Biden yönetimi opioid kriziyle mücadele için 1,5 milyar dolar ödül verdi – Kurumsal Haberler

Biden yönetimi opioid kriziyle mücadele için 1,5 milyar dolar ödül verdi

ABD Başkanı Joe Biden, 20 Eylül 2022’de Washington DC’deki Beyaz Saray’ın Roosevelt Odasında AÇIKLAMA Yasası hakkında konuşuyor.

Saul Loeb | AFP | Getty Resimleri

Biden yönetimi Cuma günü, eyaletlere, bölgelere ve kabile topraklarına opioid kriziyle mücadelede yardımcı olmak için 1,5 milyar dolarlık hibe verdiğini duyurdu.

Hibeler, tedavi ve iyileşme destek hizmetlerine erişimi genişletecek, devletlerin daha iyi doz aşımı eğitimine yatırım yapmasına ve bir opioid doz aşımını tersine çevirmeye yardımcı olmak için kullanılan FDA onaylı nalokson ürünlerinin erişilebilirliğini artırmasına olanak tanıyacak.

Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezlerinden alınan verilere göre, geçen yıl ABD’de aşırı dozdan 107.000’den fazla insan öldü. Rakam, 2020’den itibaren aşırı doza bağlı ölümlerde %15’lik bir artışa işaret ediyor.

İkinci Beyefendi Douglas Emhoff ve ABD Çalışma Bakanı Marty Walsh da dahil olmak üzere Biden yönetiminin üyeleri, kurtarma sürecindeki bireylere destek göstermek ve hibe fonunu tartışmak için Cuma günü bir Kurtarma Ayı Zirvesine katıldı.

Walsh, Twitter’da, “Uzun vadeli iyileşme sürecinde olan biri olarak, ruh sağlığına ve madde kullanım bozukluğu tedavisine erişimin ne kadar önemli olduğunu biliyorum” diye yazdı.

104 milyon dolardan fazla fon, özellikle opioid krizinden özellikle etkilenen kırsal toplulukları desteklemeyi amaçlayacaktır. İlaç destekli tedavi için yeni alanların yanı sıra işgücü eğitimi, eğitimi ve sosyal yardım için tahsis edilecektir.

Biden ayrıca 2023 mali yılı bütçesinin bir parçası olarak Ulusal Uyuşturucu Kontrol Ajansları için 42,5 milyar dolardan fazla bir fon yatırımı çağrısında bulundu. Yatırım, bir önceki yıla göre 3,2 milyar dolarlık bir artışa işaret edecek.

.

Biden yönetimi opioid kriziyle mücadele için 1,5 milyar dolar ödül verdi
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.cnbc.com

Sevdiklerinle Paylaş: