Bitcoinciler Neden CBDC’lerden Korkuyor: DMV’nin Cüzdanınızı Kontrol Ettiğini Hayal Edin – Kripto Haberleri

Why Bitcoiners Fear CBDCs: Imagine The DMV Controlling Your Wallet

Bitcoinciler Neden CBDC’lerden Korkuyor: DMV’nin Cüzdanınızı Kontrol Ettiğini Hayal Edin

Bitcoin kullanıcıları, hükümetlerin vatandaşları kendi cüzdanlarından kolayca kilitlemelerine olanak tanıyan CBDC’lerin tehlikelerinin daha fazla farkında görünüyor.

Bitcoin kullanıcıları, hükümetlerin vatandaşları kendi cüzdanlarından kolayca kilitlemelerine olanak tanıyan CBDC’lerin tehlikelerinin daha fazla farkında görünüyor.

Bu, P ve Q’nun ev sahipliği yaptığı “Bitcoin Magazine Podcast”inin yazıya dökülmüş bir alıntısıdır. Bu bölümde Q’ya, merkez bankasının yaklaşan tehdidini tartışmak üzere Going Parabolic Ventures’ın küresel ortaklıklardan sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Lord Norris eşlik ediyor. dijital para birimleri (CBDC’ler).

Bu Bölümü YouTube’da İzleyin veya gürlemek

Bölümü Buradan Dinleyin:

Neden Herkes CBDC’lerden Korkmuyor?

Lord Norris: CBDC’ler söz konusu olduğunda, kimse bir şey bilmiyor ve bu konuda endişeli değiller…

sanırım ne elde ediyorum [is] Rastgele insanlarla tanıştığınızda, onlarla konuşurken, bu insanların farkında olduğu bir şey mi? Çünkü bu konuyu açtığımda insanlar “oh hayır, bu değil… bu burada asla olmayacak” diyor. Ve tüm işaretler şunu gösteriyor: Bunu zorlamaya başlayacaklar. Ve Federal Rezerv’in notunu gördünüz, “araştırıyoruz” gibi ve tüm bu şeyler gibi… Biraz kayboldum ve belki de Bitcoin balonu dünyasında olduğum için bunu biliyorum.. .

Q: CBDC’lere özel, normie arkadaşlarımla kesinlikle hayır. Sana karşı dürüst olmam gerekirse, hala Norie Land’le pek çok bağım var. Ve bölünmüş. Arkadaşlarımın yarısı, kelimenin tam anlamıyla bana Bitcoin veya kripto ile ilgili sorular sormayı bırakmayacak. Ve sonra diğer yarısının benimle bu tür konuşmalar yapmakla hiçbir ilgisi yok…

Sinir bozucu… Hükümetler bir CBDC çıkarmak isterse, bu teknolojiyle etkileşime girip girmemeyi ve bu teknolojiyle nasıl etkileşimde bulunacağımı seçebilirim. Ama kendimi endişelendiriyorum, devlet kontrolündeki bu parasal gözetim teknolojisini tanıtacaklar mı? Sonunda, hayır. Kontrolüm dışında.

Gerçekten CBDC Nedir?

Q: Gerçekten, tüm bir CBDC, her işlemi gerçek zamanlı olarak görebilecekleri devlet tarafından işletilen paradır…

Şimdi sadece devlet işi olan biri olacak, bu yüzden paranızı neye harcadığınızı izleyen bir DMV çalışanı düşünün. Ve eğer paranızı günün yanlış bir zamanında harcarsanız, yanlış yere giderseniz, yanlış şeye harcarsanız ya da bu adam, bilmiyorum, kazara, lanet olası klavyesini eline alır, mesela, şimdi hepsi aniden, cüzdanın kapanmış gibi.

DMV’nin Cüzdanınızı Kontrol Ettiğini Hayal Edin

Q: Şimdi hayal edin, müşteri hizmetlerinin aslında bu bankaların birbirleriyle rekabet etme biçiminin bir parçası olduğu bir banka gibi aramak yerine, şimdi birdenbire herkesin bankası olduğu için umursamayan bir hükümete sahipsiniz. Herkes onları kullanmak zorunda.

Kilitlendiğinizi hayal edin, gerçekten sadece bir kaza. Birisi yanlış düğmeye bastı ve paranıza erişiminiz yok çünkü devlet tarafından işletilen para, ancak cüzdanınızın kilidini açmak için neredeyse bir DMV hattı gibi beklemeniz gerekiyor.

Bu korkutucu bir teklif.

Bitcoinciler Neden CBDC’lerden Korkuyor: DMV’nin Cüzdanınızı Kontrol Ettiğini Hayal Edin
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.bitcoin-rss.com

Sevdiklerinle Paylaş: