Binance CEO’su Alameda’nın OTC aracılığıyla FTT satın alma teklifini reddetti

Binance CEO’su Alameda’nın OTC aracılığıyla FTT satın alma teklifini reddetti

Changpeng Zhao (CZ), yakın zamanda yaptığı bir açıklamada “serbest piyasayı” desteklemeye devam edeceğini söyledi ve FTX’e karşı bir komplo iddialarını yalanladı. Twitter’da yakın zamanda yapılan bir açıklamaya göre, Binance CEO’su Alameda ile OTC işlemi yoluyla FTT satmaya hevesli değil.

Pazartesi günü, Binance CEO’su Alameda’nın olası katılımıyla ilgili bir sorguya tweet yoluyla yanıt verdi. Tasfiyenin piyasa etkisini azaltmak için Alameda CEO’su Caroline Elison, Pazar günü FTT Binance’in parça başına 22 dolara satmayı planladığı tüm planları satın almayı halka açık bir şekilde teklif etti.

CZ: Serbest piyasaya bağlı kalacağız

CZ’den yapılan açıklama, Binance’in önümüzdeki aylarda rakip borsa tokenlerini tezgah üstü pazar yerine kademeli olarak kademeli olarak satmaya yönelik orijinal stratejisine bağlı kalacağını gösteriyor.

CEO’nun “diğer sektör katılımcılarını arkalarından ittiğini” iddia ettiği FTX ile ilgili son zamanlarda ortaya çıkan açıklamalara tepki olarak CZ, Binance’in FTT’den tamamen çekildiğini duyurdu.

Milyarderin kaçamak dili piyasayı önemli ölçüde etkiledi. FTX tokeninin değerini %10 düşürmenin yanı sıra, varlıklarının durumuyla ilgili tüketici korkusu gibi görünen şey nedeniyle FTX’ten yaygın kripto para çekme işlemlerine de yol açtı.

Son istatistiklere göre, Cryptocurrency değişim platformu Binance, son 24 saat içinde eşit net girişler görmüş gibi görünüyor.

CZ, FTX ile rekabet etmediğini iddia ediyor.

CZ’nin yorumları, Cuma günü Twitter’da “bir rakibin” “yanlış hikayeler” yayarak onu itibarsızlaştırmaya çalıştığını iddia eden (SBF) ile pek uyuşmadı. SBF, “FTX, tüm müşteri varlıklarını kapsayacak kadar yeterli. Tüm para çekme işlemlerini hallettik ve işlemeye devam edeceğiz.”

SBF’nin açıklamasına uygun olarak, bazı insanlar CZ’nin Pazar günkü duyurusunun, SBF’nin algılarının o kadar olumlu olmadığı ve bir kardeş işletme olan Alameda Research’ün geçim sıkıntısı çektiğine dair söylentilerin dolaştığı bir dönemde FTX’i paniğe sokmak için planlandığını düşünüyor.

Ancak CZ, FTX’e karşı herhangi bir “plan” iddiasına veya kendisinin ve firmanın CEO’sunun anlaşmazlığa düştüğüne itiraz ediyor. Pazartesi günü, “Seni hayal kırıklığına uğrattığım için üzgünüm ama enerjimi savaşarak değil, yaratmak için harcıyorum” dedi. “Başkalarına da davayı takip etmelerini tavsiye ediyorum.”

FTX’in çalkantıları

Alameda’nın varlıklarının önemli bir kısmına hizmet eden FTX’in FTT tokeni son zamanlarda çok ilgi gördü. Binance CEO’sunun Alameda’nın CEO’su Caroline Ellison ile Binance’in FTT varlıklarını satma konusunda halka açık bir şekilde tükürdüğü gün, tokenin yerel firması hakkındaki son iddialar nedeniyle token %5 düştü.

FTT’nin döviz bakiyeleri de bu değişiklikler nedeniyle artmaktadır. Yüksek döviz bakiyeleri genellikle jetonların hızlı bir şekilde alınıp satılabileceğini gösterir.

Geçen hafta FTX’ten yaklaşık 292 milyon dolar değerindeki stablecoin’ler taşındı. Yatırımcılar, likidite sorunlarından endişe duydukları için borsadan ayrılabilirler.

Piyasa liderleri bitcoin (BTC) ve eterin (ETH) sabit kaldığı göz önüne alındığında, ciddi bir likidite kriziyle ilgili endişeler abartılmış olabilir. SBF, FTX’in iyi olduğunu iddia etmesine rağmen, analistler, haberlerin ve Binance’in FTX’e güvensizliğe neden olan kararının, LUNA’nınkine benzer pazar çapında başka bir olayı ortaya çıkarabileceğine inanıyor.

Binance CEO’su Alameda’nın OTC aracılığıyla FTT satın alma teklifini reddetti  adlı haberi okudunuz. Bu konu hakkında ne düşündüğünüzü aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin. Diğer kripto para haberleri için aşağıya kaydırınız.

kaynak: crypto.news

Sevdiklerinle Paylaş: