Bitcoin 20.000 Doların Altına Düştü Ama Başka Bir Düşüş Yaklaşıyor mu? (BTC Fiyat Analizi) – Kripto Haberleri

Bitcoin 20.000 Doların Altına Düştü Ama Başka Bir Düşüş Yaklaşıyor mu? (BTC Fiyat Analizi)

18 bin dolarlık destek seviyesinden ikinci toparlanmanın başka bir boğa tuzağına dönüşmesiyle Bitcoin’in düşüş aşaması henüz bitmedi. Fiyat şu anda kritik bir destek seviyesini kırmaya çalışıyor. Shayan’ın Teknik Analizi Günlük Grafik Kripto para birimi, Eylül ayının başlarında 18 bin dolar seviyesinden toparlandı. […]

18 bin dolarlık destek seviyesinden ikinci toparlanmanın başka bir boğa tuzağına dönüşmesiyle Bitcoin’in düşüş aşaması henüz bitmedi. Fiyat şu anda kritik bir destek seviyesini kırmaya çalışıyor.

Teknik Analiz

Shayan tarafından

Günlük Grafik

Kripto para birimi, 24 bin dolar işaretini geçemedikten sonra Eylül ayının başlarında 18 bin dolar seviyesinden toparlandı. Yine de, kabaca 22 bin dolar olarak görülen 50 günlük ve 100 günlük hareketli ortalamalar, fiyatı aşağı yönlü reddetti. Bitcoin ayrıca, mevcut ayı piyasası başladığından beri aşağıda tutulduğu önemli düşüş eğilimi çizgisinin üzerine çıkamadı.

18 bin dolar seviyesi bozulmadan kalsa da, fiyat söz konusu azalan trend çizgisini başarıyla kırıp 24 bin dolarlık dirence ulaşana kadar piyasa yapısı düşüş eğilimini sürdürüyor.Kaynak: TradingView

Ayrıca, 18 bin dolar seviyesinin kırılması, piyasanın kısa vadede 15 bin dolara ve daha da derine düşebileceği için bir kan banyosu başlatabilir.

4 Saatlik Grafik

4 saatlik grafikte, 18 bin dolarlık desteğin güçlü toparlanmasının ardından fiyatın 20 bin dolar seviyesinin üzerine çıkmasından sonra, 22,5 bin dolardan reddedildi ve hızla şu anda hizmet veren 19 bin dolarlık bölgeye geri döndü. büyük destek olarak.

Fibonacci düzeltme aracı ayrıca fiyatı Fibonacci altın bölgesi olarak adlandırılan 0,618 ile 0,5 arasında önemli bir alana yerleştirir. Bu nedenle, seviye sabit kalırsa, 22.500$ seviyesine ve sonunda 24K$ seviyesine doğru başka bir ralli düşünülebilir.Kaynak: TradingView

Bununla birlikte, RSI göstergesine göre, momentum ayılar lehine olduğu için, kısa vadede daha olası senaryo hala bir düşüş ve düşüş eğilimidir.

Onchain Analizi

Shayan tarafından

Balina Oranı Metriği Değişimi

Balinalar, piyasa katılımcıları arasında önemli bir gruptur. Bu nedenle, davranışlarını izlemek, eğilimi tahmin etmede yardımcı olabilir. Balina Değişimi Oranı metriği, balinaların yatırdığı mevduatın bir gündeki tüm mevduat miktarına oranını karşılaştırarak etkinliklerini belirlemek için kullanılabilir.

Grafiğe göre, balinaların ayı piyasasının ilk aşamalarında madeni paralarını dağıtmayı ve daha düşük fiyatlarla biriktirmeyi başardıkları görülüyor.Kaynak: CryptoQuant

Şu anda, metrik hala yukarı doğru bir ralli içinde ve bu da dağılımı gösteriyor. Genel olarak, piyasa dibe vurmaktan çok uzak görünüyor ve nihai bir kapitülasyon olayı meydana gelebilir.

Bitcoin gönderisi 20 bin doların altına düştü ama başka bir düşüş yakın mı? (BTC Fiyat Analizi) ilk olarak CryptoPotato’da ortaya çıktı.

Bitcoin 20.000 Doların Altına Düştü Ama Başka Bir Düşüş Yaklaşıyor mu? (BTC Fiyat Analizi)
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.bitcoin-rss.com

Sevdiklerinle Paylaş: