Blumhouse’un ‘The Black Phone’ filmi, korkunun ve orijinal hikaye anlatımının gişede bir yeri olduğunu gösteriyor – Kurumsal Haberler

Blumhouse’un ‘The Black Phone’ filmi, korkunun ve orijinal hikaye anlatımının gişede bir yeri olduğunu gösteriyor

Jason Blum’un gişenin geleceğiyle ilgili tüm endişeleri, “The Black Phone”un küresel gişede 150 milyon doları geçmesiyle birlikte bastırıldı.

Blum, pandemi sinema salonlarının kapanmasının ardından düşük bütçeli filmlerin sinemalarda yeri olmayabileceğinden endişe eden birçok kişiden biriydi. Bununla birlikte, yapım şirketi Blumhouse ve Universal arasında bir işbirliği olan film, Blum’a ve daha büyük endüstriye, gişede daha küçük bütçeli filmler için hala yer olduğunu kanıtladı.

150 milyon dolarlık küresel bilet satışını geçerek, “The Black Phone”, Paramount’un 299 milyon dolar hasılat yapan “A Quiet Place: Part 2” ve Warner Bros.’dan sonra 2020’den bu yana vizyona giren üçüncü en büyük korku filmi oldu. 206 milyon dolarlık “Conjuring: The Devil Me Do Me Yaptı”.

Blum, CNBC’ye “The Black Phone”un henüz Güney Kore’de vizyona girmediğini ve Eylül ayında küresel bilet satışlarına 10 milyon dolar daha eklemesinin beklendiğini söyledi.

Filmin gişe performansının önemi kısmen düşük bütçesinden, sadece 16 milyon dolardan ve orijinal IP olmasından kaynaklanıyor.

“Açılıştan önce, bilirsin, endişeliydim çünkü bizim tür Covid sonrası tiyatro dünyamızda, insanların neleri görmek için sinemaya geri dönmeye istekli olduklarını ve neleri görmek istemediklerini kimse tahmin edemez. geri dön ve git gör,” dedi Blum.

Birçoğu, izleyicilerin yalnızca büyük gösterilere veya franchise tabanlı filmlere yöneleceğinden endişe duyuyordu.

Blumhouse başkanı Abhijay Prakash, “Bence bu muazzam” dedi. “Bizim ve sektör için gerçekten kayda değer olduğunu düşünüyorum. Olanlar, açıkça teatral toparlanmanın bir parçası. ‘Top Gun’ ve ‘Jurassic’ gibi tüm dikkati büyüklerin çektiğini biliyorum. Ama bu filmin yaptığı şey, gerçekten dikkate değer.”

Blum da “The Black Phone” performansından cesaret aldığını söyledi.

“Bunu yaptığım 20 yılda, şirketin sahip olduğu en karlı filmlerden biri” dedi.

Düşük ve orta bütçeli filmler genellikle gişe hasılatı için manşetlere çıkmasa da, hem yurtiçinde hem de dünya çapında genel sektöre önemli ölçüde katkıda bulunurlar.

Comscore’un verilerine göre, 2022 gişesi, 11 Ağustos’a kadar 2019’a göre %31 düşüşle yaklaşık 5.05 milyar dolar hasılat elde etti. Ayrıca, 2019’da aynı zaman diliminde 75’e kıyasla, 1000’den fazla sinemada gösterime giren filmlerin yalnızca 52 geniş gösterimle yaklaşık %31 daha az gösterime sahip olduğu görüldü.

Düşük ve orta bütçeli filmlerin sinemalarda gösterilmemesinin, genel olarak daha az bilet satışıyla sonuçlandığı açıkça ortaya çıktı. Bu tür filmleri, özellikle korku türündeki filmleri listeye eklemek, daha yavaş geri dönen izleyicileri de cezbedebilir.

Prakash, “Katılımcı arkadaşlarımızdan herhangi biriyle konuşursanız, korku türünü kesinlikle seviyorlar, çünkü genellikle daha genç olan güvenilir bir izleyici kitlesini ortaya çıkarıyor” dedi.

Blumhouse, daha düşük bütçelerle kaliteli uzun metrajlı filmler üreterek 21. yüzyılda korku prodüksiyonu için yeni bir standart belirledi. Stüdyo muhtemelen en çok “Paranormal Activity” ve Akademi Ödüllü “Get Out” gibi filmlerle ve bu küçük bütçeli filmleri alıp büyük gişe başarılarına dönüştürme yeteneğiyle tanınıyor.

Örneğin, “Get Out”un bütçesi 4.5 milyon dolar, eksi pazarlama maliyetleri vardı ve 2017’de sinemalarda gösterime girdiğinde dünya çapında 250 milyon dolardan fazla hasılat elde etti.

Ekim’de vizyona girecek olan “Halloween Ends” ve Ocak’ta “M3GAN” Blumhouse’dan gelecek. Stüdyo ayrıca bir “Spawn” filmi ve popüler oyun dizisi “Five Nights at Freddy’s”e dayanan bir film geliştiriyor.

Blum, “Çok canlı bir iş var ve bu sadece çizgi roman filmleri değil, sadece destek amaçlı filmler değil, sinema salonlarında harika orijinal hikaye anlatımı” dedi. “Ve bu, bu gerçekten çok önemli.”

Açıklama: Comcast, NBCUniversal ve CNBC’nin ana şirketidir. Blumhouse’un Universal ile ilk bakış anlaşması var.

.

Blumhouse’un ‘The Black Phone’ filmi, korkunun ve orijinal hikaye anlatımının gişede bir yeri olduğunu gösteriyor
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.cnbc.com

Sevdiklerinle Paylaş: