Bitcoin, Ethereum Teknik Analizi: ETH 10 Günün En Düşük Seviyesine Yakınken BTC 22.000 Doların Altına Düştü – Kripto Haberleri

Bitcoin, Ethereum Teknik Analizi: ETH 10 Günün En Düşük Seviyesine Yakınken BTC 22.000 Doların Altına Düştü

Belirteç 24 saatlik bir süre içinde 1.500 doların üzerinde düştüğü için Bitcoin Cuma günü önemli ölçüde düştü. Dünyanın en büyük kripto para birimi tüm hafta boyunca düşüyor, ancak bugünkü düşüş önceki kayıpları da içeriyor. Token neredeyse on gün içinde ilk kez 1.700 doların altına düştüğü için Ethereum da kırmızıdaydı. Bitcoin Bitcoin (BTC) […]

Belirteç 24 saatlik bir süre içinde 1.500 doların üzerinde düştüğü için Bitcoin Cuma günü önemli ölçüde düştü. Dünyanın en büyük kripto para birimi tüm hafta boyunca düşüyor, ancak bugünkü düşüş önceki kayıpları da içeriyor. Token neredeyse on gün içinde ilk kez 1.700 doların altına düştüğü için Ethereum da kırmızıdaydı.

Bitcoin

Bitcoin (BTC), token günün erken saatlerinde önemli bir fiyat tabanından çıktığı için Cuma günü art arda yedinci seansta düştü.

Cuma günü, BTC/USD 21.718.54$’lık gün içi en düşük seviyesine düştü ve bu da tokenin son destek noktasının 22.600$’ın altına düştüğünü gördü.

Bu hareket, dünyanın en büyük kripto para biriminin 27 Temmuz’dan bu yana en düşük noktasına ulaştığını ve süreçte 21.150 dolarlık yeni bir tabanın yakınında olduğunu gördü.

Grafikten de görülebileceği gibi düşüş, 14 günlük bağıl güç endeksinin (RSI) 46’da kendi tabanının altında hareket etmesiyle aynı zamana denk geldi.

Şu anda endeks 37.87’de seyrediyor ve bu sadece aşırı satım bölgesinde değil, aynı zamanda RSI’nin bir ay içinde dokunduğu en zayıf nokta.

Halihazırda aşırı satılmış olmasına rağmen, ayılar 34.95’lik bir tabanı yeniden ele geçirmeye çalışıyor gibi görünüyor ve bu da BTC’nin muhtemelen 21.000 doların altına düşmesini sağlayacak.

Ethereum

BTC’ye ek olarak, ethereum (ETH) de bugünkü seansta fiyatlar 1.700 doların altına düştüğü için önemli ölçüde düştü.

ETH/USD, kripto para piyasalarında kırmızı bir dalganın süpürülmesiyle bugünkü seansın başlarında 1.695,15$’ın altına düştü.

Bu, fiyatların 1.705 $ ‘a ulaştığı 10 Ağustos’tan bu yana ETH’nin işlem gördüğü en düşük seviye.

Bugünkü hareket, tokenin bu destek seviyesinin marjinal bir şekilde altında hareket ettiğini görürken, RSI da önemli bir katın altına düştü.

Yazılı olarak, ethereum üzerindeki göreceli güç, bitcoin gibi, Temmuz ortasından bu yana en zayıf nokta olan 47’de seyrediyor.

Bu düşüş eğilimi devam ederse, ETH ayılarının fiyatları 1.600 dolarlık daha düşük bir fiyat tabanına çekmeye çalışması muhtemeldir.

Gelen kutunuza gönderilen haftalık fiyat analizi güncellemelerini almak için e-postanızı buraya kaydedin:

Ethereum’daki bu son satışın arkasında hangi faktörler var? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlarda bırakın.

Bitcoin, Ethereum Teknik Analizi: ETH 10 Günün En Düşük Seviyesine Yakınken BTC 22.000 Doların Altına Düştü
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.bitcoin-rss.com

Sevdiklerinle Paylaş: