Bitcoin Miner Marathon Digital’in Hisseleri, İflas Koruması için Kuzey Dosyalarını Hesapladıktan Sonra Düşürdü – Kripto Haberleri

Bitcoin Miner Marathon Digital’s Shares Downgraded After Compute North Files for Bankruptcy Protection

Bitcoin Miner Marathon Digital’in Hisseleri, İflas Koruması için Kuzey Dosyalarını Hesapladıktan Sonra Düşürdü

Bitcoin madencilik şirketi Compute North, kripto kışı kripto madenciliği operasyonları üzerinde baskı oluşturmaya devam ederken Perşembe günü Teksas’ta Bölüm 11 iflas koruması için başvuruda bulundu. 22 Eylül’de sunulan iflas dilekçesi, şirketin alacaklıları geri ödemek için operasyonlarını istikrara kavuşturmaya çalıştığını gösteriyor. Bölüm 11 İflas Koruması Beş için Kuzey Dosyalarını Hesaplayın […]

Bitcoin madencilik şirketi Compute North, kripto kışı kripto madenciliği operasyonları üzerinde baskı oluşturmaya devam ederken Perşembe günü Teksas’ta Bölüm 11 iflas koruması için başvuruda bulundu. 22 Eylül’de sunulan iflas dilekçesi, şirketin alacaklıları geri ödemek için operasyonlarını istikrara kavuşturmaya çalıştığını gösteriyor.

Bölüm 11 İflas Koruması için Kuzey Dosyalarını Hesaplayın

Geçen Nisan ayından beş ay önce Compute North, şirketin Teksas’ta 300 megavatlık (MW) bir veri merkezi inşa ettiğini açıkladı. Bundan aylar önce, 2021’in sonunda Compute North, Marathon Digital Holdings (Nasdaq: MARA) ile bir anlaşma imzaladı ve iki şirket, ülke çapındaki veri merkezlerinde 100.000’den fazla uygulamaya özel entegre devre (ASIC) madencisine ev sahipliği yapmayı planladı.

Son Bölüm 11 iflas koruma başvuruları artık Compute North’un finansal sorunlarla uğraştığını gösteriyor. Bloomberg’den Steven Church ve David Pan ile konuşan Compute North’un pazarlama ve sürdürülebilirlik ekibinin başkanı Kristyan Mjolsnes, firmanın operasyonlarını istikrara kavuşturmak istediğini açıkladı.

Mjolsnes, Compute North, “işini istikrara kavuşturma ve kapsamlı bir yeniden yapılandırma süreci uygulama fırsatı” aradığını söyledi. “[It] müşterilerimize ve ortaklarımıza hizmet vermeye devam etmemizi ve stratejik hedeflerimize ulaşmak için gerekli yatırımları yapmamızı sağlayacak,” diye açıkladı şirketin yöneticisi.

İflas başvurusu, şirketin bu yıl yaklaşık 410 milyon dolarlık özkaynak ve borç fonu toplamasını takip ediyor. Ayrıca, Compute North düşen bitcoin (BTC) fiyatlarıyla uğraşmak zorunda kaldı ve Haziran sonunda 4 milyar dolarlık bitcoin madenciliği kredilerinin sıkıntıda olduğu söylendi. Düşen bitcoin ve kripto varlık fiyatları, dijital para borç verenlerden ve kripto para destekli hedge fonlarından kaynaklanan bir dizi iflası tetikledi.

MARA Hisse Senedi Compute North’un Son İflas Dosyası Üzerine Düşürüldü, Marathon, Compute North’un Yeniden Yapılanmasının ‘Mevcut Madencilik Operasyonlarını Etkilemeyeceğini’ Söyledi

BTIG analisti Gregory Lewis’in öz sermayeyi düşürmeye karar vermesinin ardından Compute North’un iflası Marathon Digital’in hisselerini etkiledi. Lewis, Compute North’un son başvurusunun “MARA’nın hash kapasitesini artırma kabiliyetine ağırlık vereceğini” söyledi. Bununla birlikte, uzun vadede, Compute North’un iflası, MARA’ya sıkıntılı fiyatlarda bir veri merkezi altyapı ayak izi oluşturma fırsatı sağlayabilir.” Marathon Digital ayrıca son iflas başvurusunu tartışmak için Twitter’a gitti.

Marathon Digital, “Bugün, barındırma sağlayıcılarımızdan biriyle ilgili bir dosya yayınlandı” dedi. “Şu anda mevcut olan bilgilere dayanarak, bu dosyalamanın mevcut madencilik operasyonlarımızı etkilemeyeceği anlayışımızdır. Barındırma sağlayıcısıyla iletişim halindeyiz ve bu süreç boyunca çalışırken ilerlemelerini izliyoruz, ”diye ekledi bitcoin madenciliği firması.

Compute North’un iflas başvurusu ve Marathon hisselerinin notunun düşürülmesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu konu hakkında ne düşündüğünüzü aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.

Bitcoin Miner Marathon Digital’in Hisseleri, İflas Koruması için Kuzey Dosyalarını Hesapladıktan Sonra Düşürdü
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.bitcoin-rss.com

Sevdiklerinle Paylaş: