Bitcoin SV Kayıp veya Çalınan Paraları Dondurmak İçin Yeni Madencilik Yazılımını Başlattı

Bitcoin SV Kayıp veya Çalınan Paraları Dondurmak İçin Yeni Madencilik Yazılımını Başlattı

Bitcoin SV (BSV), BSV madencilerinin mahkeme kararlarına uygun olarak çalınan veya kaybolan madeni paraları dondurmasını sağlayan ilk yazılım aracı olan “Kara Liste Yöneticisi”ni yayınladı.

BSV için Bitcoin Derneği Kara Liste Yöneticisi Oluşturuyor

Bitcoin Satoshi Vision (BSV) blok zinciri için Bitcoin Derneği, 5 Ekim 2022’de tüccarların kaybolan ve çalınan paraları geri almalarını sağlayan bir yazılım aracı olan Kara Liste Yöneticisinin piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Lansman, Bitcoin SV’de bir tweet aracılığıyla kamuoyuna duyuruldu. Twitter sayfası.

Bitcoin SV, 2018’de Bitcoin Cash’in bir çatalı olarak oluşturulmuş bir kripto para birimidir. Projeye, Bitcoin’in takma adlı yaratıcısı Satoshi Nakamoto olduğunu iddia eden Craig Wright öncülük etmiştir. Bitcoin SV‘nin amacı, Bitcoin’in “çıkarılabilir” bir versiyonu olmaktır; bu, madencilerin yeni bloklar oluşturmasının ve çalışmaları için ödüller almasının kolay olması gerektiği anlamına gelir.

Blacklist Manager, madeni paraları kurtarmak ve gerçek sahiplerine geri yüklemek için türünün ilk örneği bir yazılım aracıdır. Bu yazılım, siber hırsızların, resmi bir mahkeme kararı varsa, çalınan varlıkları madeni para düzeyinde (yalnızca hesap düzeyinde değil) harcamasını engeller. Böylece, merkezi borsalara artık yasayı uygulamak için ihtiyaç duyulmadığını ima ediyor.

Son yıllarda, birkaç yüksek profilli dijital varlık örneği çalındı ​​ve fidye için tutuldu. Kara Liste Yöneticisi ve Noter Araç Seti ile, dijital varlıkların sahipliğini belirleyen bir mahkeme kararına sahip olan herkes, mahkeme kararını madencilik ağı tarafından iletilebilen ve yorumlanabilen makine tarafından okunabilir bir biçime çevirmek için artık belirlenmiş bir Noter aracını kullanabilir.

BSV’nin Çığır Açan Yazılımı Bitcoin’i Nasıl Kurtarır?

Bitcoin SV‘ye göre, bankalar, saklama sağlayıcıları ve hukuk firmaları gibi yasal kuruluşlar, önce güvenliği ihlal edilmiş dijital varlıkların bir listesi de dahil olmak üzere bir mahkeme emrini doğrulayacak ve dijital bir varlığı uygulamadan önce ağın anlayabileceği makine tarafından okunabilir bir formata çevirecek. Kurtarma işlemi. Bu, dijital olarak imzalanır ve her madencinin BM aracına teslim edilir.

Yeterli sayıda dürüst düğüm mahkeme kararının alındığını ve kabul edildiğini onayladıktan sonra, ağa bir dondurma emri yayınlanacaktır. Bu, varlıkları harcamaya veya taşımaya yönelik tüm girişimlerin düğüm düzeyinde engellenmesini sağlayacaktır. Varlıklar gelecekte gerçek sahibine yeniden atanabilir.

Aynı zamanda, yazılımın fikir birliği sistemine dayalı olarak, hizmet, herhangi birinin keyfi olarak bir dondurma uygulamasını yasaklar ve madenciler yalnızca bir mahkeme emrini veya benzer öneme sahip başka bir belgeyi kabul eder.

Bitcoin Derneği Genel Danışmanı ve Genelkurmay Başkanı Marcin Zarakowski’ye göre,

“Kara Liste Yöneticisi aracıyla yaptığımız şey, geçerli bir mahkeme kararı varsa dijital varlıkların dondurulması veya hak sahibine yeniden atanması için teknik araçlar sağlamak. Kara Liste Yöneticisi aracının tanıtılması, olgunlaşan blok zinciri alanının bir işaretidir. Kurumsal dünya, büyük firmalar, bankalar ve hükümetler tarafından blok zinciri teknolojisinin kitlesel bir şekilde benimsenmesini istiyorsak, kaybolan veya çalınan varlıkları kurtarmanın bir yolu olmalı ”.

Yeni dijital varlık kurtarma aracı, çalınan paraları kurtarmak, dijital varlık mirasının sahipliğini talep etmek, kötüye kullanılan müşteri varlıklarını kurtarmak, yasal yaptırımları uygulamak ve siber suçları azaltmak için kullanılabilir.

Bitcoin SV Kayıp veya Çalınan Paraları Dondurmak İçin Yeni Madencilik Yazılımını Başlattı
adlı haberi okudunuz. Bu konu hakkında ne düşündüğünüzü aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin. Diğer kripto para haberleri için aşağıya kaydırınız.

kaynak: crypto.news

Sevdiklerinle Paylaş: