Bitcoin madencisi Argo Blockchain, NASDAQ’daki hisse alım satımını durdurdu

Bitcoin madencisi Argo Blockchain, NASDAQ’daki hisse alım satımını durdurdu

Halka açık bir bitcoin madencisi olan Argo Blockchain, hisselerinin NASDAQ’da alım satımını bir süreliğine askıya almayı planlıyor ve yatırımcılara Ocak ayında büyük bir duyuru sözü veriyor.

Bitcoin madenciliği firması Argo, NASDAQ’dan hisselerini 4 Ocak’a kadar piyasadan çekmesini istedi. Halka açık kripto firması ayrıca, o günkü ticaret seansı başlamadan önce performansıyla ilgili hayati bilgileri yayınlayacağını duyurdu.

Talebimiz üzerine @Nasdaq, Argo’nun ADS’lerinin ve teminatsız senetlerinin ticaretini bugün için geçici olarak askıya aldı – 27 Aralık Salı.

Birleşik Krallık’ta @LSEplc açılmadan önce yarın (28 Aralık) RNS aracılığıyla bir duyuru yapacağız… Nasdaq’ta alım satımın yarın devam etmesini bekliyoruz.#ARB $ARBK #BTC

— Argo (@ArgoBlockchain) 27 Aralık 2022

Argo’nun açıklamasına göre büyük duyurunun bir kısmı, girişimin finansal sağlığını, iş yol haritasını, gelecekteki operasyonları için planlarını ve hedeflerini içerecek.

Mevcut mali ikilemden kurtulma planları arasında, mali tablolarını dengelemek ve firmayı çalışır durumda tutmak için likiditeyi artırmak için büyük çaplı yeniden yapılandırma ve ekipman ekonomik anlaşmaları yer alıyor. Enflasyon nedeniyle artan enerji maliyetleri gibi zorluklarla karşı karşıya kalan şirketin umutsuzca fonlara ihtiyacı var. Ayı piyasası ayrıca bitcoin fiyatlarının 20.000 doların altına düşmesine neden oldu. Bitcoin, şirket tarafından tutulan en önemli kripto varlığıdır.

Argo Blockchain hissesi ayı piyasasından zarar görüyor

Duyuru, kripto arenasının FTX borsası ve bağlı kuruluşlarının düşüşünün katalize ettiği devam eden düşüş eğiliminden nasıl etkilendiğini sembolize ediyor.

Argo hisse senetleri, yatırımcıların dünya çapındaki düzenleyicilerin artan yaptırımları üzerine kripto para birimlerinin ve blockchain teknolojisinin geleceğinin belirsizliğine tepki göstermesiyle 12 aydan kısa bir süre içinde %95’ten fazla düştü.

12 Aralık’ta Londra Menkul Kıymetler Borsası’nın internet sitesinde yaptığı bir basın açıklamasında Argo, faaliyetlerini önemli ölçüde sınırlayan mali bir kargaşa içinde olduğunu iddia etti. Belge ayrıca, Argo’nun bu yıl diğer kurumlar tarafından görüldüğü gibi, kendisini yakın bir çöküşten (bölüm 11 iflas başvurusu) kurtarmak için bazı dijital varlıkları üçüncü taraflara tasfiye etmeyi planladığını da belirtti.

13 Aralık’ta şirket, Argo’nun mali zorluklar nedeniyle ara verdiği Londra Borsası’ndaki işlemlerine yeniden başladı. Şirket henüz iflas koruması başvurusunda bulunmadı. Ancak, istemeden, yakın bir çöküş izlenimi veren taslak belgeler yayınladı.

Tanınmış bir Twitter kullanıcısı olan Will Foxley, şirketin web sitesinin ekran görüntüsünü sosyal platformda, şirketin kayyımlığa geçtiğini belirten taslak belgeyle birlikte paylaştı.

Bu yıl, kripto meraklısı yatırımcılar için bir dizi zor durumu gündeme getirdi. Çoğu kripto para birimi, 2021’in sonlarına doğru boğa piyasasının zirvesinde kaydedilen tüm zamanların en yüksek seviyelerinden daha da uzaklaştı.

Kripto kışı sadece kripto fiyatlarını etkilemedi. Terra-Luna gibi ekosistemler çöktü ve yatırımcıların milyarlarca dolarlık nakit parasını sildi. BlockFi, Celsius, Voyager Digital ve Three Arrows Capital gibi firmalar, piyasanın yoğun dalgalanmasını gerekçe göstererek 11. bölüm iflas başvurusunda bulundu. Zor zamanlar henüz geçmemiş olsa da, yatırımcılar yeni yılda piyasanın yükselişe geçmesini umuyor.

Sevdiklerinle Paylaş: