Bitcoin Tarihi Trend Çizgisine Düşüyor, ancak Yükseliş İşaretleri Flaş, Geri Dönüyor mu? (BTC Fiyat Analizi) – Kripto Haberleri

Bitcoin Tarihi Trend Çizgisine Düşüyor, ancak Yükseliş İşaretleri Flaş, Geri Dönüyor mu? (BTC Fiyat Analizi)

Bitcoin, Kasım 2021’deki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69 bin dolardan bu yana uzun bir ayı piyasası yaşıyor. Son 24 saat, 19.000 doların altına düştüğü için kripto para birimi için oldukça zorlayıcı olduğunu kanıtladı. Yine de, önümüzdeki birkaç gün veya muhtemelen haftaların orta vadeli geleceği için kritik olması muhtemeldir. […]

Bitcoin, Kasım 2021’deki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69 bin dolardan bu yana uzun bir ayı piyasası yaşıyor. Son 24 saat, 19.000 doların altına düştüğü için kripto para birimi için oldukça zorlayıcı olduğunu kanıtladı. Yine de, önümüzdeki birkaç gün veya muhtemelen haftalar, BTC fiyatının orta vadeli geleceği için kritik olabilir.

Teknik Analiz

Shayan tarafından

Haftalık Grafik

Tarihsel olarak, Bitcoin ayı piyasaları, katılımcıların büyük bir teslimiyet ve varlıklarının dağıtımı aşamasından geçtikten sonra sonuçlandı. Ek olarak, BTC grafiğinde artan 9+ yıllık bir trend çizgisi var. Bu her zaman fiyatı destekledi ve ayı piyasasının dip noktalarını işaret etti.

Aşağıdaki grafiğin gösterdiği gibi, fiyat 18 bin dolara düştü. Bu seviye, yukarıda bahsedilen destek trend çizgisi ile aynı hizadadır ve trendin tersine çevrilme olasılığını arttırır.

Ayrıca, Haftalık RSI göstergesi, Bitcoin’in 20 bin dolarlık bölgeye yaptığı büyük sarsıntı nedeniyle düşük değer aralığına düştü. Haftalık RSI göstergesi bu düşük değer bölgesine girdiğinde ayı piyasalarının da tipik olarak sona erdiğini belirtmekte fayda var.

Genel olarak, fiyat trend çizgisinin altına düşerse, Bitcoin için daha düşük fiyat kanallarına doğru başka bir düşüş yakın olabilir.Kaynak: TradingView

4 Saatlik Grafik

4 saatlik zaman diliminde, üçüncü kez aynı devam düzeltme modelini oluşturup içeride konsolide ettikten sonra, fiyat sonunda alt eşiği kırdı. Bu, 18 bin dolarlık destek seviyesine büyük bir düşüşle sonuçlandı.

Bu, boğaların savunması gereken en önemli seviyedir. Ayılar başarılı bir şekilde fiyatı bu kritik seviyenin altına iterse, muhtemelen başka bir güç çatışması meydana gelecektir.

Ancak, bu zaman diliminde fiyat ve RSI göstergesi arasında önemli bir yükseliş farklılığı var. 18 bin dolarlık destek seviyesinin duygusal gücünün yanı sıra formasyon, önümüzdeki birkaç gün içinde potansiyel bir tersine dönüşe işaret ediyor.

Şu anki soru, boğaların bu desteği dördüncü kez tutup tutamayacakları. Gelecek haftanın fiyat hareketi sonucu belirlemek için bir ipucu olabilir.Kaynak: TradingView

Post Bitcoin Tarihi Trend Çizgisine Düşüyor, ancak Yükseliş İşaretleri Flaş, Geri Dönüyor mu? (BTC Fiyat Analizi) ilk olarak CryptoPotato’da ortaya çıktı.

Bitcoin Tarihi Trend Çizgisine Düşüyor, ancak Yükseliş İşaretleri Flaş, Geri Dönüyor mu? (BTC Fiyat Analizi)
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.bitcoin-rss.com

Sevdiklerinle Paylaş: