Bitmex, Avrupa’da ‘Düzenlenmiş Kripto Santrali’ Yaratmak İçin Alman Bankasını Satın Aldı – Borsalar Bitcoin Haberleri

Bitmex to Create Regulated Crypto Powerhouse in Europe With Acquisition of German Bank

Bitmex, Avrupa’da ‘Düzenlenmiş Kripto Santrali’ Yaratmak İçin Alman Bankasını Satın Aldı – Borsalar Bitcoin Haberleri

Kripto borsası Bitmex, “düzenlenmiş bir kripto santrali” oluşturmak için bir Alman bankasını satın alıyor. Şirket, “Almanya, Avusturya ve İsviçre’de düzenlenmiş kripto ürünleri için tek durak noktası” kurmayı planlıyor.

Bitmex, Düzenlenmiş Bir Kripto Santrali Olmayı Planlıyor

Kripto para borsası Bitmex Salı günü, Münih’te yerleşik bir Alman bankası olan Bankhaus von der Heydt’in Bitmex CEO’su Alexander Höptner ve CFO Stephan Lutz tarafından kurulan bir şirket olan BXM Operations AG tarafından satın alma anlaşmasını duyurdu. Bitmex Salı günü tweet attı:

Alman bankası Bankhaus von der Heydt’in BXM Operations tarafından imzalanan bu satın alma anlaşmasıyla Avrupa’nın kalbinde düzenlenmiş bir kripto santrali oluşturmaya bir adım daha yaklaştık.

Duyuru, “Bitmex Group, Almanya, Avusturya ve İsviçre’de düzenlenmiş kripto ürünleri için tek durak noktası kurma ve böylece Avrupa’da güçlü bir oyuncu olma iddialı hedefini sürdürüyor” dedi. Borsa kısa süre önce İsviçre’de bir kripto aracılık hizmeti başlattı. Şirket, “Bankhaus von der Heydt’in satın alınması, Grubun Avrupa’daki genişlemesi ve ürün geliştirmesinin bir sonraki adımıdır” dedi. İki kuruluş bir satın alma sözleşmesi imzaladı ve satın alma fiyatını veya işlemin diğer finansal ayrıntılarını açıklamamayı kabul etti. Anlaşma, Alman finansal hizmetler düzenleme kurumu BaFin’in onayına tabi. İşlemin 2022 ortalarında tamamlanması bekleniyor. Duyuruda, “Satın alma işlemi tamamlandıktan sonra banka bağımsız bir iş birimi olarak işletilmeye devam edecek” denildi. Bitmex’in CFO’su şunları söyledi: “Avrupa’nın en büyük ekonomisi olan Almanya, dijital varlıklara yenilikçi bir yaklaşımı güçlü düzenleyici gözetim ve hukukun üstünlüğü ile birleştirerek Bitmex’in Avrupa’daki genişlemesi için ana pazar haline getiriyor.” Bu ayın başlarında Bitmex, Tokeny ile işbirliği içinde BMEX tokeninin lansmanını duyurdu. Ancak borsa, “BMEX, Bitmex Spot borsası 2. çeyreğin başlarında başlayana kadar çekilemez veya takas edilemez” dedi. Ekim ayında Bitmex CEO’su, bu yılın sonuna kadar, “bitcoin’i yasal ihale olarak kabul eden en az beş ülkeye sahip olacağız. Bunların hepsi gelişmekte olan ülkeler olacak.”
Bitmex’in Avrupa’da bir kripto santrali haline gelmesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.

Kevin Helms Avusturya Ekonomisi öğrencisi olan Kevin, Bitcoin’i 2011’de buldu ve o zamandan beri bir müjdeci oldu. İlgi alanları Bitcoin güvenliği, açık kaynak sistemleri, ağ etkileri ve ekonomi ile kriptografi arasındaki kesişmedir.

Resim Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

sorumluluk reddi: Bu makale bilgilendirme amaçlıdır. Bir satın alma veya satma teklifinin doğrudan teklifi veya talebi veya herhangi bir ürün, hizmet veya şirketin tavsiyesi veya onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal veya muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede bahsedilen herhangi bir içerik, mal veya hizmetin kullanımı veya bunlara güvenilmesinden kaynaklanan veya neden olduğu veya bunlarla bağlantılı olduğu iddia edilen herhangi bir zarar veya kayıptan doğrudan veya dolaylı olarak sorumlu değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Kaynak: news.bitcoin.com

Sevdiklerinle Paylaş: