre muhtemelen %6’ya yakın olacak.

I tahvillerinin ana dezavantajı, bireylerin yılda sadece 10.000 $ satın alabilmeleridir, ancak federal vergi iadelerinden elde edilen gelirler kullanılarak ek 5.000 $ satın alınabilir. Ve belirli işletmelere sahip olan Amerikalılar, bu kuruluşlar aracılığıyla yılda 10.000 ABD Doları tutarında I Tahvil satın alabilirler. I tahvillerinin, Hazine Doğrudan programı aracılığıyla doğrudan Hazine’den satın alınması gerekir.

ABD tüketici fiyat endeksine dayalı I tahvillerinin oranı, 2021 sonu ve 2022 başındaki enflasyon artışı nedeniyle Mayıs ayından başlayıp Ekim ayının sonuna kadar satın alınan tahviller için rekor %9,6’ya ulaştı. Son aylarda ana TÜFE endeksi Ağustos ayında %0,1 arttı. Hazine 1998’den beri I tahvilleri satıyor.

Middleton, Wis’deki Trinity Financial Planning’in kurucusu John Scherer, “Şimdi satın almalısınız” diyor ve mevcut oranın banka CD’lerine kıyasla çok daha uygun olduğunu söylüyor.

Yatırımcılar, Mayıs ayında belirlenen %9,6 oranından bu yana rekor Seri I Tahvil getirilerine yanıt verdiler. Hazine verilerine göre, Mayıs ayındaki 5 milyar dolarlık rekor aylık satışlar dahil olmak üzere, I tahvil ihracı Mayıs’tan Ağustos’a kadar toplam 12,7 milyar dolar oldu.

Kasım 2021’den Nisan 2022’ye kadar olan önceki altı aylık dönemde, Hazine I Tahvil ihracı, oran %7,1 iken 12.9 milyar doları buldu. 2022’de şu ana kadar 2,7 milyar dolarlık ortalama aylık ihraç, oranın sadece %1,7 olduğu 2021’in başlarında sadece 30 milyon dolarlık aylık satışlarla karşılaştırılıyor.

I tahvil oranları, hem TÜFE endeksine dayalı bir enflasyon bileşenini hem de Hazine’nin şu anda sıfır olan sabit bir oran dediği şeyi yansıtır. Enflasyon oranı, Mayıs ve Kasım ayı başlarında yılda iki kez belirlenir ve sonraki altı ay içinde satın alınan tahviller için geçerlidir. Sabit oran da Kasım ayında sıfırlanacak ve muhtemelen sıfıra yakın veya sıfıra yakın olacak.

%9,6’lık Mayıs faiz oranı, Eylül 2021’den Mart 2022’ye kadar TÜFE endeksine dayanıyordu.

Hazine, her ay manşetlerde yer alan ve daha belirgin olan mevsimsellikten arındırılmış TÜFE’den biraz farklı olan mevsimsellikten arındırılmış TÜFE endeksini kullanmaktadır. Mevsimsellikten arındırılmış TÜFE, Eylül 2021’den Mart 2022’ye kadar %4,8 arttı. Bu tutar, bu yılın Mayıs-Ekim ayları arasında satın alınan tahviller için geçerli olan %9,6 oranına ulaşmak için iki ile çarpılıyor.

Kasım ayı başında açıklanacak olan yeni oran, Mart-Eylül ayları arasında TÜFE endeksine dayanmaktadır. Barron’s, en son rapor olan tüketici fiyatlarının Mart’tan Ağustos’a kadar %3 arttığını hesaplıyor. Eylül fiyatlarında küçük bir değişiklik varsayarsak, yeni oranın %6 civarında olması gerekir.

1 Kasım’dan önce I tahvili satın alan yatırımcılar, tahvilleri ellerinde tuttukları ilk altı ay için %9,6 ve sonraki altı ay için yeni faiz oranı alacaklar.

Bank Deals Blog’un kurucusu ve editörü Ken Tumin, “Ben tahviller, acil durum fonlarınızı desteklemek için kesinlikle harika bir güvenli yatırımdır” diyor.

Tahvillerin en az bir yıl tutulması gerekir ve beş yıldan önce itfa edilen tahviller için dörtte bir faiz cezası uygulanır. Tumin, faiz cezasını, genellikle erken para çekme cezaları taşıyan banka CD’lerine kıyasla mütevazı olarak görüyor.

I tahvillerinin iki güzel özelliği, yatırımcıların faiz ödemeleri üzerinden vergi ödemeyi vadeye kadar erteleyebilmeleridir – I tahvilleri 30 yıl süreyle elde tutulabilir. Ve ben tahvil faizi, diğer Hazinelerdeki gibi, devlet ve yerel vergilerden muaftır, banka CD’leri ve şirket tahvillerinin aksine.

I tahvilleriyle ilgili bir risk, enflasyonun düşmesi ve önümüzdeki yıllarda daha düşük faiz oranlarıyla sonuçlanmasıdır. Bu, piyasaların önümüzdeki beş ve 10 yıl içinde enflasyonu yaklaşık %2,5’e indirdiği için belirgin bir olasılık. Ancak enflasyon inatla yüksek kalırsa, I Tahviller özellikle iyi görünecek.

Enflasyona bağlı tahvil isteyen yatırımcılar, Hazine tarafından düzenli olarak açık artırmaya çıkarılan ve Hazine Doğrudan, bankalar ve aracı kurumlar aracılığıyla temin edilebilen Hazine enflasyon korumalı menkul kıymetleri (TIPS) de satın alabilirler. Beş, 10 ve 30 yıl vadeli olarak ihraç edilirler. İPUÇLARI, bireyler tarafından yapılan satın alma işlemlerinde üst sınıra tabi değildir.

TIPS’in I Tahvillerine göre bir avantajı, artık yaklaşık %1’lik gerçek veya enflasyona göre düzeltilmiş bir faiz oranı sunmaları, yani sahiplerin enflasyon oranı artı %1’i almasıdır. Bununla birlikte, bahşiş fiyatları dalgalanabilir ve bu yıl reel getiriler eksi %1,5’ten artı %1’e geçtiği için düştü. I tahvillerinin gerçek getirisi artık sıfırdır.

TIPS’e sahip olmanın daha düşük riskli bir yolu, aşağıdaki gibi ETF’lerdir.

iShares 0-5 Yıl İPUÇLARI Tahvil ETF

(ticker: STIP) şu anda Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu yönergeleri kullanılarak yapılan bir hesaplamaya göre yaklaşık %10’luk bir toplam getiri sağlıyor. Gerçek getirisi yaklaşık %1.5’tir ve bu, enflasyon düzeltmesi ile tamamlanmaktadır.

Andrew Bary’ye andrew.bary@barrons.com adresinden yazın.

.

Ben Tahvillerini Şimdi %9,6’dan Satın Alın. Yeni Bir Fiyat Geliyor.
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.barrons.com

Sevdiklerinle Paylaş: