Bitcoin ve Ethereum Rally, Bir Gecede 1 Milyar Doların Üzerinde Şort Tasfiye Ediyor

Bitcoin ve Ethereum Rally, Bir Gecede 1 Milyar Doların Üzerinde Şort Tasfiye Ediyor

Önde gelen kripto para birimleri olan Bitcoin ve Ethereum, 24 saat içinde 1 milyar doları aşan bir yükseliş dalgası yaşadı.

Kripto Piyasası Ekim’de Yukarı Hareket Yaşıyor

Kripto pazarındaki büyük düşüşün ardından, kripto endüstrisi iyileşmeye doğru giden birkaç varlığa tanık oldu. Bu son yükseliş hareketinde, Bitcoin [BTC] 20 bin dolarlık bölgeyi geri almak için %5 arttı ve Ethereum [ETH] da önemli kazanımlar elde etti ve %14’e yükseldi. Bu piyasa hareketi gerçekleşti. Tüm bunların ortasında, çoğunlukla kısa vadeli işlemlerde 1,12 milyar doların üzerinde tasfiye olduğu ortaya çıktı. Son 24 saatte 156.040 tüccarın tasfiye edildiği belirtilmelidir. CoinGlass bu verileri yayınladı.

Bitcoin ve Ethereum, sırasıyla 550.13 milyon dolar ve 476.06 milyon dolar ile tasfiyeye öncülük etti. kardano [ADA] ve Ethereum Klasik [ETC] sonraki iki sırayı sırasıyla 17,10 milyon dolar ve 7,90 milyon dolar ile devraldı.

Bu tasfiyeler kısa süreli bir daralmayı işaret ederken, bir dizi kripto varlığı belirgin dalgalanmalar kaydetti. Ethereum, günlük yüzde 14.15’lik bir artışla açık bir şekilde piyasaya liderlik ediyordu. Bu sayede altcoin, basın zamanında 1.535 dolara yükseldi. Cardano ve Ethereum Classic çok geride değildi. Bu varlıkların her ikisi de çift haneli kazançları cebe indiriyordu. Özellikle, tasfiyeler üç ayın en yüksek seviyesini temsil ediyor. Yakın zamanda yüksek bir tasfiye seviyesine (bu durumda uzun) 19 Ağustos 2022’de ulaşıldı.

FTX ve OKEx En Yüksek Tasfiyeleri Kaydetti

Likidite, yatırımcının başlangıç ​​marjının kısmen veya tamamen kaybı nedeniyle kaldıraçlı bir pozisyonun sona ermesidir. Bu genellikle, bir tüccar, kaldıraçlı bir pozisyon için marj gereksinimlerini karşılayamadığında oluşur; bu, alım satımı açık tutmak için yeterli fonları olmadığı anlamına gelir.

En çok likidasyon yaşayan borsalar FTX, OKEx ve Binance oldu. Tüm bu borsalar artan açık tasfiyeler kaydetti. Son 24 saat içinde FTX 842,75 milyon dolar değerinde tasfiye kaydetti ve OKEx 91,16 milyon dolar oldu.

Ticaret hacminde dünyanın en büyük kripto borsası olan Binance, 71,30 milyon dolar değerinde tasfiye gördü. Listedeki çoğu borsa belirgin kısa oranlara tanık olurken, Bitfinex yüzde 92.51 uzun oran sergiledi.

Kısa Pozisyonlarda 979 Milyon Dolar Silindi

Özellikle, en son fiyat hareketi, son 24 saat içinde piyasalarda 1,13 milyar doların tasfiye edilmesiyle sonuçlandı ve bu miktarın %87’sinden fazlası veya 979 milyon dolardan fazlası, açık pozisyonlar veya fiyat artışlarına karşı bahisler oldu.

Geçtiğimiz gün içinde tasfiye edilen 1 milyar doların üzerinde, yaklaşık 550 milyon doları Bitcoin’de, ardından 476 milyon doları Ethereum’daydı ve en büyük tek tasfiye emri OKX borsasında 3,05 milyon dolarlık bir ETH-USDT takası için gerçekleşti.

Borsalar arasında FTX, yaklaşık %77’si açık pozisyonlarda olmak üzere 862 milyon dolarlık en yüksek tasfiye hacmini gördü.

Bu Bitcoin için Başka Bir Ekim Devralımı mı?

Bitcoin Aylık Getirisine göre, Ekim ayı Bitcoin için her zaman olumlu geçti ve son 13 yılda on kat aylık kazanç kaydedildi. Geçen yılki Ekim rallisi, Bitcoin’in Kasım ayı başlarında 69.000 doların üzerinde şimdiye kadarki en yüksek değerine ulaşması için güçlü bir zemin oluşturdu.

Bitcoin ve Ethereum Rally, Bir Gecede 1 Milyar Doların Üzerinde Şort Tasfiye Ediyor
adlı haberi okudunuz. Bu konu hakkında ne düşündüğünüzü aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin. Diğer kripto para haberleri için aşağıya kaydırınız.

kaynak: crypto.news

Sevdiklerinle Paylaş: