Bitcoin Savunucuları New York Madencilik Moratoryumuna Karşı Toplanıyor – Kripto Haberleri

Bitcoin Savunucuları New York Madencilik Moratoryumuna Karşı Toplanıyor

Bitcoinciler ve politikacılar, iş kanıtı madenciliği için önerilen bir yasağa karşı konuşmak ve endüstri işlerini eyalette tutmak için Albany, New York’ta bir araya geliyor.

Bitcoinciler ve politikacılar, iş kanıtı madenciliği için önerilen bir yasağa karşı konuşmak ve endüstri işlerini eyalette tutmak için Albany, New York’ta bir araya geliyor.

“Bu (Bitcoin) durmayacak. Kripto madenciliği, çevre için çok az veya hiç endişe olmayan bir yere taşınabilir.” –Ken Pokalsky, New York Eyaleti İş Konseyi Başkan Yardımcısı

Pokalsky’nin sözleri, 2 Mayıs 2022’de Albany’deki New York Eyaleti Meclis Binası’nda toplanan yarım düzine konuşmacının duygularını yansıtıyordu. Meclis’in ünlü “Milyon Dolarlık Merdiveni”nde eyalet yasa koyucuları, Bitcoin endüstrisi liderleri ve teknoloji işlerinin savunucuları bir araya geldi. Durum, Vali Kathy Hochul ve Eyalet Senatosu’nu iş kanıtı madenciliği konusunda iki yıllık bir moratoryuma karşı çıkmaya çağırmaktı. Tasarı zaten Eyalet Meclisi’nden geçti.

Meclis’ten geçen yasa tasarısı, %100 yenilenebilir enerji kaynaklarıyla yapılmadığı takdirde, iş kanıtı madenciliğine iki yıllık bir yasak getirecek. Eyalette çoğu madencilik hidroelektrik güçle yapılsa da, yasak, Seneca Gölü’ndeki Greenidge tesisi de dahil olmak üzere birçok maden tesisini etkin bir şekilde kapatacaktır. Greenidge, madenciliğini yapmak için daha eski bir gazla çalışan tesisi kullanıyor.

Hem yasama meclisi hem de vali koltuğu Demokratlar tarafından kontrol ediliyor, bu nedenle çevre kesinlikle en büyük endişelerinden biri.

Etkinlik, New York, Rochester’daki Foundry Services tarafından düzenlendi. Foundry, madencilik, ekipman satışı, finansman ve bahis hizmetlerine odaklanan bir Dijital Para Birimi Grubu şirketidir. Organizatörler tarafından “miting/protesto” olarak selamlanan basın toplantısına sadece birkaç düzine destekçi ve birkaç yasa koyucu katıldı. Etkinliğin moderatörlüğünü Blockchain Foundation’ın yönetici direktörü Cleve Mesidor yaptı.

Queens’teki 33. Bölge’yi temsil eden Meclis Üyesi Clyde Vanel, partisinin çevreyi önemsediğini, aynı zamanda işleri ve iyi maaşları da önemsediklerini belirtti. Birçok konuşmacının değindiği bir konuydu.

Meclis Üyesi Clyde Vanel (kaynak)

Rochester’daki 56. Bölgeyi temsil eden Eyalet Senatörü Jeremy Cooney, eski finans kurumlarının uzun süredir beyaz olmayan insanları nasıl dışladığına odaklandı. Cooney, “Finansal katılım, kişinin posta koduyla kısıtlanmamalıdır” dedi. Ve senatörün daha da güçlü bir ifadesi, “Bir moratoryumla konuşmayı durduramayız.”

Yukarıda alıntılanan Pokalsky, New York Eyaletinin istihdam artışı açısından ulusa ayak uydurmak için mücadele ettiği gerçeğine de odaklandı. İş teması, aynı zamanda Uluslararası Elektrik İşçileri Kardeşliği sendikasının düzenleyici danışmanı olan Meclis Üyesi Addie Jenne tarafından da tekrarlandı. Jenne, “New York, ulusa inovasyonda liderlik etme fırsatını boşa harcamamalı” dedi.

Önde: Jenne, Vanel, Mesidor, Cooney, Pokalsky (Fotoğraf/Rick Mulvey)

Foundry’nin ekonomik ve toplumsal kalkınma direktörü Adrian Hale, etkinlikte muhtemelen en güçlü konuşmacıydı. Daha önce Rochester Ticaret Odası’nda görev yapan Hale, kentin ülkenin en yoksul üçüncü kenti olduğuna dikkat çekti. New York Eyaleti “BitLicense” den eyalette iş yapmanın önündeki bir engel ve özellikle Siyahlar ve Latinler için fırsatlara zarar veren bir şey olarak bahsetti. Azınlıkların “kuşak zenginliği” kazanmaları için çok az fırsat olduğuna dikkat çekti.

Hale, Rochester’ın Bitcoin topluluğunun, blockchain şirketleri tarafından yerel istihdama atıfta bulunmak için istihdam fuarı fırsatları için halihazırda kullanılan “ROC blok” sloganını benimsediğine dikkat çekti.

Adrian Hale (kaynak)

Etkinliğin ilginç bir tonu vardı, çünkü mevcut yasama temsilcilerinin tamamı Demokratlar ve çoğu katılımcı renkli insanlardı. Bu, çabanın çeşitliliğini dile getiren Jenne tarafından vurgulanan bir noktaydı. Miting, Harlem Bitcoin Topluluğu tarafından da desteklendi ve katıldı. Bitcoin genellikle sağcı bir çaba olarak düşünülür, ancak bunu bu ralliden bilemezdiniz.

Hale, Bitcoin alanına dahil olan neredeyse herkesin amacının “akıllı, adil bir düzenleyici çerçeve” olduğunu belirtti.

Tasarı şimdi New York Eyalet Senatosu’na gidiyor.

(Kaynak)

Bu, Rick Mulvey’in konuk yazısıdır. İfade edilen görüşler tamamen kendilerine aittir ve BTC Inc. veya Bitcoin Magazine’in görüşlerini yansıtmayabilir.

.

Bitcoin Savunucuları New York Madencilik Moratoryumuna Karşı Toplanıyor
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.bitcoin-rss.com

Sevdiklerinle Paylaş: