Bitcoin, Ethereum Teknik Analizi: Küresel Ekonomik Yavaşlama Arttıkça BTC Düşüyor – Kripto Haberleri

Bitcoin, Ethereum Technical Analysis: BTC Falls as Global Economic Slowdown Heightens

Bitcoin, Ethereum Teknik Analizi: Küresel Ekonomik Yavaşlama Arttıkça BTC Düşüyor

Token bir kez daha 19.000 doların altında işlem gördüğünden, Cuma günkü seansta Bitcoin tekrar kırmızıya döndü. Son zamanlardaki düşüş, küresel ekonomik yavaşlamanın daha belirgin hale gelmesiyle ortaya çıkıyor. Bu hafta, hem İngiltere Merkez Bankası hem de Birleşik Devletler Merkez Bankası, Japonya Merkez Bankası ile birlikte faiz oranlarını artırmak için harekete geçti. […]

Token bir kez daha 19.000 doların altında işlem gördüğünden, Cuma günkü seansta Bitcoin tekrar kırmızıya döndü. Son zamanlardaki düşüş, küresel ekonomik yavaşlamanın daha belirgin hale gelmesiyle ortaya çıkıyor. Bu hafta hem İngiltere Merkez Bankası hem de Birleşik Devletler Merkez Bankası faiz oranlarını artırmak için harekete geçti ve Japonya Merkez Bankası da döviz piyasasına müdahale etti. Ethereum da Cuma günü düştü ve 1.300 doların altına düştü.

Bitcoin

Küresel ekonomi yavaşlamaya devam ederken, finans piyasaları satışlarını sürdürürken Bitcoin (BTC) Cuma günü 19.000 doların altına düştü.

BTC/USD Cuma günü üç ayın en düşük seviyesine yaklaşıyordu ve token gün içi en düşük 18.859.75 $’a düştü.

Bu, hem S&P 500’ün hem de altının ABD Fed’in faiz artırımını takiben son 24 saat içinde son zamanlardaki en düşük seviyelerine düşmesiyle geldi.

Bu grafiğe bakıldığında, bugünkü düşüş, fiyatların 19.300$’lık temel fiyat tabanının altına düşmesi ve 14 günlük göreli güç endeksinin (RSI) de bir direnç noktasının altına düşmesiyle geliyor.

Yazı yazarken, endeks 41.38 seviyesinde seyrediyor ve bu da 42.00 seviyesindeki kayda değer bir tavanın marjinal bir şekilde altında.

Ayılar şimdi bu tavandan 37.50 tabanına geçmeye hazır görünüyor ve bu gerçekleşirse BTC muhtemelen 18.000 doların altında işlem görecek.

Ethereum

Bitcoin’e benzer şekilde, bugünün kırmızı dalgası da fiyatının bir kez daha 1.300 doların altına düştüğünü gören ethereum (ETH) ile çarpıştı.

Dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi, bugünkü seansta gün içi en düşük 1.258.71 $’a düştü.

Bu hareket, ETH/USD’nin Temmuz ayından bu yana ilk kez bu hafta başında vurduğu 1.215$’lık bir tabana yaklaştığını gördü.

Grafikten görüldüğü gibi, 10 günlük (kırmızı) hareketli ortalama, 25 günlük (mavi) muadili ile tamamen kesişti, bu da daha fazla düşüşün gelebileceğinin bir işareti.

Şu anda RSI aşırı satım bölgesinde olan 37.58’de seyrediyor ve satışların yavaşlayacağını ümit eden yatırımcılar için olumlu olabilir.

Genel olarak, ETH son yedi günde yaklaşık %12 düştü.

Gelen kutunuza gönderilen haftalık fiyat analizi güncellemelerini almak için e-postanızı buraya kaydedin:

Ethereum bu ay 1.000 doların altına düşebilir mi? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlarda bırakın.

Bitcoin, Ethereum Teknik Analizi: Küresel Ekonomik Yavaşlama Arttıkça BTC Düşüyor
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.bitcoin-rss.com

Sevdiklerinle Paylaş: