Beyaz Saray, Bitcoin Tarafından Kullanılan İş Kanıtı Madenciliğinin Yasaklanmasını Önerdi – Kripto Haberleri

White House Suggests Banning Proof-of-Work Mining Used By Bitcoin

Beyaz Saray, Bitcoin Tarafından Kullanılan İş Kanıtı Madenciliğinin Yasaklanmasını Önerdi

Rapor, bitcoin’in enerji kullanımını ve çevre üzerindeki olumsuz etkilerini tartışırken, gelecekte olası yürütme eylemlerini önerir.

Rapor, bitcoin’in enerji kullanımını ve çevre üzerindeki olumsuz etkilerini tartışırken, gelecekte olası yürütme eylemlerini önerir.

  • Başkan Biden’in yürütme emrine göre, Beyaz Saray Bilim ve Teknoloji Ofisi, bitcoin madenciliğinin iklim etkisi hakkındaki raporunu sundu.
  • Rapor, iş kanıtı madenciliğini “sınırlandırmak” veya “ortadan kaldırmak” için kongreden olası yürütme emirlerine ve mevzuata atıfta bulunuyor.
  • Alıntılanan kaynaklardan bazıları, belirli endüstrilere yönelik önyargılar ve yanlış bilgi yaymak için eleştirildi.

Beyaz Saray Bilim ve Teknoloji Ofisi, bitcoin madenciliğinin çevreyi olumsuz etkilediğini iddia eden ve çalışma kanıtını yasaklamaya yönelik ipuçları veren bir rapor yayınladı.

“Dijital varlıklardan elektrik kullanımı, [greenhouse gas emissions]piyasalara, politikalara ve yerel elektrik kaynaklarına bağlı olarak ek kirlilik, gürültü ve diğer yerel etkiler ”dedi.

Raporun ilk bölümü bir giriş görevi görürken, düzenleyici eylem ABD iklim hedeflerini etkileyemezse, bitcoin madenciliği için kullanılan iş kanıtı madenciliğini yasaklamaya yönelik ipuçları veriyor.

Rapora göre, “Bu önlemlerin etkileri azaltmada etkisiz kalması durumunda, İdare yürütme eylemlerini araştırmalı ve Kongre, kripto varlık madenciliği için yüksek enerji yoğunluklu fikir birliği mekanizmalarının kullanımını sınırlamak veya ortadan kaldırmak için yasaları dikkate alabilir”.

Ardından, belge madenciliğin elektrik şebekelerini nasıl etkileyebileceğini araştırıyor.

Bilim ve Teknoloji Ofisi, bitcoin madencilik tesislerinin elektrik şebekesi üzerinde elektrik kesintilerine, yangın tehlikelerine ve ekipman bozulmasına yol açan ek stres yarattığını iddia ediyor. Rapor ayrıca, bitcoin madencilerinin yerel tüketiciler için ortalama elektrik maliyetini artıracağını iddia ediyor.

Raporda, “Kullanılan teknolojinin enerji yoğunluğuna bağlı olarak, kripto varlıkları, ABD iklim taahhütleri ve hedefleri ile tutarlı net sıfır karbon kirliliği elde etmek için daha geniş çabaları engelleyebilir” diyor.

Son olarak, son bölüm, bu çok daha küçük bir bölüm olmasına rağmen, bitcoin madenciliğinin ABD iklim hedeflerine gerçekten fayda sağlayabileceği yollar olduğu sonucuna varıyor.

“[Proof-of-work] Rapora göre, operasyonlar için elektrik üretmek için gazlı metan kullanmak üzere ekipman kuran madenciliğin, ABD iklim hedeflerini engellemekten ziyade yardımcı olma olasılığı daha yüksek” dedi.

Ancak, bu raporda kullanılan atıfta bulunulan kaynakların birçoğunun tartışıldığını ve bazı araştırmacıların aşırı önyargı veya yanlış bilgi için eleştiri aldığını belirtmekte fayda var.

Beyaz Saray, Bitcoin Tarafından Kullanılan İş Kanıtı Madenciliğinin Yasaklanmasını Önerdi
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.bitcoin-rss.com

Sevdiklerinle Paylaş: