Binance CEO’su, kripto borsasının potansiyel ABD yatırımlarından çekileceğini söyledi

Binance CEO’su, kripto borsasının potansiyel ABD yatırımlarından çekileceğini söyledi

ABD mali düzenleyicileri kripto şirketlerine yönelik baskılarını yoğunlaştırırken, Binance CEO’su Changpeng “CZ” Zhao, şirketinin ülkedeki olası yatırım planlarını erteleyeceğini belirtti.

Kripto çevrelerinde daha çok CZ olarak bilinen Bay Zhao, 17 Şubat’ta gönderdiği bir tweet’te, Binance’in ABD’deki iflas etmiş kripto şirketlerine yönelik bazı olası yatırımları veya teklifleri şimdilik geri çektiğini belirtti.

Binance’in patronu yanıltıcı rapora itiraz ediyor

CZ, kripto borsasının ABD merkezli tüm ortaklarından ve projelerinden tamamen ayrılacağına dair raporların ortaya çıkmasının ardından netlik kazandı. İlk rapor, Binance’in kripto işine yönelik artan düzenleyici inceleme ışığında Amerikan bankaları ve finansal hizmetler şirketleriyle bağlarını kesmeyi düşündüğünü iddia eden isimsiz bir kaynağa atıfta bulundu.

Rapor ayrıca, Binance’in ABD’deki girişim sermayesi yatırımlarını yeniden değerlendirdiğini ve Circle’ın USD Coin’i (USDC) dahil olmak üzere ABD merkezli herhangi bir kripto projesinden tokenleri listeden çıkarmayı düşündüğünü ima etti.

Binance uzun süredir ABD operasyonlarının Cayman Adaları’na kayıtlı ekipten tamamen ayrı olduğu konusunda ısrar ediyor. Kripto borsası, küresel bir müşteri tabanına hizmet ediyor. Hollanda, Birleşik Krallık ve Singapur da dahil olmak üzere birçok ülkedeki yetkililerin düzenleyici incelemesine tabi tutulmuştur.

Haftanın başlarında bir Twitter Alanında CZ, ABD’deki düzenleyici ortamı kınadı ve kripto işletmelerinin daha fazla izlendiğini iddia etti. Binance başkanı ayrıca, düzenleyicilerin bankalara kripto şirketleriyle çalışmamaları veya aşırı dikkatli olmaları talimatını verdiğini iddia etti.

CZ’nin iddiaları gerçek olsaydı, Signature Bank’ın artık kripto müşterilerinin 100.000 doların altındaki miktarları alıp satmasına izin vermeme kararını kısmen açıklayabilirdi. Signature Bank, Binance’in borsa müşterileri için ABD doları ödemelerini kolaylaştırmaya yardımcı olan en önemli bankacılık ortaklarından biriydi. Ancak bankanın kararının ardından Binance, ABD doları transferlerini geçici olarak durdurmak zorunda kaldı.

Düzenleyiciler kripto konusunda daha katı bir duruş sergiliyor

Ek olarak, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Gemini ve Kraken borsaları da dahil olmak üzere kripto endüstrisindeki büyük oyunculara karşı yaptırım önlemleri almaya başladı. Ayrıca, New York’taki düzenleyiciler kısa bir süre önce Paxos’un piyasadaki en büyük üçüncü stablecoin olan Binance USD (BUSD) çıkarmasını durdurdu.

ABD’li düzenleyiciler, Binance US’nin iflas etmiş kripto aracılık şirketi Voyager Digital’in varlıklarını satın almaya yönelik 1 milyar dolarlık planına da direndi. Bununla birlikte, bir Binance ABD temsilcisi kısa süre önce borsanın Voyager ile olan anlaşmasının hala devam ettiğine ve ilgili tüm yasal gerekliliklere uyduğuna dair güvence verdi. Sözcü ayrıca Binance.com’un Voyager ihale sürecinin bir parçası olmadığını da açıkladı.

ABD’deki Yabancı Yatırım Komitesi (CFIUS) şu anda olası güvenlik tehditleri için Binance US-Voyager anlaşmasını inceliyor.

Binance CEO’su, kripto borsasının potansiyel ABD yatırımlarından çekileceğini söyledi

adlı haberi okudunuz. Bu konu hakkında ne düşündüğünüzü aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin. Diğer kripto para haberleri için aşağıya kaydırınız.

kaynak: crypto.news

Sevdiklerinle Paylaş: