Binance, belirli çiftler için anormal fiyat değişikliklerini araştırıyor

Binance, belirli çiftler için anormal fiyat değişikliklerini araştırıyor

Pazar günü, Binance Exchange‘in resmi Twitter hesabı, borsanın bazı işlem çiftleri için olağandışı fiyat dalgalanmaları raporlarını incelemeye başladığını duyurdu.

Binance’te anormal fiyat dalgalanmaları

Binance, 11 Aralık’ta kullanıcılarını belirli döviz çiftlerinin fiyatlarındaki beklenmeyen dalgalanmalara karşı uyardı ve platformundaki anormal fiyat hareketlerini araştıracağını söyledi. Sonuç olarak borsa, sorunun arkasında olan şüpheli hesapları belirlemek için bir soruşturma başlattı.

FUNToken (FUN), Golem (GLM), Ardor (ARDR),Sun Token (SUN) ve Osmosis (OSMO) token alım satımlarında beklenmedik fiyat değişiklikleri yaşandı ve Binance, platformunda potansiyel olarak kötü amaçlı faaliyetlere yönelik bir soruşturma başlatmaya başladı. Binance CEO’su Changpeng ‘CZ’ Zhao, 40 dakikadan uzun süren araştırmanın ardından fiyat dalgalanmalarının “normal piyasa davranışı gibi göründüğünü” söyledi.

11 Aralık 03:10 AM EST’de Binance, bazı alım satım çiftlerinin olağandışı fiyat dalgalanmaları yaşadığını duyurdu. Piyasa, şüpheli hesapların suçlu olup olmadığını görmek için durumu incelemeye başladı. Çalınan API anahtarlarına veya güvenliği ihlal edilmiş hesaplara dair bir kanıt bulunmaması, Binance yatırımcıları için iyi bir haber.

Her durumda, platform, manipülasyon olasılığına karşı önlem almak için önlem aldı. CZ’ye göre, geçici para çekme bloğuna yönelik eleştiriler, dalgalanma sırasında kâr sağlayan hesaplara uygulandıktan sonra sosyal medyada hızla yayıldı.

Yatırımcılar, Binance’in soruşturması sırasında güvenliği ihlal edilmiş hiçbir hesabın veya çalınan API anahtarının bulunmadığını bilmenin rahatlığını yaşamalıdır.

CZ’ye göre:

“Bir kişi parayı koydu ve almaya başladı. Saldırganlar para yatırmaz ve sonunda başka kişiler de onlara katılır. Çeşitli hesaplar arasında bağlantı kurulamıyor.”

Merkezileştirme ve şirket müdahalesi ile ilgili endişeler, “Ne kadar müdahale etmemiz gerektiği konusunda bir denge var” diyen CZ tarafından da ele alındı. CZ, çalıntı veya ele geçirilmiş hesapların manipülatif işlemler yapmak için kullanılmasıyla ilgili bir soruya, Binance’in bu tür hesapları aktif olarak izlediğini ve özellikle saldırıya uğrayan bir 3. taraf platformuna bırakılan hesap ayrıntılarını tespit etmenin zorlaştığını söyleyerek yanıt verdi. bilgisayar korsanı onu kullanırken dikkatliyse.

Binance, son fiyat dalgalanmalarıyla ilgili yeni gerçekleri öğrenir öğrenmez yatırımcılarına güncelleme sözü verdi.

Google Haberler’de Bizi Takip Edin

Binance, belirli çiftler için anormal fiyat değişikliklerini araştırıyor adlı haberi okudunuz. Bu konu hakkında ne düşündüğünüzü aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin. Diğer kripto para haberleri için aşağıya kaydırınız.kaynak: crypto.news

Sevdiklerinle Paylaş: