Bitcoin Kabulü Yerde Başlıyor – Kripto Haberleri

Bitcoin Adoption Begins On The Ground

Bitcoin Kabulü Yerde Başlıyor

Bitcoin’in topluluklara kabul edilmesini sağlamak, içeriden organik kullanım ve eğitim yaratan şeydir.

Bitcoin’in topluluklara kabul edilmesini sağlamak, içeriden organik kullanım ve eğitim yaratan şeydir.

Bu, Paxful CEO’su ve Built With Bitcoin Foundation’ın kurucu ortağı Ray Youssef’in bir fikir yazısıdır.

Bitcoin’in benimsenmesi dünya çapında büyümeye devam ederken, eğitim en büyük zorluklarımızdan biri olmaya devam ediyor. Finansal okuryazarlık bir hak olmalı, ancak dünyanın birçok yerinde insanlar bundan mahrum bırakılıyor – hatta daha kötüsü yanlış bilgilendiriliyor. Peki Bitcoin gibi bir konuyu nasıl ele alırsınız? Tecrübelerime göre, en güçlü etkiyi yaratan bire bir bağlantılar.

Güvenle Başlar

Herhangi bir iyi ilişkinin temeli güvenle başlar. Bunu çok küçük yaşta öğrendim. New York’ta ailemin gazete bayisinde çalışan bir çocukken, hayatın her kesiminden müşterilerle sık sık karşılaştım ve her duruma nasıl yaklaştığım konusunda gezinmek zorunda kaldım. Müşterilere ihtiyaç duydukları şeyi vermek için bunu ancak onları dinleyerek yapabileceğimi fark ettim. Bu iş bana sabır ve empati öğretti, müşteri sorunlarını erkenden anlamamı ve onlara yardımcı olacak çözümleri bulmamı sağladı.

2015 yılında Paxful’u başlattığımda, gelen müşteri hizmetleri aramalarının çoğunu ben yaptım. Web sitemizde cep telefonu numaramı bulan çılgın bir müşteriden aldığım ilk aramayı asla unutmayacağım. Louisiana’lıydı ve kirası geciktiği için dairesinden tahliye edileceğini söyledi. Bu, hiç banka hesabı olmayan ve hiç istemeyen bankasız bir Amerikalı kadındı, ancak geçimini sağlamak için bazı şeyler satmak için Bitcoin ile bir reklam alması gerekiyordu. Ona küçük bir miktar için bir hediye kartı alabilirse bunu Bitcoin’e çevirebileceğini öğrettim. Yirmi dakika sonra elinde hediye kartıyla geri aradı ve süreç boyunca ona eşlik ettim. Konuşmamız yaklaşık iki saat sürdü ama sonunda ilk alışverişini yapıyordu.

Birkaç gün sonra yüzlerce arama gelmeye başladı. Sitemiz üzerinden yaklaşık bin kişiye rehberlik ettik ve tüccarlarımız dünyanın her yerinde siparişleri doldurmak için uğraşıyorlardı. Küresel Bitcoin’in benimsenmesi eğitimle başlayıp bitse de – sabır, güven ve iyi müşteri hizmeti olmadan eğitim hiçbir şeydir.

Topluluğumuzda Bankacılık

Bitcoin yolculuğum boyunca, eğitimi artırmak ve dünya çapında bir fark yaratmak için çalışan inanılmaz insanlarla karşılaştım. Togo ülkesinde demokrasi için savaşan aktivist Farida Nabourema, Nijerya’daki topluluklarını Bitcoin ile güçlendiren Süleyman kardeşler ve Bitcoin hakkındaki bilgileri Etiyopya gibi tenha bölgelere yayan Kal Kassa gibi insanlar. İlginç bir hikaye Paco de la India’dan geliyor – 400 gün içinde 40 ülkeyi ziyaret etmeyi öncelikli olarak bitcoin ile yaşayan bir adam. Yolculuğu boyunca Bitcoin hakkında kitlesel farkındalık yayıyor. Sokakta yabancıları eğitiyor ve topluluklar için etkinliklere ev sahipliği yapıyor, insanları finansal özgürlüğe erişmek için Bitcoin kullanmaya teşvik ediyor. De la India’nınki gibi küçük eylemlerin nasıl büyük değişiklikler getirebileceğini bize hatırlatan hikayeler.

Aşağıdan Yukarıya Yaklaşım

Küresel Bitcoin benimsemenin anahtarı, aşağıdan yukarıya bir yaklaşımdan kaynaklanmaktadır. Bu nedenle Paxful’da zamanımızın çoğunu sahaya yatırdık – kullanıcılarla buluşmak, atölye çalışmaları düzenlemek ve kampüs turları düzenlemek. Deneyimlerim bana, insan bağlantısının gücünü asla küçümsememen gerektiğini öğretti. Yalnızca eğitim, sabır ve anlayışla kitlesel benimsemeye ulaşabilir ve herkese, her yerde finansmana eşit erişim sağlayabiliriz.

Bu, Ray Youssef’in konuk yazısıdır. İfade edilen görüşler tamamen kendilerine aittir ve BTC Inc. veya Bitcoin Magazine’in görüşlerini yansıtmayabilir.

Bitcoin Kabulü Yerde Başlıyor
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.bitcoin-rss.com

Sevdiklerinle Paylaş: