Berkshire İkinci Çeyrekte Apple, Chevron ve Daha Fazlasını Satın Aldı, Dosyalama Göstermeli – Finans Haberleri

Berkshire İkinci Çeyrekte Apple, Chevron ve Daha Fazlasını Satın Aldı, Dosyalama Göstermeli

Yazı Boyutu

CEO Warren Buffett ve yatırım teğmenleri ikinci çeyrekte ilk çeyrekte olduğu kadar hisse satın almadılar.

Fortune/Time Inc için Paul Morigi/Getty Images

Berkshire Hathaway
‘s

hisse senetlerinin dosyalanması, hisse senedi alımlarını göstermelidir.

Elma
,

şerit
,

Activision Kar fırtınası
,

HP
,

ve

Batı Petrol

önceki açıklamalara göre ikinci çeyrekte.

Berkshire Hathaway’in (ticker: BRK.A, BRK.B) Pazartesi günü geç saatlerde yapılacak olan üç aylık 13F dosyası, şirketin 30 Haziran itibariyle sahip olduğu hisse senetlerini detaylandıracak. CEO Warren Buffett ve iki yatırım teğmen Todd Combs ve Ted Weschler, değildi neredeyse yılın ilk üç ayında olduğu kadar ikinci çeyrekte de aktif.

İkinci çeyrek için yakın zamanda dosyalanan 10-Q’daki finansal verilere dayanarak, Berkshire, ilk çeyrekte 51 milyar dolardan yaklaşık 6 milyar dolarlık hisse senedi alıcısı oldu. Yılın ilk üç ayında 41 milyar dolardan ikinci çeyrekte 4 milyar dolarlık net alıcı oldu (daha az satış satın aldı).

Berkshire, ilk çeyrekte Chevron (CVX) ve Occidental Petroleum’un (OXY) büyük bir alıcısıydı ve 8 milyar dolarlık hissesinin çoğunu sattı.

Verizon İletişim

(VZ).

Son 10-Q, Berkshire’ın ikinci çeyrekte yaklaşık dört milyon Apple hissesi (AAPL) satın aldığını ve holdingini 915 milyon hisseye çıkardığını belirtti. Apple hissesi şu anda 157 milyar dolar değerinde ve Berkshire’ın hisse senedi portföyündeki en büyük holding, 30 Haziran’da toplam 327 milyar dolar.

Barron’un 10-Q’ya dayanan tahminlerine göre Berkshire, ikinci çeyrekte Chevron’un yaklaşık beş milyon hissesinin alıcısıydı ve enerji şirketindeki hissesini şu anda 25 milyar dolar değerinde yaklaşık 163.6 milyon hisseye çıkardı.

Berkshire, başvurulara dayanarak ikinci çeyrekte 1,2 milyar dolara Occidental Petroleum’un yaklaşık 22 milyon hissesini satın aldı. Ve Berkshire muhtemelen ikinci çeyrekte video oyunu yapımcısı Activision Blizzard’ın (ATVI) yaklaşık 10 milyon hissesini satın alarak hissesini yaklaşık 74 milyon hisseye çıkardı.

Buffett, Berkshire’ın 30 Nisan’daki yıllık toplantısında, şirketin Activision’ın yaklaşık %9,5’ini arbitraj oyunu olarak elinde tuttuğunu söyledi. Şu anda 80 dolar civarında olan Activision, hisse başına 95 dolarlık fiyatın oldukça altında işlem görmeye devam ediyor.

Microsoft

(MSFT) bu yılın başlarında şirket için ödeme yapmayı kabul etti. Buffett, antitröst endişelerinin bir yansıması olan yayılmayı çekici buldu.

Buffett, düzenleyicilerin ne yapacağını bilmediğini söyledi. “Bildiğimiz bir şey, Microsoft’un paraya sahip olduğu. Yani bu bir riski ortadan kaldırıyor” dedi. Microsoft yaklaşık 68 milyar dolar ödüyor.

Berkshire daha önce, Nisan ayı başlarında yaklaşık 400 milyon dolara yazıcı ve bilgisayar üreticisi HP’nin (HPQ) 11 milyon hissesini satın aldığını açıklamıştı. Berkshire, HP’de şu anda yaklaşık 4 milyar dolar değerinde yaklaşık %11 hisseye sahip.

Muhtemelen dosyalamada açıklanan başka hisse alımları ve satışları olacaktır.

Andrew Bary’ye andrew.bary@barrons.com adresinden yazın

.

Berkshire İkinci Çeyrekte Apple, Chevron ve Daha Fazlasını Satın Aldı, Dosyalama Göstermeli
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.barrons.com

Sevdiklerinle Paylaş: