Bitpay kayıtları, BTC kullanım durumunun ödeme için azaldığını gösteriyor

Bitpay kayıtları, BTC kullanım durumunun ödeme için azaldığını gösteriyor

TL; DR Dağılımı En önemli ödeme şirketlerinden Bitpay’in son verilerine göre, 2021’de ödemeleri kapatmak için BTC kullanımı önemli ölçüde azaldı. BTC’nin kripto ödemelerindeki hakimiyeti 2020’de çok dikkat çekiciydi ancak geçen yıl diğer coin’ler yükseldiği için farklıydı. yarışma. BTC, 2021’de en çok yükselen piyasalardan birine sahipti. Ancak Bitpay’in yakın tarihli bir raporuna göre, ödemeleri belirlemede kullanımı önemli ölçüde azaldı. Altcoinler buna meydan okudu ve hakimiyetini azalttı. Stablecoin’ler son aylarda işletmeler arasında popülerlik kazanarak BTC için rekabeti artırdı.

Bitpay, BTC ödemelerinin azaldığını gösteriyor

BTC’nin dijital ödemeler için kullanımı 2020’den beri düşüyor. En önemli ödeme şirketlerinden Bitpay’den gelen veriler, 2021 için BTC ödemelerinin 2020’ye göre önemli ölçüde düşük olduğunu kaydetti. BTC’nin hakimiyetinin %93’ten %65’e düştüğünü açıkladı. Bu düşüş, toplam girişin neredeyse üçte biri kadardır. Stabilcoinlerin ve bazı memecoinlerin geçen yılki popülaritesindeki artış, kripto ödemelerinde kullanımlarını da artırdı. Dünyanın en popüler memecoinlerinden biri olan Shiba Inu, 2 milyondan fazla motelde ödeme yapmak için kullanılıyor. Bitpay ayrıca kripto alımlarının %15’inin ETH kullanılarak yapıldığını, stabilcoinlerin ise %13 gibi büyük bir pay aldığını söyledi. DOGE ve SHIB gibi diğer kripto paralar yaklaşık %3’lük bir paya sahipti.

Kripto ödemeleri, kriptonun benimsenmesine paralel olarak artıyor

Geçen yıl BTC ödemeleri azaltılsa da kripto ödemeleri arttı. Bitpay bu gelişmeyi kaydetti ve kripto ödemelerinde yaklaşık %51’lik bir artış yaşadığını, BTC’nin ise yaklaşık üçte bir oranında düşüş kaydettiğini açıkladı. Kripto ödemelerindeki bu artış, kripto kabulündeki devam eden artışla ilişkilendirilebilir. Varlık fiyatlarındaki artış da birçok işletmeyi birkaç madeni para kabul etmeye teşvik etti. Bitpay CEO’su Stephen Pair’e göre, işleri kripto pazarlarıyla hareket ediyor. Boğa koşusu sırasında müşteri taşması yaşarken, ayı koşuları kullanıcılarda önemli bir düşüşle gelir. Bitpay hala Visa gibi geleneksel olanlara üstünlük sağlayan genç bir ödeme şirketidir. Bu şirketler, Bitpay’den daha fazla müşteriye hizmet veriyor, ancak Pair, tabloların değişebileceğine inanıyor. Şirketin hala genç olduğunu düşünüyor, ancak gelecekteki pazar için mükemmel. Pazar pozisyonunun henüz genç olması nedeniyle şirketin stratejik konumundan memnun olduğunu kaydetti. Pazar zamanlamalarına güvendiklerini ve önümüzdeki yılların onlara önemli bir büyüme getirebileceğini söyledi. Çift, geleneksel şirketler bile kripto ödemelerine geçtiği için doğru olabilir. Geçen yıl PayPal, bu Mart ayında kripto ödeme hizmetleri sunmaya başlayacağını duyurdu. Hatta kripto cüzdanını çıkardı ve nasıl çalıştığını açıkladı. Artan kripto ödemelerinin piyasa üzerindeki etkilerini yalnızca zaman gösterecek.
Kaynak: www.cryptopolitan.com

Sevdiklerinle Paylaş: