Bir Doktor Karısını Kaçırması İçin Hitmenlere 60 Bin Dolarlık BTC Ödedi – Kripto Haberleri

Bir Doktor Karısını Kaçırması İçin Hitmenlere 60 Bin Dolarlık BTC Ödedi

Dr. Ronald Craig Ilg, eski meslektaşını dövmeleri ve karısını kaçırmaları için tetikçilere BTC olarak 60 bin dolar ödediği için hayatının sekiz yılını bir hapishane hücresinde geçirecek.

Washington, Spokane’den 55 yaşındaki eski bir neonatolog olan Ronald Craig Ilg, görevi eski bir meslektaşının ciddi şekilde yaralanmasına neden olmak olan Dark Web’deki birden fazla tetikçiye 60.000 dolar değerinde bitcoin aktardığını itiraf etti. Bunun dışında, boşanma davasını düşürmesi için suçlulara, ayrı yaşadığı karısını kaçırmalarını ve ona eroin enjekte etmelerini emretti.

Ilg şimdi beş ila sekiz yıl hapis cezasıyla karşı karşıya. ABD makamları kesin cezayı Kasım 2022’de açıklayacak.

FBI Suçları Önledi

Ronald Ilg, mesleğine rağmen eski meslektaşlarından birine ciddi zararlar vermeye istekliydi. 2021’de, kötü şöhretli Dark Web’de çok sayıda katille temasa geçerek kurbanın ellerini yaralamaları ve hatta kırmaları konusunda ısrar etti. Kimliğini gizlemek için “Scar215” takma adını ve “Mufassa$$” şifresini kullandı.

Başlangıçta Ilg, suçlulara 2.000 $ değerinde bitcoin aktardı ve onlara kurbanın resmini ve adresini verdi. Ayrıca dayak bir kez yapıldıktan sonra kanıt üzerinde ısrar etti ve gelecekte başka bir görevin olacağına dair güvence verdi:

“Bunun olduğuna dair kanıt görmek istiyorum. Bu iyi giderse, tamamen farklı hedeflere sahip tamamen farklı bir hedef için daha karmaşık bir işim var.”

Bir sonraki suçunun konusu, kendisine karşı boşanma davası açmış olan ayrı yaşadığı karısıydı. Onu kaçırıp eroin enjekte edebilmeleri için Dark Web’in suçlularına yaklaşık 60.000 dolar BTC ödedi. Uyuşturucuların etkisi altında Ilg, başarısız evlilik hayatına geri dönebileceğini ve boşanma planlarından vazgeçebileceğini umdu.Ronald Craig Ilg, Kaynak: CONAN Daily

Şans eseri kurbanlar için, Federal Soruşturma Bürosu (FBI) planı tespit etti ve eski doktorun tetikçilerle olan mesajlarının kopyalarını aldı. Ajansla gönüllü bir görüşme sırasında, intihar etmek istediğini yanlış bir şekilde iddia etti. Ayrıca, aleyhindeki davada kilit bir tanığa bir mektup gönderdi – tüm süreci kontrol edebilmesi için onunla evlenmesi için yalvardı.

“Bu dava, şiddet içeren suçluların suç gündemlerini ilerletmek için siber uzayı ve kripto para birimini nasıl kullandığını gösteriyor. Bay Ilg, bu davada iki kurbanı hedef almak için birden fazla dark web tetikçisi talep etti ve ödeme yaptı. Bay Ilg ayrıca, tetikçiler bu ilk iki kurbana zarar verme planını uygularlarsa başka kurbanları da hedef almak istedi” dedi.

FBI’ın üst düzey ajanı Michael Heiler, örgütün bu tür suçları aramaya devam edeceğine ve çok geç olmadan onları önlemeye çalışacağına dair güvence verdi.

Adalet Bakanlığı, Ronald Ilg’in cezasını 8 Kasım’da açıklayacak. O, 60 ila 96 ay hapis yatabilir.

Jessica Sledge’in Benzer Örneği

Bu ayın başlarında, Amerikalı yetkililer, Mississippi, Pelahatchie’nin 40 yaşındaki sakini Jessica Sledge’i 10 yıl süreyle Federal Hapishaneye gönderdi. Suçu: Kocasını öldürmek zorunda kalan bir Dark Web tetikçisine 10 bin dolar değerinde bitcoin ödedi.

Bahsedilen dava gibi, FBI da cinayet planını tespit etti ve Sledge’i adalete teslim etti. 120 aylık hapis cezasının yanı sıra, 1000 dolar para cezasına çarptırıldı, kolluk kuvvetleri, serbest bırakıldıktan sonra üç yıl boyunca eylemlerini sıkı bir şekilde izleyecek.

Bir Doktor, Karısını Kaçırmak İçin Hitmen’e 60 Bin Dolarlık BTC Ödedi yazısı CryptoPotato’da ilk olarak ortaya çıktı.

Bir Doktor Karısını Kaçırması İçin Hitmenlere 60 Bin Dolarlık BTC Ödedi
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.bitcoin-rss.com

Sevdiklerinle Paylaş: