Berkshire Artık Occidental Petroleum’un %20’sine Sahip – Finans Haberleri

Berkshire Artık Occidental Petroleum’un %20’sine Sahip

Yazı Boyutu

Berkshire CEO’su Warren Buffett, bu yıl sürekli olarak Occidental hissesi biriktirdi.

Getty Images aracılığıyla AFP

Berkshire Hathaway

şimdi yüzde 20’den biraz fazlasına sahip

Batı Petrol

Pazartesi günü geç saatlerde yapılan bir dosyaya göre, enerji şirketinin son günlerde yaklaşık 400 milyon dolarlık yeni alımlarından sonra.

%20,2’lik bir hisseye sahip olan Berkshire Hathaway (ticker: BRK/A, BRK/B), Occidental Petroleum’un (OXY) kazançlarının orantılı bir miktarını finansal sonuçlarına dahil edebilmeli ve yıllık kazançlarını bir yıllık kazançtan yaklaşık 2 milyar dolar kaldırabilmelidir. Mevcut taban 30 milyar dolardan fazla.

Bu, Berkshire’ın kazançlarına yalnızca Occidental’ın temettülerini dahil ettiği mevcut muameleyle çelişiyor. Temettü muamelesi %20’nin altındaki hisseler için geçerlidir.

Berkshire CEO’su Warren Buffett bu yıl istikrarlı bir şekilde Occidental hissesi biriktirdi ve Berkshire şu anda bu yıl petrol ve gaz fiyatları ile kazançları artan yerli petrol ve gaz üreticisinde 188,4 milyon hisseye sahip.

Berkshire, Form 4 başvurusuna göre Perşembe’den Pazartesi’ye kadar yaklaşık 6.7 milyon hisse satın aldı. %10 sahibi olarak, Berkshire, Occidental’deki pozisyonunu değiştirdiğinde iki iş günü içinde başvuruda bulunmalıdır.

Berkshire, yeni Batı alımları için 57 ila 60 dolar arasında bir ödeme yaptı. Buffett, bu yıl Occidental hissesi için nadiren 60 dolardan fazla ödeme yaptı ve geçen hafta daha fazla satın almak için enerji hisselerindeki satıştan yararlandı.

Occidental Pazartesi günü %1.8 artışla 60.04$’a yükselirken, Berkshire’ın A Sınıfı hissesi 439,167$’da sabit kaldı.

Berkshire’ın nihayetinde Occidental’ın kalan %80’ini satın almak isteyebileceğine dair spekülasyonlar devam ediyor – bu da hisse başına 80 dolarlık bir fiyatla 60 milyar dolara mal olabilir. Berkshire, halihazırda 10 milyar dolarlık Occidental %8 imtiyazlı hisse senedine sahiptir ve hisse başına 59.62$’lık bir uygulama fiyatından 83,9 milyon hisse satın almayı garanti etmektedir.

Berkshire Pazartesi günü erken saatlerde satın alma görüşmesi hakkında hemen bir yorum yapmadı.

Buffett, Occidental CEO’su Vicki Hollub’un hayranı ve ABD merkezli şirketleri seviyor. Occidental, en büyük yerli petrol ve gaz üreticilerinden biridir.

Andrew Bary’ye andrew.bary@barrons.com adresinden yazın.

.

Berkshire Artık Occidental Petroleum’un %20’sine Sahip
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.barrons.com

Sevdiklerinle Paylaş: