Bitcoin Siyasi Partisi Olmalı mı? – Kripto Haberleri

Should There Be A Bitcoin Political Party?

Bitcoin Siyasi Partisi Olmalı mı?

Bitcoin’cilerin çıkarlarını savunmak için yerleşik siyasi partilere güvenmeli miyiz? Yoksa yeni bir Bitcoin siyasi partisi kurmanın zamanı geldi mi?

Bitcoin’cilerin çıkarlarını savunmak için yerleşik siyasi partilere güvenmeli miyiz? Yoksa yeni bir Bitcoin siyasi partisi kurmanın zamanı geldi mi?

Bu, bir içerik yaratıcısı ve küçük işletme sahibi olan Robert Hall’un bir fikir editörüdür.

Siyasi kutuplaşma genişlemeye devam ederken, ideolojik evinizi bir siyasi partide bulmak zorlaştı. Günümüzün siyasi ortamında, hepiniz partinin içinde olmalısınız. Dogmatik ortodoksluğa bu bağlılık hem Cumhuriyetçi hem de Demokrat parti için geçerlidir. Herhangi bir konuda parti çizgisinden saparsanız, anında dönek, hain veya toplumdan dışlanmış olarak çarmıha gerilirsiniz.

Ülkemiz daha ülke bile olmadan önceki günlerdeki gibi mantıklı siyasi tartışmalara yer yok. O zamanlar insanlar, bir tartışmanın diğer tarafını düşündükleri için bile sapkın olarak adlandırılmadan, konular hakkında derin ve ilgi çekici bir sohbete katılabilirlerdi.

Bugün aldığımız tek şey, ses ısırıkları, 30 saniyelik bir saldırı reklamı ve Twitter’da smaçlar. Ortalama bir insan, hiçbir şey hakkında doğru bilgiye bile sahip olamazken nasıl bilinçli bir karar verebilir?

Tarafsız bilgi için eski medyaya başvurabileceğinizi mi düşünüyorsunuz? Tekrar düşün. Siyasi kutuplaşma medyayı da ele geçirdi. Amerikalılar, çevrimiçi ve TV’de tükettikleri içerikte giderek daha fazla siliyorlar. Amerikalıların %17’si TV haber tüketimlerine dayalı olarak politik olarak kutuplaşmış durumda; Amerikalıların %8,7’si siyasi koridorun sol tarafında, %8,4’ü ise sağda kutuplaşmış durumda.

Bu tür bir kutuplaşma, ülkeyi iyileştirmek için hiçbir şey yapılmadan sadece çıkmaza yol açar. Başa çıkmamız gereken gerçek sorunlarımız var ve mevcut durumu değiştirecek siyasi liderliğe veya siyasi cesarete sahip değiliz. Güvenli olmayan bir güney sınırımız var, kontrolden çıkmış bir evsizlik sorunu var ve enflasyon bu ülkedeki her bir Amerikalının yaşamasını zorlaştırıyor.

Seçilmiş liderlerimiz bu sorunlara odaklanmış mı? Hayır, politik tiyatrolarıyla çok meşguller. Bugün politikacıları izlemek pembe dizi izlemek gibidir. İzlemesi üzücü, acıklı ve açıkçası hayal kırıklığı yaratıyor. Kongrede sorun çözücüler yok, kendilerini çok yüksek gören ve hayatlarında değerli hiçbir şey üretmemiş insanlarımız var.

Bu Tür Davranışı Ne Teşvik Eder?

Bu sorunun kökü krediye dayalı para sistemidir. Kolay para, hükümetteki insanların imkanlarının ötesinde harcama yapmalarına ve havadan yapılan “para” ile ödenebilecek programlar oluşturmalarına olanak tanır. Krediye dayalı para, kutuplaşmayı teşvik eder, çünkü politikacıların ne olursa olsun kendilerine oy verecek bir seçmen tabanı oluşturmasına olanak tanır. Tekrar seçileceklerini bildikleri için aptalca ve pervasızca şeyler söyleyip yanlarına gidebilirler. Görevdekilerin yeniden seçilme oranı %90’ın üzerindedir.

Politikacılar, bir şey elde etmek için taviz verdikleri için değil, karşı tarafla “savaştıkları” için ödüllendirilirler; bu diğer tarafa göçmek olarak görülecektir.

Sonunda, hırsları ve dar görüşlülükleri yüzünden hepimiz mahvoluruz. Sistemde yeni kana ihtiyacımız var. Bugünü görebilen ve ne olabileceğimizi görmek için geleceğe bakan vizyonerlere ihtiyacımız var. Bunu yapabileceğine inandığım bir grup insan varsa, bu Bitcoinciler olurdu.

Vizyonerlere İhtiyacımız Var

Ülke için daha iyi bir vizyon ortaya koyabilecek vizyonerlere ihtiyacımız var. Bir sonraki seçimin ötesini düşünen ve on yıllarca geleceği planlayacak daha derin düşünürlere ihtiyacımız var. Krediye dayalı para sisteminin kurumlarımızı ne kadar yozlaştırdığını bilen ve bu yozlaşmaya bir cevap verecek insanlara ihtiyacımız var.

Krediye dayalı paranın asla sürmeyeceğini anlayan liderlere ihtiyacımız var. Krediye dayalı para sistemleri her zaman başarısız olur çünkü erkekler, gücün cazibesi tarafından onun cazibesine uzun süre direnemeyecek kadar cezbedilir.

Bitcoin kullanıcıları genellikle siyasi alana dahil olmaktan nefret etse de, onlara şimdi her zamankinden daha fazla ihtiyacımız var. Her fırsatta Bitcoin’i savunan güç salonlarında değilsek, başka kim bizim bakış açımız için savaşacak? Düzenlemelerin nasıl yapılacağına karar veren odada biz olmazsak, Bitcoin protokolünü bilgisiz devlet bürokratlarından başka kim koruyacak?

Bireysel milletvekillerini eğitmek, övülmesi gereken asil ve övgüye değer bir hedeftir, ancak Bitcoin’i korumak için ihtiyaç duyduğumuz uzun vadeli sonuçları veriyor mu? Tornado Cash’in OFAC SDN (Yabancı Varlıklar Kontrol Ofisi, Özel Olarak Belirlenmiş Vatandaşlar ve Engellenen Kişiler) listesine eklenmesiyle yaşananların ışığında, daha gidecek çok yolumuz var. Bu tür yaptırımların CoinJoins ve Whirlpool’a gelmesi ne kadar sürer? Madeni paraları yasadışı, para cezası ve hapis cezasıyla cezalandırılabilecek mi yapacaklar? İşler olduğu gibi devam ederse, kesinlikle mümkündür.

Dünyayı kurtarmak için muazzam potansiyeli nedeniyle hepimiz Bitcoin’i seviyoruz ve inanıyoruz. Kitlesel benimseme kök salmadan önce onu savunmak için ayağa kalkmazsak, Bitcoin sadece bir yatırım varlığı ve bir değer deposu olarak düşürülebilir. Bitcoin’in tam potansiyeline ulaşmasını istiyorsak organize olmamız gerekiyor.

Bir siyasi parti oluşturmak, Bitcoin’cilerin nispeten kolaylıkla başarabileceğine inandığım bir şey. Bitcoinciler, tanıştığım en tutkulu insanlardan bazıları. Dünyayı gerçekten önemsiyorlar ve daha iyiye doğru değiştiğini görmek istiyorlar.

Bitcoin’in sıfırdan başladığı gibi, yeni bir Bitcoin partisi, Amerika’nın değerlerini gerçekten somutlaştıracak bir halk hareketidir. Herkesi Dışişleri Bakanınızın web sitesine gitmeye ve eyaletinizde bir siyasi parti kurmak için ne gerektiğini görmeye davet ediyorum.

Şimdi bizim zamanımız.

Bu, Robert Hall’un konuk yazısıdır. İfade edilen görüşler tamamen kendilerine aittir ve BTC Inc. veya Bitcoin Magazine’in görüşlerini yansıtmayabilir.

Bitcoin Siyasi Partisi Olmalı mı?
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.bitcoin-rss.com

Sevdiklerinle Paylaş: