Bitfarms, Arjantin’de Bitcoin Megafarm Operasyonlarına Başladı – Kripto Haberleri

Bitfarms Starts Bitcoin Megafarm Operations in Argentina

Bitfarms, Arjantin’de Bitcoin Megafarm Operasyonlarına Başladı

Küresel bir Bitcoin madencilik şirketi olan Bitfarms, Arjantin’de bulunan madencilik megafarmında faaliyete başladı. 16 Eylül’de başlatılan çiftlik, şu anda ilk aşamada 10 megawatt (MW) madencilik gücü üretiyor ve operasyonları gelecek yıl tam olarak faaliyete geçecek şekilde ölçeklendirecek. Bitfarms, gereksinimleri karşılamak için 50 MW katkıda bulunacağını tahmin ediyor. […]

Küresel bir Bitcoin madencilik şirketi olan Bitfarms, Arjantin’de bulunan madencilik megafarmında faaliyete başladı. 16 Eylül’de başlatılan çiftlik, şu anda ilk aşamada 10 megawatt (MW) madencilik gücü üretiyor ve operasyonları gelecek yıl tam olarak faaliyete geçecek şekilde ölçeklendirecek. Bitfarms, şirketin 2023’teki madencilik hedeflerini gerçekleştirmesine 50 MW katkıda bulunacağını tahmin ediyor.

Bitfarms, Arjantin Megafarm’da Madencilik Faaliyetlerine Başladı

Nasdaq listesinde yer alan bir bitcoin madencilik şirketi olan Bitfarms, Arjantin’de bulunan megafarmında madencilik faaliyetlerine başladı. Ekim 2021’de başlayan tesisin inşaatı şimdi bir dönüm noktasına ulaştı ve faaliyete geçmesine izin verdi ve Bitcoin ağına hashrate katkıda bulundu.

Bu ilk aşamada tesis, madencilik ekipmanına ev sahipliği yapmak için 10 MW enerji üretebilmektedir. Şirket, bu tesislerin gelecekte çok sayıda madenciye ev sahipliği yapmasını ve sağlanan gücünü beş katına çıkarmasını bekliyor. Gelecekte 50 MW, şirketin sağladığı mevcut madencilik gücüne saniyede 2,5 exahash (EH/s) katkıda bulunacak. Çiftliğin inşaatının geçen Eylül ayına kadar tamamlanacağı tahmin ediliyordu, ancak bazı gecikmeler nedeniyle şimdi 2023’ün ortalarında tam olarak faaliyete geçmesi bekleniyor.

Ancak şirkete göre bu, tamamlandığında en modern ve en büyük madencilik operasyonu olacak. Bitfarms daha önce bu tesiste daha iyi verimlilik için su soğutmalı üniteler olan Antminer S19 Pro Hydro madencilerine ev sahipliği yapacağını bildirmişti.

Arka Plan ve Proje Hikayesi

Bu olay, Arjantin’in geçen yıl yaşadığı enerji krizi nedeniyle bir noktada eleştirilen bu projenin tamamlanmasının başlangıcını işaret ediyor. Aslında, bu mega çiftliğin inşası, Arjantinli düzenleyiciler arasında, projenin doğası ve kullanılacak enerjinin doğası hakkında soruşturma yapılmasıyla birlikte endişelere neden oldu.

Bitfarms, çok rekabetçi bir ücret olan kilovat saat (kWh) başına 0,02.2 $ fiyat sunabilen bir sağlayıcı ile özel bir anlaşma için pazarlık yaptı. Ancak bu avantaja rağmen Bitfarms, uluslararası piyasalarda bitcoin fiyatlarının ani düşüşüne ilişkin endişelerini dile getirdi. Haziran ayında, Bitfarm’ın Latam Genel Müdürü Damian Polla, bu faktörün madencilik endüstrisinin kısa vadede karşılaştığı en büyük zorluk olduğunu belirtti.

Buna rağmen şirket, mevcut madencilik altyapısını modernize etmek ve genişletmek için yatırımlarını sürdürüyor. Temmuz ayında şirket, operasyon gücüne 18 MW ekleyerek ve firmanın hash oranını saniyede 200 petahash (PH) artırarak, şirketin işlettiği bir diğer madencilik tesisi olan “The Bunker”da genişlemenin ikinci aşamasının tamamlandığını duyurdu. /s).

Bitfarm’ın Arjantin’deki bitcoin megafarm lansmanı hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorum bölümünde bize bildirin.

Bitfarms, Arjantin’de Bitcoin Megafarm Operasyonlarına Başladı
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.bitcoin-rss.com

Sevdiklerinle Paylaş: