Bitcoin Türev Piyasasının Durumu – Kripto Haberleri

State Of The Bitcoin Derivative Market

Bitcoin Türev Piyasasının Durumu

Bitcoin türevleri ortamı, kısa vadede bitcoin fiyatında önemli bir rol oynar. Henüz bir bitcoin makro dibinin belirtilerini görmedik.

Bitcoin türevleri ortamı, kısa vadede bitcoin fiyatında önemli bir rol oynar. Henüz bir bitcoin makro dibinin belirtilerini görmedik.

Aşağıdakiler, Bitcoin Magazine’in premium pazarlar bülteni olan Bitcoin Magazine Pro’nun son sayısından bir alıntıdır. Bu içgörüleri ve diğer zincir üstü bitcoin pazar analizlerini doğrudan gelen kutunuza ilk alan kişilerden biri olmak için şimdi abone olun.

Bitcoin piyasasındaki baskın itici gücün hisse senedi piyasalarıyla korelasyonu olduğu bugün açık olsa da, sonunda gerçek bir ayrışmanın gerçekleşeceğine ve bu ayrışmanın tohumlarının türev piyasasında ekilebileceğine inanıyoruz.

Öncelikle, son iki yıldaki önemli bir gelişme, türev piyasasında teminat türünün “dolarizasyonu” olmuştur ve teminatın çoğunluğunun bitcoin olmasıyla gelen olumsuz dışbükeyliğin çoğunu ortadan kaldırmıştır.

Vadeli işlemler bitcoin teminatlı açık faiz yüzdeleri

Bitcoin piyasasında büyük bir tasfiye olayının yalnızca bugün piyasadaki teminat yapısına ve sözleşmelerin konumlandırılmasına (aşağıda gösterilmiştir) bağlı olarak Mart 2020’den daha az olası olsa da, küresel hisse senedi ve kredi piyasalarının serbest durumda olduğu açıktır. düşmek. Bunu akılda tutarak ve spot piyasaların son haftalarda büyük miktarda satış baskısı emdiği gerçeğiyle, ileriye dönük türev piyasasını yakından takip etmek akıllıca olacaktır.

Perps fonlama oranına göre ağırlıklı Bitcoin fiyatı Son Not

Federal Rezerv, düşen varlık fiyatlarının tüketici güvenini ve harcamalarını azaltacağı ve dünya çapında tanık olunan benzeri görülmemiş enflasyonu yavaşlatacağı fikriyle, kötü şöhretli servet etkisini tersine çevirme görevinde.

Küresel piyasalar bir kırılma noktasına doğru gidiyorsa, bitcoin’in de dik bir baskıyla karşı karşıya kalmasını bekleyebilirsiniz. Bilinmeyen şey, piyasada hala kaç tane bitcoin yatırımcısının/spekülatörünün paniğe kapıldığı ve yapılacak satışın spot piyasalar yoluyla mı yoksa daha çok bitcoin türevleri yoluyla açığa satış yoluyla mı olacağıdır.

Her iki senaryoda da, alttan kısa bir sürünün bitcoin’i kire sürme girişiminde yığılması muhtemeldir (bu, derinden olumsuz bir sürekli vadeli fonlama oranı ile görülebilecektir).

Bu, sonunda bitcoin fiyatında büyük bir toparlanmaya ve muhtemelen son aylarda bitcoin ile çok sıkı bir şekilde ilişkili olan diğer risk varlıklarının ayrışmasına/aşılmasına yol açacaktır.

Fırsat önde.

.

Bitcoin Türev Piyasasının Durumu
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.bitcoin-rss.com

Sevdiklerinle Paylaş: